Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Скачати реферат: Особливості діагностування професійної компетентності викладачів

Особливості діагностування професійної компетентності викладачів / сторінка 4

Назва:
Особливості діагностування професійної компетентності викладачів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,12 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 

Для аналізу досвіду ліцензування в інших професіях і визначення того, як він може бути застосований до ліцензування вчителів, розглянемо особливості ліцензування в інших професійних сферах та вимоги, що висуваються іншими професіями до освітнього, практичного і діагностичного компонентів [5]. Порівняння загальних вимог до ліцензування для 4 професій: учителів, інженерів, фізіотерапевтів і соціальних працівників наведене в табл. 1.
Передусім треба зауважити, що для цих професій структурою, яка ліцензує, є штат. Саме штат для кожної професії (у тому числі і для викладачів) встановлює певні вимоги до освіти і досвіду практичної діяльності, що необхідні для одержання ліцензії. Є, однак, різниця між вимогами штату до ліцензійного тестування вчителів і вимогами до ліцензійного тестування інженерів, фізіотерапевтів і соціальних працівників. Для кожної з трьох останніх професій у всіх штатах використовуються ті ж самі тести або серії тестів (хоча деякі штати доповнюють національні іспити додатковими компонентами). Для двох із цих професій (інженерів і фізіотерапевтів) прохідні бали для тестування однакові по всій країні [6]. Для викладачів складається суттєво інша картина. Під час тестування останніх вимоги розрізняються в штатах, предметних галузях і рівнях знань. Прохідні бали також різні в різних штатах.
Щодо вимог до здійснення викладацької діяльності без ліцензії, то вона допускається, як це робиться і в інших професійних сферах. Однак, є певні обмеження. Так, викладач без ліцензії може працювати у деяких штатах тільки у приватних школах [7]. Багато штатів дозволяють також неліцензованим учителям викладати в середніх школах протягом обмеженого часу, якщо там для заповнення вакантних посад не вистачає ліцензованих викладачів.
Як і в інших галузях, акредитація програм підготовки викладачів є механізмом перевірки й атестації їх якості. Однак, на відміну від інших професій для програм підготовки викладачів не вимагається акредитація в національних професійних організаціях. Більшість штатів визнає лише програми підготовки викладачів, які акредитовані в місцевих організаціях. На національному рівні акредитовано менш ніж 40% програм підготовки викладачів [8].
У більш ніж 40 штатах, програми підготовки викладачів у коледжах і університетах можуть бути акредитовані як штатом, так і на національному рівні. Відповідальність за акредитацію покладена на Національну Раду щодо акредитації, що складається із 33 спеціалізованих професійних асоціацій викладачів, методистів і законодавців локального рівня і рівня штату. Акредитація на національному рівні може бути замінена акредитацією на рівні штату. Крім того, штати можуть встановлювати свої особливі вимоги до зарахування на програми підготовки викладачів і свої особливі вимоги до навчальних дисциплін і навчальних/педагогічних практик. Замість вимог до навчальних дисциплін деякі штати встановлюють стандарти на знання та вміння, що мають бути продемонстровані випускниками. Ці стандарти, як правило, відповідають вимогам INTASC.
Окрім цього, більшість штатів вимагають від кандидатів на отримання ліцензії успішного проходження одного чи більше тестувань з базових навичок, загальних знань, знань з предмету або з педагогічної компетентності. Вимоги до отримання ліцензії з боку штатів можуть включати американське громадянство, вікові обмеження, наявність рекомендації тощо.
Більшість штатів має дво- або триступеневу систему ліцензування, що передбачає додаткові вимоги до отримання кожного типу ліцензії. У 31 штаті вимагається наявність початкової ліцензії (що діє від двох до п’яти років) і одержання в разі виконання додаткових вимог стандартної професійної ліцензії. Ще у 13 штатах вимагається додатковий атестат підвищеного рівня. Тільки 3 штати надають довічну ліцензію підвищеного рівня. Більшість додаткових вимог до отримання ліцензії стосуються шляхів одержання вченого ступеня (вище бакалавра) або подальшого професійного зростання. Деякі штати для отримання ліцензії наступного рівня вимагають наявності необхідної викладацької практики.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Особливості діагностування професійної компетентності викладачів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок