Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> реферат безкоштовно: Особливості діагностування професійної компетентності викладачів

Загрузка...

Особливості діагностування професійної компетентності викладачів / сторінка 6

Назва:
Особливості діагностування професійної компетентності викладачів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,12 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
У 31 штаті від кандидатів у викладачі вимагається складання тестів із загальних знань з предмета.
Для перевірки базових навичок зараз використовується 40 різних тестів, а для перевірки загальної компетентності – тільки 5. Проте, є більше 500 різних тестів для перевірки загальних знань з предмета. Як і у випадку тестування для перевірки базових навичок і загальної компетентності, тут можуть використовувати тести від різних розробників, зокрема – 126 ETS тестів із конкретних предметів, що охоплюють 50 різних предметних галузей (серія Praxis ІІ), і близько 360 NES тестів. Причому, ETS нещодавно проголосила про оновлення тестів із конкретних предметів серії Praxis ІІ з метою приведення їх у відповідність до стандартів і включення більшої кількості ТЗ з педагогіки.
Тестування з педагогічної компетентності перевіряє рівень педагогічної освіченості майбутніх учителів, знання і навички з психології освіти, методики планування процесу викладання, методики здійснення викладання, методики оцінювання результатів навчання, управління тими, хто навчається, й освітнім середовищем. Воно охоплює такі питання, як подання змісту навчання у вигляді, зручному для викладання, створення сприятливого освітнього середовища, володіння методиками викладання, учительський професіоналізм. 28 штатів використовують тестування з педагогічної компетентності. 20 з них застосовують для цього компоненти серії Praxis-II “Принципи навчання і викладання”, що розроблені для трьох рівнів: К–6, 5–6 та 7–12 [11]. Тестування комунікативних навичок майбутніх учителів перевіряє їх здатність добре слухати, читати і писати. Використовується 17 різних тестів для перевірки педагогічної компетентності. Переважна більшість їх розробляється NES.
Нещодавно INTASC розробила нові тести з педагогічної компетентності, що отримали назву TTK. Дослідницька версія ТТК включає ТЗ, побудовані за INTASC принципами. До цих тестів включають ТЗ, що пов’язані з дослідженням випадків (case study exercise), оглядом документів, а також ТЗ зі сконструйованою відповіддю, які стосуються навчання, розвитку, мотивації, сценаріїв навчання і прикладів учнівських робіт. Останні дозволяють оцінити, чи розуміють майбутні викладачі основи розвитку дитини, їх мотивацію і поведінку, теорію навчання, загальні труднощі у навчанні, принципи управління класом і стратегії оцінювання. ТЗ з дослідження випадків стосуються ретельного розгляду ситуацій, що трапляються у класі, а ТЗ з огляду документів представляють собою підбірки документів, пов’язаних із комплексом навчальних ситуацій в окремій класній кімнаті. Зараз проходить пілотне дослідження цих тестів.
Лише 7 штатів вимагають від майбутніх учителів складання тестів із педагогічної компетентності з предмета. Тестування з педагогічної компетентності з предмета перевіряє аспекти педагогічної компетентності, що пов’язані і зі змістом навчання з предмета, і з педагогікою. Воно стосуються не стільки фактичних знань з предмета і формулювання тем, що робить їх зрозумілими слухачам, скільки шляхів представлення цих знань і формулювання завдань для пояснення цього матеріалу учням. Це також стосується розуміння того, що полегшує або утруднює вивчення учнями того чи іншого розділу. Наприклад, спотворене представлення про сонячну систему може перешкодити вивченню астрономії. На жаль, є лише 6 різних тестів для перевірки педагогічної компетентності з предмета. Усі вони розроблені ETS (серія Praxis ІІ) і містять тести з біології, іноземної мови, математики, фізики, соціальних наук та іспанської мови.
Висновки
У різних країнах є різні підходи до визначення вимог до викладача як з боку суспільства, так і з боку суб’єктів навчання та їхніх батьків. Проте наголос робиться на те, що вчитель:
повинен знати свій предмет;
здатний передати іншим свої знання, навички, досвід;
спроможний здійснювати індивідуальне і групове навчання учнів, приділяючи основну увагу загальному розвитку дитини;
може проводити оцінювання досягнутих результатів;
спроможний відповідати за управління процесом навчання і контроль над ним;
може визначати освітні цілі шкільних навчальних програм, проводити їх аналіз і переглядати у міру необхідності;
здатний осмислювати свою практичну діяльність і вчитися на основі свого досвіду;
сприяє у співдружності з іншими професіоналами ефективній роботі школи.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Особливості діагностування професійної компетентності викладачів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок