Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Особливості діагностування професійної компетентності викладачів

Особливості діагностування професійної компетентності викладачів

Назва:
Особливості діагностування професійної компетентності викладачів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,12 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Особливості діагностування професійної компетентності викладачів


Забезпечення якості та належного рівня кваліфікації професійних кадрів, зокрема педагогічних, в Україні нині реалізується шляхом розробки та запровадження галузевих стандартів освіти. Упровадження стандартів, починаючи з 1998 року, є надзвичайно прогресивним і важливим для забезпечення якості завдяки чіткому формулюванню цілей, на які має бути спрямована професійна освіта та розуміння цілей усіма учасниками освітнього процесу та суспільством. Утім, лише визначення цілей (ОКХ) і навіть змісту (ОПП) освіти недостатньо для забезпечення якості, якщо відсутня остання ланка – здійснення контролю за досягненням цілей освіти. В Україні в системі вищої освіти контроль відповідності знань та вмінь студента, набутих під час здобуття вищої освіти, певному рівню кваліфікації переважно здійснюють самі університети або інші вищі навчальні заклади. Виняток становить лише галузь медичної освіти, де запроваджено єдиний національний ліцензійний інтегрований іспит, складання якого є обов’язковим для отримання диплому. Одна з причин запровадження ліцензійного іспиту в медицині – критичність цієї професії та суттєвий негативний вплив недостатньої кваліфікації фахівців-медиків на здоров’я нації. Аналогічним чином недостатня кваліфікація педагогічних кадрів може спричиняти не менш суттєвий негативний вплив на моральне здоров’я та формування нації. Тому у цій статті автори поставили перед собою завдання: дослідити та систематизувати, яким чином здійснюється забезпечення якості освіти та оцінювання кваліфікації фахівців педагогічного профілю в різних країнах.
Професійні вимоги до вчителя
Основні ідеї нових підходів до реформування системи післядипломної педагогічної освіти (ППО) полягають у забезпеченні неперервності й різноманітності освіти, гарантуванні її якості, орієнтації на широкий діапазон відмінностей у фаховій підготовці слухачів ППО.
Центральне місце у забезпеченні якості освіти (яку можна визначити як відповідність меті) посідає якість викладання і, отже, якість самих учителів. Але, чи відповідає сучасним освітнім цілям та роль, що нині відіграє учитель? Чи відповідає сучасним освітнім цілям методика і зміст підготовки вчителів? Із жалем можна констатувати, що ні, не відповідає і потребує істотних змін. У широкому аспекті такі зміни мають містити в собі:
перегляд цілей і стандартів у галузі освіти і, як результат, перегляд навчальних програм (у тому числі методик викладання);
реформу системи базової підготовки вчителів і системи підвищення кваліфікації, що б і вчителі-початківці і вже працюючі вчителі дістали можливість підвищувати свій професійний рівень;
розробка і впровадження стандартів якості.
Аналіз процесів, що відбуваються в системі освіти, вказує на наявність великої кількості факторів (включаючи і фактори, причини яких лежать за межами навчального закладу), що впливають на якість освіти. Найголовнішими з них є два. Першим фактором, що визначає якість навчання, є якість викладача, точніше, якість навчання, яку він забезпечує. Другим важливим фактором є якість навчального закладу.
Зосередимо свою увагу на першому з цих факторів. Якість викладача – це не лише питання кваліфікації або особистісних характеристик учителя. Це і похідне від того, що вчитель фактично робить, яким чином поводиться в аудиторії. Ніщо не може зрівнятися з гарним учителем, що добре вчить [1]. Саме тому визначення стандартів якості викладача є основним для розуміння ролі ліцензійного тестування в її підвищенні.
Однак, що ми маємо на увазі, коли говоримо про гарне викладання? Які критерії якості є в цій галузі? На наш погляд, ці критерії визначаються тим, якою мірою навчальний процес відповідає цілям, що ставляться з боку суспільства перед освітою в цілому. Такий підхід змушує змінити традиційну уяву про гарного вчителя. Для вчителя більше недостатньо виконувати лише задачу передачі своїм учням набору знань, що є важливими для їх подальшої діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Особливості діагностування професійної компетентності викладачів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок