Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Правові та організаційні засади системи релігійного виховання у державних школах федеративної республіки Німеччина

Правові та організаційні засади системи релігійного виховання у державних школах федеративної республіки Німеччина

Назва:
Правові та організаційні засади системи релігійного виховання у державних школах федеративної республіки Німеччина
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,68 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Правові та організаційні засади системи релігійного виховання у державних школах федеративної республіки Німеччина


Релігійна освіта і виховання мають дві основні форми, кожна з яких є по-своєму важливою і необхідною, відіграючи специфічну роль у формуванні цілісного світогляду молодого покоління.
Перша з них – це виховання у церкві, де під час церковної проповіді, участі у спільній молитві, відвідування недільних шкіл тощо діти та підлітки отримують знання про Бога, набувають досвіду християнського життя. Така форма є виключною прерогативою церкви, яка змістовно наповнює її відповідно з власним віровченням та традиціями.
Друга форма, яка тільки набуває актуальності, – це релігійна освіта і виховання у системі світської освіти, у державній школі.
Ініціатором введення такого предмета морально-етичного змісту виступив особисто Президент України Віктор Ющенко. На виконання його доручення щодо поліпшення морального виховання від 8 липня 2005 року №1-1/657 Міністерством освіти і науки України було створено спеціальну комісію для розроблення змісту нових навчальних курсів. До її складу ввійшли вчені, педагоги та представники різних конфесій.
Результатом роботи комісії стало вироблення концептуальних засад вивчення у загальноосвітніх навчальних закладах предметів духовно-морального спрямування, які визначають їх мету, завдання, принципи побудови та кадрове забезпечення. Разом з цим було зазначено, що досвід багатьох країн Європи у цьому напрямі базується, насамперед, на партнерських стосунках між різними конфесіями, державою і церквою, на основі діалогу з батьками і учнями [1].
Питання запровадження у системі середньої освіти предмета, який би знайомив учнів із традиційними моральними цінностями християнства, формував би уявлення про чесноти і гріхи, у сучасності викликає не лише схвальні відгуки, але й дискусії і відверту критику. Однак висловлювання щодо несумісності школи і релігії є, на нашу думку, безпідставними, оскільки релігійна освіта і виховання у світській освітній системі ґрунтується виключно на законодавстві України, схвалених Україною міжнародних правових актах та освітніх традиціях цивілізованих країн.
У цьому зв’язку доречним буде аналіз правових та організаційних засад системи релігійного виховання у державних школах Федеративної Республіки Німеччини як певний зразок державно-церковних та міжконфесійних стосунків у галузі релігійної освіти. До таких основ варто віднести такі:
- правові основи релігійної освіти у школах, до яких входять конституційне право і державно-церковні договори;
- освітні законодавства федеральних земель, які уточнюють федеральне законодавство, обумовлюючи вибір альтернативних курсів та права церков щодо керування процесом навчання релігії;
- угоди про співпрацю між релігійними конфесіями з питань викладання уроків релігії у школах.
Отже, проаналізуємо систему релігійного виховання у Федеративній Республіці Німеччина. Насамперед розглянемо правові основи релігійної освіти у школах ФРН. Основою правових відносин між державою і церквами у галузі релігійного виховання у ФРН є конституційне право та державно-церковні договори.
1. До джерел конституційного права відносяться Основний Закон Федеративної Республіки Німеччини та Конституції федеральних земель. Зокрема, Основний Закон передбачає 5 основних положень, які регламентують такі відносини між державою і церквою:
- відокремлення церкви від держави, що засвідчено у положенні про відсутність державної церкви як такої (ст. 140 Основного Закону (ОЗ)) [2];
- суворий релігійний і світоглядний нейтралітет держави, який забезпечує рівність усіх громадян перед законом незалежно від їх віросповідання (ст.ст. 2-4, 140 ОЗ) [2];
- загальна релігійна свобода, яка передбачає конституційне право особистості на свободу віросповідання (індивідуальна свобода), створення релігійних об’єднань (корпоративна свобода), здійснення релігійних обрядів (позитивна свобода) та недопущення примусу до участі у них (негативна свобода) ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Правові та організаційні засади системи релігійного виховання у державних школах федеративної республіки Німеччина

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок