Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ КВАЛІФІКАЦІЙНИХ НАУКОВИХ РОБІТ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ "СОЦІАЛЬНА РОБОТА"

СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ КВАЛІФІКАЦІЙНИХ НАУКОВИХ РОБІТ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ "СОЦІАЛЬНА РОБОТА"

Назва:
СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ КВАЛІФІКАЦІЙНИХ НАУКОВИХ РОБІТ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ "СОЦІАЛЬНА РОБОТА"
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,69 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК [378.2+371.26]:364
Букач М.М., Попова Т.С., Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили
СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ КВАЛІФІКАЦІЙНИХ НАУКОВИХ РОБІТ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ "СОЦІАЛЬНА РОБОТА"
Стаття присвячена питанням запровадження норм оцінювання та організації контролю якості підготовки студентської наукової кваліфікаційної роботи до захисту. Результатом теоретико-практичних наробок є система оцінювання бакалаврських, дипломних та магістерських робіт зі спеціальності "Соціальна робота".
The article is devoted to implementation of the norms of evaluation and organization of the quality control of preparation to defense of the students' research paper. The result of the theoretical and practical work is the system of evaluation of the bachelor's, diploma and master's papers on the "Social work" specialty. Приєднання України до Болонського процесу вимагає не лише більш серйозного ставлення до проблеми якості освіти, але й урахування підходів, прийнятих у європейському освітньому просторі щодо цього питання. Як відомо, ENQA (Європейська мережа з гарантування якості у вищій освіті) запропонувала взяти за основу оцінки якості вищої освіти три групи стандартів:
стандарти для внутрішнього гарантування якості вищого навчального закладу;
стандарти для зовнішнього гарантування якості вищого навчального закладу;
європейські стандарти для зовнішніх агентств з гарантування якості [14].
У контексті проблеми, що розглядається, ми акцентуємо увагу на першій групі стандартів, спрямованій на відпрацювання навчальним закладом чіткої внутрішньої політики та відповідних методик щодо досягнення задекларованих якісних показників. Формування національної системи контролю якості кваліфікаційних студентських робіт не може не враховувати критеріїв та методів оцінювання відповідно до вимог ENQA. На нашу думку, для досягнення цієї мети слід не лише розробити прозорі, зрозумілі студентам і викладачам критерії та норми оцінювання, але й впровадити таку стратегію, яка б стимулювала безперервне покращання якості кваліфікаційних робіт.
Оскільки кваліфікаційна робота являє собою, насамперед, навчально-наукове дослідження, що в концентрованому вигляді відображає результативність багаторічного процесу навчальної та наукової праці студента, її результати є підставою для встановлення відповідності між означеними вимогами та наявним рівнем знань, умінь та навичок фахівця в галузі майбутньої професійної діяльності. Отже, можна стверджувати, що вона є важливим етапом перевірки та оцінки якості підготовки майбутнього соціального працівника. Відповідно до вимог освітнього стандарту зі спеціальності 7.040202 "Соціальна робота", кваліфікаційна робота являє собою закінчену розробку, в якій аналізуються актуальні проблеми соціальної сфери та розкриваються зміст і технології їх розв'язання не лише у теоретичному, але і в практичному плані, на місцевому, регіональному та державному рівнях [10]. Саме тому вимоги до кваліфікаційної роботи є високими і збігаються з вимогами, визначеними освітньо-кваліфікаційними характеристиками бакалавра, спеціаліста та магістра соціальної роботи. Така робота повинна засвідчувати готовність майбутнього спеціаліста до розв'язання теоретичних та практичних завдань фаху. Своєю кваліфікаційною роботою на кожному освітньому рівні студент має засвідчити:
ґрунтовні теоретичні знання з обраної тематики та проблемне викладення теоретичного матеріалу;
вміння вивчати та узагальнювати літературні джерела, матеріали установ та організацій соціальної сфери;
спроможність вирішувати практичні завдання, робити висновки, надавати пропозиції;
навички підготовки, організації та проведення соціологічного дослідження;
уміння використовувати методи оцінки соціальної інформації.
Метою підготовки кваліфікаційної роботи є систематизація та поглиблення набутих знань з обраної спеціальності, їх застосування під час вирішення конкретних завдань, набуття навичок самостійної дослідницької діяльності, а також оволодіння методикою дослідження, узагальнення та логічного викладення матеріалу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ КВАЛІФІКАЦІЙНИХ НАУКОВИХ РОБІТ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ "СОЦІАЛЬНА РОБОТА"

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок