Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Ігрові заняття з теорії ймовірностей та математичної статистики 

Ігрові заняття з теорії ймовірностей та математичної статистики 

Назва:
Ігрові заняття з теорії ймовірностей та математичної статистики 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,69 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Ігрові заняття з теорії ймовірностей та математичної статистики 


В останній час більшість випускників шкіл намагаються вибрати учбовий заклад блище до домівки, а це, в свою чергу, створює проблему для викладачів. Полягає вона в тому, щоб дати можливість студенту вже в перші місяці навчання перевірити придатність до роботи по вибраній спеціальності, впевнитися в правильності вибраної професії, викликати бажання у здобутті міцних знань. На початкових курсах навчання у втузах велика кількість годин відведена для загальнонаукових дисциплін і саме на викладачів цих предметів лягає відповідальність за вирішення проблеми, що виникла. Ось тут і потрібна розроблена ігрова ситуація або ділова гра, яка буде формою відтворення предметного і соціального змісту майбутньої професійної діяльності спеціаліста, моделювання тих систем відносин, які характерні для цієї діяльності як цілого. Нами розроблені та використовуються ігрові заняття з лінійної алгебри, аналітичної геометрії, диференціальних рівнянь та інших тем курсу вищої математики в технічному вузі. Останній розділ курсу - теорія ймовірностей та математична статистика вивчаеться на другому курсі навчання. До цього часу наші студенти вже набувають навиків самостійної роботи в аудиторії, мають уяву що до навчання за допомогою ігрових занять як з використанням комп`ютерів так і без них. Тому нами для вивчення цього розділу курса вищої математики запропоновано на практичних заняттях проведення ділової гри. Розглянемо приклад такої гри для студентів, що навчаються на факультеті автоматики та конструювання систем управління.
Імітована ситуація.
Ділова гра “Вища якість” (ДГВЯ) імітує діяльність відділу управління якістю виробничого об'єднання. Оганізаційна структура відділу управління якістю (ВУЯ) показана на рисунку1.
Основні задачі ВУЯ: координація діяльності підрозділів виробничого об’єднання при вирішенні задач управління якістю продукції і вдосконалення виробництва; розробка комплексних планів підвищення якості продукції та контроль за їх виконанням; аналіз оперативної та наукової інформації про якість і умови її забезпечення; робота по атестації, стандартизації продукції, технологічних процесів, методів управління та інших елементів виробництва;
аналіз причин браку, відмов та рекламацій, розробка заходів по їх усуненню;
розробка та впровадження оперативної документації з управління якістю продукції; перспективне і оперативне планування якості продукції; дослідження загальних закономірностей формування, зміни і взаємодії окремих властивостей якості продукції, і вироблення відповідних практичних рекомендацій по їх удосконаленню; розробка та впровадження прогресивних методів контролю якості продукції. Розв’язком задач займаються групи, об’єднані в бюро.Група забезпечення якості продукції розглядає питання забезпечення високоякісної продукції на трьох етапах технічного контролю – розробці, виробництві й експлуатації виробів. Група атестації продукції забезпечує атестацію найновіших виробів до допуску в серійне виробництво по двох категоріях якості – вищій та першій. Група реалізації системи управління якістю розробляє і впроваджує підсистему управління якістю виробництва продукції на трьох етапах технічного контролю, координує роботу підрозділів в області управління якістю продукції, розробляє розпорядчі документи комплексної системи управління якістю продукції. Група контролю використання розпорядчої документації контролює виконання планового рівня якості продукції, дотримання строків і повноти представлення інформації про якість роботи підрозділів, проводить розробку цільової програми виробничого об’єднання по забезпеченню якості продукції, що випускається.
На основі імітаційної моделі відділу управління якістю виробничого об’єднання розроблена модель ділової гри ДГВЯ (рис.2). В діловій грі студенти, що вивчають теорію ймовірностей та математичну статистику, імітують діяльність ВУЯ по ігровій моделі, розв’язують задачі аналізу оперативної та поточної інформації про якість і умови її забезпечення, досліджують закономірності формування, зміни та взаємодії окремих властивостей якості продукції статистичними методами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Ігрові заняття з теорії ймовірностей та математичної статистики 

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок