Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> реферат: Методи викладання громадянської освіти в середньої загальноосвітньої школи США

Методи викладання громадянської освіти в середньої загальноосвітньої школи США / сторінка 2

Назва:
Методи викладання громадянської освіти в середньої загальноосвітньої школи США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,15 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Багато педагогів США критично (часом дуже негативно) оцінюють цю "Піраміду". Дійсно, важко точно вимірити "засвоєння матеріалу". Бувають учні, що прекрасно засвоюють матеріал при читанні (розвита зорова пам'ять). Але можна погодитися, що в середньому закономірність, виражену "Пірамідою", можуть простежити, напевно, багато людей, ґрунтуючись на своєму досвіді навчання, особливо досвіді навчання професійним навичкам. Дані, приведені в "Піраміді" частково підтверджуються й іншими дослідженнями 1;16.З іншого боку, незважаючи на свою спірність, "Піраміда" звертає увагу на важливість інтерактивних методів. Здається, що тенденція, відбита в "Піраміді" вірно помічає високий потенціал інтерактивних методів, що дозволяють вести обговорення в групах, практикувати і відпрацьовувати уміння і навички на уроці й у реальному житті. І це не випадково, оскільки інтерактивні методи задіють не тільки свідомість учня, але і його почуття, а також волю (дію, практику), тобто включають у процес навчання "цілісної людини ".
Місце пасивних, активних і інтерактивних методів також добре ілюструє так названа "таксономія Блума" - таблиця рівнів і цілей навчання і розвитку пізнавальних навичок, розроблена групою американських психологів і педагогів під керівництвом професора Чикагського університету Бенджамина Блума. Термін таксономія означає систематизацію об'єктів за визначеними критеріями з метою створення визначеної послідовності (ієрархії) 2;87. Блум запропонував ієрархію навчальних цілей за їх складністю. До теперішнього часу таксономія Блума залишається однієї із самих популярних систематизацій навчальних цілей.
Зупинимося на методах викладання громадянської освіти в американських школах, які застосовуються найчастіше.
Освітнє співробітництво (cooperative learning). Під час використання цього методу учні працюють у невеликих групах над вирішенням поставлених учителем проблем. Вони поділяються на 4 або 5 невеликих груп по 4—6 чоловік у кожній. Можливо вирішення однієї проблеми для всіх: «Які риси характеру мають бути притаманні лідеру суспільства?» Загальні риси мотивуються і записуються на дошці або на ватмані.
Практичне навчання (service learning). Методика практичного навчання така: учні разом працюють над вирішенням місцевих проблем. Це — один із основних напрямів у галузі громадянської освіти. Більше того, при університеті штату Міннесота нещодавно був відкритий «Національний об'єднуючий Центр практичного навчання», що займається розробкою методики викладання і навчання, які поєднують реальне навчання учнів у суспільному житті на місцевому рівні з академічними знаннями, особистим розвитком і громадянською відповідальністю. Таким чином в американській освіті наріжним каменем є розвиток навичок, необхідних для активної участі у функціонуванні громадянського суспільства.
Проведення групової гри. Під час вивчення теми учням надається інформація про основи того чи іншого процесу в суспільстві. Ці визначення будуть основними для подальшої розробки гри. Учням надається загальна схема процесу зі знаками «+» і «-». При позитивних зрушеннях розвиток суспільства іде впевнено вперед, а при негативних — відбувається «тупцювання суспільства на одному місці» або його регрес і поступ назад. Схематичне оформлення на папері результатів роботи дозволяє учням розкрити себе аналітиками, художниками, творчими особистостями, що сприяє поєднанню індивідуальних якостей для активної співпраці у межах групи.
Роль ЗМІ у побудові громадянського суспільства. Робота з журналами.
Під час підготовки до уроку учням роздають або журнали, або ксерокопії деяких статей. Клас поділяється на групи по 4—6 учнів, які самі обирають найбільш цікаву для них статтю. Учні мають обговорити:
Чому ця стаття є для вас цікавою і важливою?
Як вона зможе вплинути на вас і ваших друзів, суспільство, район, країну, світ?
Від кожної групи обирається представник, який розповідатиме про наслідки дискусії, зробить невеличкий звіт про статтю, та обговорюється в групі. Звіт повинен містити заголовок і причину, яка спонукала до написання статті.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Методи викладання громадянської освіти в середньої загальноосвітньої школи США

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок