Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Методи викладання громадянської освіти в середньої загальноосвітньої школи США

Загрузка...

Методи викладання громадянської освіти в середньої загальноосвітньої школи США

Назва:
Методи викладання громадянської освіти в середньої загальноосвітньої школи США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,15 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Методи викладання громадянської освіти в середньої загальноосвітньої школи США


Як процес впровадження системи знань про людину i суспільство громадянська освіта в школі може здійснюватись у чотирьох формах:
як навчальний предмет,
як мiжпредметна форма дiяльностi в рамках освiтянського простору,
як організація позакласної та позашкільної діяльності (виховання),
як організація шкільного життя, що сприяє демократичній поведінці.
Тобто ідеї громадянськості та демократії мають бути основними та наскрізними в системі шкільного життя, в його формальних та неформальних проявах. При формуванні змісту громадянської освіти та запровадженні її в рамках предметно-тематичної моделі в навчальний процес слід дотримуватись принципу послідовності та безперервності.
В громадянській освіті використовується весь спектр методів навчання, але особливу роль грають активні й інтерактивні методи.
Класифікація методів навчання:
У педагогіці існують численні класифікації методів навчання. Можна умовно розділити всі методи на пасивні, активні і інтерактивні .
1. Пасивні методи
Учень виступає як "об'єкт" навчання, повинний засвоїти і відтворити матеріал, що передається йому педагогом - джерелом правильних знань (іноді ці методи називають ще репродуктивними). Звичайно це відбувається при застосуванні таких методів як лекція-монолог (односпрямована передача інформації від учителя до учня), читання, демонстрація й опитування учнів (також односпрямоване відтворення інформації учнем для вчителя). Учні, як правило, не спілкуються між собою і не виконують будь-яких творчих завдань.
2. Активні методи
Учень є "суб'єктом" навчання, виконує творчі завдання, вступає в діалог з учителем. Основні методи: творчі завдання (часто - домашні ), питання від учня до вчителя і навпаки, що розвиває творче мислення.
3. Інтерактивні методи
Інтерактивні методи було б більш правильно представити як підвид активних методів. Однак вони тут свідомо виділені в окремий вид , щоб підкреслити їхню особливу роль в процесі громадянської освіти.
Термін "інтерактивне навчання" - навчання, побудоване на взаємодії, співробітництві . Це і є сутність інтерактивних методів: навчання відбувається у взаємодії і співробітництві всіх що навчаються, включаючи педагога.
Ці методи найбільше відповідають індивідуально-орієнтованому підходу в навчанні. Адже вони припускають навчання (колективне, кооперативне навчання, навчання в співробітництві), до того ж і учень, і педагог є суб'єктами навчального процесу. Педагог часто виступає лише в ролі організатора процесу навчання, лідера групи, фасилитатора, помічника, творця умов для ініціативи учнів.
Крім того, інтерактивне навчання засноване на прямій взаємодії учнів зі своїм досвідом і досвідом своїх друзів, тому що більшість інтерактивних вправ звертається до досвіду самого учня, причому не тільки "навчальному, шкільному". Нове знання, уміння, відношення формується на основі й у зв'язку з таким досвідом. Часто творчі завдання не припускають однієї правильної відповіді і тоді важливий процес знаходження рішення , що завжди ґрунтується на досвіді учня.
Інтерактивні методи, як правило, припускають моделювання реальних життєвих ситуацій, спільне рішення проблем, рольові ігри. Тим самим інтерактивні методи найбільше сприяють формуванню навичок і умінь, виробленню цінностей, створюють атмосферу співробітництва, взаємодії, дозволяють стати педагогові дійсним лідером, а не ментором-адміністратором. Така атмосфера і є дійсна тканина громадянського суспільства і демократії, що поглинається тим, кого навчають, цілісно - не тільки через інформацію, але і через почуття і дії.
Дослідження, проведені в 80-х роках Національним тренинговим центром (США, штат Мэриленд) показали, що інтерактивні методи дозволяють різко збільшити відсоток засвоєння матеріалу. Результати дослідження Центра були виражені в таблиці, що одержала назва "Піраміда навчання" (див. Додаток )
З піраміди видно, що найменший відсоток засвоєння мають пасивні методики (лекція - 5%; читання - 10%), а найбільший - інтерактивні (дискусійні групи - 50%, практика через дію - 75%, навчання інших або негайне застосування - 90%).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Методи викладання громадянської освіти в середньої загальноосвітньої школи США

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок