Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Спадковість і розвиток. Вплив середовища на розвиток і формування особистості

Спадковість і розвиток. Вплив середовища на розвиток і формування особистості

Назва:
Спадковість і розвиток. Вплив середовища на розвиток і формування особистості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,46 KB
Завантажень:
284
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Спадковість і розвиток
Вплив середовища
на розвиток і формування особистості


1. Спадковість і розвиток
Спадковість — відновлення в нащадків біологічної схожості з бать-ками.
Біологічна спадковість визначає як те загальне, що ро-бить людину людиною, так і те відмінне, що робить людей різними за зовнішнім виглядом і внутрішніми якостями. Питання про спадковість надзвичайно складне. Окремі йо-го аспекти ще до кінця не досліджені, а тому в педагогіч-ній літературі нерідко висловлюються і суперечливі дум-ки щодо них.
Людина як частина живої природи успадковує пере-дусім задатки типу нервової системи, на базі яких форму-ються тип темпераменту (меланхолічний, флегматичний, сангвінічний, холеричний), деякі безумовні рефлекси (орі-єнтувальний, оборонний, слиновиділення), конституцію тіла, зовнішні ознаки (колір волосся, очей, шкіри). До су-то фізичних задатків належать і група крові, резус-фак-тор. Нащадки можуть успадкувати від батьків також певні хвороби: хворобу крові (гемофілію), шизофренію, цукро-вий діабет, венеричні хвороби. Найнебезпечніше на фізич-не здоров'я дітей впливає зловживання їх батьків алкого-лем і приймання наркотиків.
Особливу роль у розвитку людської особистості відігра-ють власне людські задатки (високоорганізований мозок, задатки до мови, до ходіння у вертикальному положенні, до окремих видів діяльності). Складною в педагогіці та психології є проблема дослідження задатків, що характе-ризують схильність до певної діяльності, тобто здібностей у певній галузі.
Як свідчать дані фізіології та психології, вродженими У людини є не готові здібності, а тільки потенційні мож-ливості для їх розвитку, тобто задатки. Що сильніше ви-являються спеціальні задатки, то кращих результатів мо-же домогтися людина в їх розвитку.
Так, протягом двох століть у Тюрингії з родоводу Бахів, що налічував шість поколінь, вийшло стільки флей-тистів, органістів та скрипалів, що там кожного музиканта називали Бахом, а кожного Баха — музикантом. У Фей-та Баха було двоє музично обдарованих синів — Ліпс і Ганс. Ганс мав трьох синів: Йоганна, Крістофа та Генріха, усі — винятково обдаровані особистості, яких сучасники і нащадки справедливо називають музичними геніями. Геніальний німецький композитор Йоганн Себастьян Бах був онуком Крістофа і народився у п'ятому поколінні цього роду. Від першого шлюбу в нього було шестеро дітей, троє з них мали неабиякі музичні здібності. Від другого шлюбу народилося двоє винятково обдарованих музикан-тів, про музичні здібності решти одинадцяти дітей точних відомостей немає. Із синів Баха найбільшої слави в музич-ному світі зажили четверо: старілий син Вільгельм Фрідеман — композитор і органіст; другий син Карл Філіпп Еммануель — композитор і клавесиніст; Йоганн Крістоф Фрідріх — композитор і клавесиніст, Йоганн Крістіан — композитор і піаніст. Якщо виходити з родоводу Баха, то музичні здібності в них були зумовлені домінантним ге-ном. Однак цей приклад не виключає особливого впливу соціальних умов і необхідності раннього музичного вихо-вання.
На особливу увагу заслуговує питання про спадковість інтелектуальних здібностей, на яких базується розвиток розумових і пізнавальних сил. Учені-генетики, спираю-чись на ґрунтовні дослідження, довели, що нормальні лю-ди здатні практично до необмеженого духовного розвитку, оскільки можливості людського мозку необмежені. При-клад — засновникові кібернетики Норберту Вінеру було в 14 років присвоєно звання професора.
У 1991 р. одинадцятирічний москвич Савелій Косенко став студентом одного з найпрестижніших навчальних за-кладів — Технічного університету (МВТУ їм. Баумана). У 2 роки Савелій уже читав, а в 7 — писав програми на до-машньому комп'ютері. Коли настав час іти до школи, він екстерном склав іспити за 1—5 класи.
Необмеженість можливостей людського мозку покла-дено в основу концепції розвиваючого навчання, розроб-леної педагогами й психологами, її сутність — правильно організоване навчання може і повинно стимулювати роз-виток учнів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Спадковість і розвиток. Вплив середовища на розвиток і формування особистості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок