Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Урок: Видатні люди нашого краю

Урок: Видатні люди нашого краю

Назва:
Урок: Видатні люди нашого краю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,37 KB
Завантажень:
382
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
“Урок: Видатні люди нашого краю.”


Мета: ознайомитись з видатними людьми, які жили і працювали в нашому краї. А також з талановитими людьми які і сьогодні вміло підтримують давні народні звичаї і традиції нашого народу. Виховувати на прикладах видатних людей нашого краю почуття національної свідомості, любові до рідного краю. Розвивати творчі здібності на традиціях і звичаях нашого народу.
Тип уроку: нестандартний урок вшанування видатних людей нашого краю, урок-зустріч з талановитими людьми.
Обладнання: виставка літератури, фотоальбоми Коломийщини, вишивки, писанки, гуцульський килим, різьблені вироби з дерева, глиняний посуд, таблиця: „Вони звеличують наш край”. Виставка ужиткових речей музею Гуцульщини.
Хід уроку
І. Організаційний момент: привітання.
Дорогі діти! Сьогодні у нас незвичайний урок – урок вшанування видатних людей нашого краю, урок-зустріч з талановитими людьми. Тож привітаймо наших талановитих гостей.
ІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку:
Сьогодні ми ознайомимось з видатними людьми, які жили і працювали в нашому краї ,адже згадкою про них є не тільки їхні творіння, а й давні будівлі, пам’ятники, музеї, вулиці – названі на честь їхніх імен.
А також ознайомимось з талановитими людьми, які і сьогодні вміло підтримують давні звичаї і традиції нашого народу.
Діти, я хочу не тільки дати вам готові відомості про видатних людей нашого краю, а навчити вас „тримати” книжку в руках, самим шукати інформацію про певну особистість. Основні знання ви одержите з підручника, а розширити і поглибити їх зможете читаючи додаткову літературу. Свої знання можете доповнити під час екскурсій в музеї – народного мистецтва Гуцульщини та Покуття, музей писанки, музей історії міста – де зібрано безцінний матеріал про видатних людей нашого краю. Найновішу інформацію можна отримати із газет, журналів, передач радіо і телебачення, комп’ютерної мережі Інтернет.
Дорогі діти! Ось перед вами книжка... А йшли до школи – по дорозі бачили величезну будівлю... А хто побудував Коломийську ратушу?.. А чи знаєте ви, що в нашому місті є старенька-престаренька дерев’яна церква Благовіщення?.. Кажуть, що навіть Богдан Хмельницький побував у ній.
А хто це все створив? Ви можливо і не уявляєте собі, що ці люди – це наші земляки. Щедра коломийська земля на талановитих людей. Багато її вихідців вписали не одну славну сторінку в історію не тільки нашого краю, але й України. Про всіх, сьогодні, ми не зможемо поговорити. Але про декого з них ви заздалегідь мали підготувати матеріал, відвідавши музей історії міста, перепитавши своїх родичів та знайомих. Тож поговоримо про них.
Діти слухають розповіді і по ходу прізвища видатних людей записують собі в зошит.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Короткі виступи учнів:
1 учень: Не можна не згадати про великого сина нашого народу – письменника-революціонера-демократа – Івана Франка. Його доля пов’язана з нашим містом. З 4 березня по 11 червня 1880 року він ув’язнений польською владою в будинку Коломийської ратуші. За цей час написав такі твори: „Вільні сонати”, „Думи пролетаря”, „Веснянки”, „Вічний революціонер”. На честь його ім’я встановлена меморіальна дошка на будинку ратуші, названа наша область та одна з вулиць міста.
2 учень: А чого лише вартує Коломийський музей народного мистецтва, в якому зібрано більш як 25 тисяч експонатів? Варто згадати, що спорудження його будівлі тісно пов’язане з іменем мишинського пароха Йосафата Кобринського. Збудований музей в 1902 році на народні кошти, як „Український народний дім”, а тепер він називається Коломийський музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського. А першими на будову каміння привезли селяни з Мишина і Ковалівки. На честь ім’я Кобринського на будинку музею встановлена меморіальна дошка.
3 учень: У Коломиї жив і працював з 1920 по 1935 роки відомий український письменник і громадсько-політичний діяч Андрій Чайковський, який допоміг врятувати Народний дім від конфіскації поляками.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Урок: Видатні люди нашого краю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок