Головна Головна -> Реферати українською -> Філософія -> Поняття світогляду

Поняття світогляду

Назва:
Поняття світогляду
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,02 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Зміст:


Поняття світогляду
Людина розумна соціальна істота. Її діяльність доцільна. І щоб діяти доцільно в складному реальному світі, він повинний не тільки багато знати, але і вміти. Уміти вибрати мети, уміти прийняти те або інше рішення. Для цього йому необхідно, у першу чергу, глибоке і правильне розуміння світу – світогляд.
Світогляд – це система поглядів на об'єктивний світ і місце в ньому людини, на відношення людини до навколишньої його дійсності і самому собі, а також сформовані на основі цих поглядів переконання, ідеали, принципи пізнання і діяльності, ціннісні орієнтації. І дійсно, людина не існує інакше, як у визначеному відношенні до інших людей, родині, колективові, нації, у визначеному відношенні природі, до світу взагалі. Це відношення упирається в саме істотне питання: «Що таке світ?».
У людини завжди існувала потреба виробити загальне представлення про світ у цілому і про місце в ньому людини. Таке представлення прийняте називати універсальною картиною світу.
Універсальна картина світу – це визначена сума знань, накопичених наукою й історичним досвідом людей. Людина завжди задумується про те, яке його місце у світі, навіщо він живе, у чому зміст його життя, чому існує життя і смерть; як варто відноситися до інших людей і до природи і т.д.
Кожна епоха, кожна суспільна група і, отже, кожна людина мають більш-менш ясне і чітке або розпливчасте представлення про рішення питань, що хвилюють людство. Система цих рішень і відповідей формує світогляд епохи в цілому й окремій особистості. Відповідаючи на питання про місце людини у світі, про відношення людини до світу, люди на основі наявних у їхньому розпорядженні світогляду виробляють і картину світу, що дає узагальнене знання про будівлю, загальний пристрій, закономірності виникнення і розвитку усього, що так чи інакше оточує людини.
Володіючи загальними знаннями про своє місце у світі, людина будує і загальну свою діяльність, визначає загальні і приватні свої мети відповідно до визначеного світогляду. Ця діяльність і ці мети є, як правило, вираження тих або інших інтересів цілих груп або окремих людей.
В одному випадку їхній зв'язок зі світоглядом може виявлятися досить чітко, в іншому ж вона затемнюється тими або іншими особистісними установками людини, особливостями його характеру. Однак такий зв'язок зі світоглядом обов'язково існує і може бути простежена. А це означає, що світогляд грає особливу, дуже важливу роль у всій діяльності людей.
У центрі усіх філософських проблем коштують питання про світогляд і загальну картину світу, про відношення людини до зовнішнього світу, про його здатності зрозуміти цей світ і доцільно діяти в ньому.
Світогляд – це фундамент людської свідомості. Отримані знання, що склалися переконання, думки, почуття, настрої, з'єднуючись у світогляді, представляють визначену систему розуміння людиною світу і самого себе. У реальному житті світогляд у свідомості людини- це визначені погляди, погляди на світ і своє місце в ньому.
Світогляд є інтегральним утворенням, що узагальнює шари людського досвіду. Це, по-перше, узагальнені знання, отримані в результаті професійної, практичної діяльності. По-друге, духовні цінності, що сприяють формуванню моральних, эстетических ідеалів.
Отже, світогляд – це сукупність поглядів, оцінок, принципів, визначений бачення і розуміння світу, а також програма поводження і дій людини.


Історичні типи світогляду: міфологія, релігія, філософія
Міфологічним світоглядом – незалежно від того, до далекого минулого або сьогоднішнього дня воно відноситься ми назвемо такий світогляд, що засновано не на теоретичних доводах і міркуваннях, або на художньо – емоційному переживанні світу, або на суспільних ілюзіях, породжених неадекватним сприйняттям великими групами людей (класами, націями) соціальних процесів і своєї ролі в них. Одна з особливостей міфу, що безпомилково відрізняє його від науки, полягає в тім, що міф пояснює «усі», тому що для нього немає непізнаного і невідомого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 



Реферат на тему: Поняття світогляду

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок