Головна Головна -> Реферати українською -> Філософія -> Римський філософ Епікур

Римський філософ Епікур

Назва:
Римський філософ Епікур
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,91 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
“Римський філософ Епікур”
У І ст. до н.е. в Римі набуло поширення вчення грецького філософа Епікура (341 – 270 рр. до н.е.), літературно оформлене у високохудожній формі його послідовником поетом Тітом Лукрецієм Каром в його відомому творі «De natura renum» («Про природу речей»). У цьому винятково важливому для історії куль-тури людства творі сконцентровано відомості про те, чого досягли античні вчены в матеріалістичному розумінні світу.
Тіт Лукрецій Кар (99 – 55 рр. до н.е.) – римськи й поет і філософ-матеріаліст. Ціль філософії бачив в тому, щоб показати дорогу до щастя, можливому для особистості, кинутої в кругообіг боротьби і лиха, пригноблені страхами : перед богами, смертю, потойбічним покаранням. Шлях звільнення від них – засвоєння вчення Епікура про природу речей, людину, суспільство. Душа, по Лукрецію, смертна, так-як вона лише тимчасове з’єднання особливих частинок і після смерті тіла розпадається на окремі атоми. Пізнання смертності душі відкидає віру не тільки в потойбічне життя, а й в загробне покарання, звільнює людину від страху перед пеклом. Знищується і страх смерті: поки ми живі – нема смерті, прийшла смерть – нема нас. На кінець, і страх перед богами розсіюється коли ми взнаєм, що боги живуть не в нашому світі, а в пустих проміжках між світами: ведучи там блаженне життя, вони не можуть впливати на життя людини. Лукрецій дав ясне матеріалістичний вигляд і пояснення світу, природи чоловіка, розвитку матеріальної культури і техніки. Лукрецій – великий просвітитель римського світу; його поема справила великий вплив на розвиток матеріалістичної філософії Відродження.
Серед лікарів найвідомішим прибічником Епікура був Асклепіад (124—56 рр. до н. е.). Навчався він в Афінах і Александріі. Асклепіад учив, що тіло лю-дини також складається з атомів, між якими є пори, канали. Крізь ці пори та ка-нали виділенням поту та випаровуванням регулюється діяльність організму. Якщо ці пори і канали засмічуються або з тієї чи іншої причини над-мірно роз-ширюються, це негативно відбивається на взаємовідно-шеннях атомів та їхньому русі, в якому вони завжди перебува-ють, і це зумовлює виникнення хвороб. Тому Асклепіад надавав особливого значення «невидимому диханню» шкіри, яке потріб-но всіляко підтримувати частими купаннями, вологими розти-раннями, фізичними вправами. Відповідно до принципу Епікура, що життя людини має бути «розсудливим, прекрасним і приєм-ним», Асклепіад вимагав, щоб і процес лікування не обтяжував хворого, а був «безпечним, швидким і приємним (tuto, cito et jucundo сurаrе)». Разом з тим він підкреслював, що «надмірна поспішність і бажання догодити хворому небезпечні». Його кон-цепція лікування, що набула визнання, протистояла системі хі-рурга Архігата, якого називали «кровожерним м'ясником»— carnifex.
У своїй терапії Асклепіад не був прибічником медикаментоз-них засобів, а головного значення надавав чистоті тіла, прогулянкам на свіжому повітрі їзді на коні, веслуванню та різним гімнастичним вправам, що сприяють кращому ру-хові частинок-атомів в організмі і перешкоджають засміченню його пор і ка-налів.
Відкидаючи існування вищого розуму, цілеспрямованість усього, що тво-рить природа, як це твердив Арістотель, Аскле-піад дотримувався погляду, що сили природи в перебігу хворо-би бувають не лише корисними, а й шкідливими (non solum prodesse naturam, verum etiam nocere). Використовуючи, за Гіп-пократом, сили природи, лікар повинен бути активним, спрямо-вувати сили ці в бажаному напрямі. Асклепіад займався і хі-рургією, йому приписують прове-дення першої трахеотомії.
Асклепіад був людиною високої культури, блискучим промовцем, мав ве-ликий авторитет у вищих колах Риму, був другом Ціцерона, Марка Антонія. Він багато сприяв поширенню серед римлян популярності грецьких лікарів, яка з часом настільки зросла, що, за словами Плінія, «той, хто практикував з меди-цини і не знав грецької мови, не користувався успіхом; лікарі римляни видавали себе за греків».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Римський філософ Епікур

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок