Головна Головна -> Реферати українською -> Філософія -> Світ повсякденності

Світ повсякденності

Назва:
Світ повсякденності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
43,24 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему:
Світ повсякденності


1. Світ повсякденності: поняття, суть
Повсякденність, буденність - побут, побу-тове життя. Повсякденність - здійснюва-ний день у день, завжди постійний, безпе-рервний процес буття, життєдіяльності людини. Світ же повсяк-денності - світ, де щодня і щогодини живе і діє, творить людина. В повсякденному світі народжуються люди, і в світі повсякденнос-ті, в побуті люди помирають. Тут же, в повсякденному світі, кожна людина радується, а буває і плаче, тужить і сумує, журиться, пере-живає. Тут же, в повсякденному світі, люди конфліктують один з одним, сваряться і вирішують конфлікти, суперечки, миряться, творять та ін. Тут же, в повсякденності, кожний любить іншого і кожний іноді ненавидить іншого. І в плині подій і явищ: політич-них, соціальних, духовних, люди і не помічають повсякденності.
Якщо людина задається питанням: в якому ж світі живуть лю-ди - в світі проблем або їх розв'язання, суєти та надій, то палітра відповідей - строката. Так уже трапляється, що люди до всього підходять неоднозначне і в усьому навколишньому встигають по-мітити те, на що люди, які поруч, навіть уваги не звернуть. Задо-вольнити жадобу, прагнення людини - рівносильно позбавити її бажань. У відомій українській казці розповідається, як один бід-няк все мріяв поїсти княжого блюда - вареників з сиром, хоча б трохи; нарешті, князь дав йому повну відерну макітру вареників з сиром і напрочуд - бідняку відразу ж розхотілось їсти вареники, що їх так нестерпно бажав. Ах, що за безрадісна річ - задоволене бажання! Отримаєш бажане - і випробуєш одне лише розчаруван-ня. Якщо коли-небудь захочете впоратись з будь-якою людиною (непокірною, примхливою або нехай капризною і безглуздою) -позбавте її бажань. Побачите - як стане така людина ручною. Пе-ремога над нею набагато сильніша, ніж якщо б навіть впливати на неї фізично. О, це велика властивість людей. Така властивість ви-ручає і рятує людей. Ах, якби їй бути завжди! Та природа, неви-черпна в проявах, своєю витіюватістю, торкнулася людей ще й тим, що наділила людські єства невсипучою гостротою сприйняття зов-нішнього предметного світу, природа тоді ж завуалювала їх чутли-вість один до одного, через що всі перемоги цивілізації над таєм-ницями універсуму незрівнянні з поразками кожного, якщо не сказати усіх, і в міжособовому спілкуванні, і на полях побутових битв, і в індивідуальних війнах один з одним. Ось чому, мабуть, філосо-фія століттями ігнорувала звичне побутове життя, віддаючи пере-вагу речам складнішим і проблематичним: Істині, Добру, Красоті, суттєвим визначенням буття. А між тим, тільки в межах звичного, досвідченого світу виникають і розквітають усі інші світи: світ мис-тецтва і науки, світ фантазії і мрії, загадкові хащі математики і сплячі хмари релігії. І тільки за всіх ілюзій безпосередньою вірогідністю володіє життєвий світ буття.
Світ повсякденності досліджується і опису-ється не тільки філософією, історією, але й  етнографією, соціологією, культурою. Буден-не життя відбивається в образотворчому мистецтві і в історії. Від-новлюючи хронологію подій і явищ в попередні періоди життя суспільства, історія описує і повсякденність: побут, традиції, пра-во, звичаї, конкретний досвід, ту «плоть і кров», з якої формують-ся будь-які події: значущі і доленосні. Щоправда, та змістоутво-рююча активність мас, яка творить культуру в її історії, далеко не завжди потрапляла в сферу уваги істориків. У кінці 20-х - 30-х років створюється історична школа, її організаторами стали істо-рики і психологи Марк Блок і Люс'єн Февро. Особливість історич-ної школи полягала в тому, що її представники вивчали свідомість не тільки видатних особистостей, які залишили слід в історії, але й масове, притаманне так званій «безмовній більшості», суспільства. Такі дослідження не самомета, а повне підпорядкування дослід-ження з'ясуванню важливої ролі масової свідомості в функціону-ванні суспільної системи. Активна роль людини в створенні по-всякденності і історії стала основним в дослідженнях прихильників історичної школи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: Світ повсякденності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок