Головна Головна -> Реферати українською -> Філософія -> Виникнення, розвиток та значення науки для суспільства

Виникнення, розвиток та значення науки для суспільства

Назва:
Виникнення, розвиток та значення науки для суспільства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,41 KB
Завантажень:
532
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Виникнення, розвиток та значення науки для суспільства


План


Вступ
Наука – це ясне пізнання істини, просвітлення
розуму, непорочна радість життя, похвала
юності, старості опора, будівельниця градів,
фортеця успіху в нещасті, у щасті – укріплення,
всюди вірний і нерозлучний супутник.
М.Ломоносов
Розвиток науки в сучасному суспільстві спричиняє “вертикальну” інтеграцію науки – тенденцію до все більшого зближення науки з практикою, а в зв”язку з цим – до зближення між фундаментальними і прикладними науками. Відбуваються суттєві зміни в науці як у системі знання, поглиблюються процеси диференціації та інтеграції наукового знання.
Результатом диференціації є поява окремих теоретичних систем і виділення їх у самостійні галузі науки із своїм предметом, мовою і методом. Диференціація наукового знання супроводжується його інтеграцією, що являє собою не просто об”єднання існуючих систем у щось єдине, не суму знань, досягнутих різними науками, а прагнення в процесі взаємозв”язку запозичити один у одного і методи, і мову,щоб застосувати їх для вивчення свого об”єкта. Інтеграція шляхом перенесення методів і мови науки є одним із показників глибокої єдності сучасного наукового знання.
Для сучасної науки характерним є посилення взаємозв”язків міжвеликою кількістю різноманітних галузей, інтегративних тенденцій у розвитку кожної із них.
Інтеграція охопляє чітко відокремлені одна від одної науки і означає процес, пов”язаний з підпорядкуванням окремих наук, що виділяються, цілісній структурі концептуального каркасу висхідного знаня. В той же час інтеграція виявляється результатом зближення раніше незалежних наук і сприяє міжнауковим взаємодіям, формуванню інтегративних наук (наприклад: кібернетики, біохімії, молекулярної біології).
Центральною проблемою інтеграції наук і синтезу знання є проблема співвідношення наук. Інтеграція передбачає встановлення і посилення взаємозв”язків між науками.
Саме діалектичний синтез становить зміст зростаючого взаємозв”язоку наук, а інтеграція виступає як форма цієї взаємодії. Особливу роль виконує філософія, яка володіє універсальним категоріальним апаратом і пронизує все інтелектуальне поле сучасних базисних наук.


1. Виникнення науки та етапи її розвитку
Підвищення ролі науки в суспільстві, зростання її соціального престижу ставить високі вимоги до знань про науку. В сучасних умовах ці вимоги стрімко зростають, стимулюючи поглиблення досліджень сфери науки в більш повному обсязі, в єдності всіх її сторін. Такий аналіз науки передбачає звернення до її виникнення і розвитку.
Передісторія науки, поява наукового знання сягає своїм корінням у глибоке минуле. Становлення науки пов”язане з таким ступенем розвитку людського суспільства, коли був нагромаджений певний мінімум наукових знань і здійснювалась передача їх у різних видах практичної діяльності.
Практично зорієнтованим знанням спочатку була математика, теоретичним основам якої передували вимоги практичної діяльності. Тому історично першим способом організації математичного знання була так звана практична математика, яка виникає в стародавньому Єгипті і Месопотамії.
Математичні тексти Стародавнього Єгипту і Месопотамії не містять розподілу знань на математичні дисципліни – геометрію та арифметику. Для них при встановленні схожості задач вирішальним моментом є не їхній математичний зміст, а чисто практичне призначення, тобто одну групу об”єднані задачі, з якими доводиться мати справу в тому чи іншому випадку, виходячі з роду діяльності.
На відміну від практичної систематизації, найважливішою особливістю теоретичного способу систематизації математичного знання є логічний доказ, тобто перехід від одних положень до інших. У кінцевому підсумку це привело до якісного стрибка: утворилась числа, або теоретична математика.
У Стародавній Греції в VI ст. до н.е. (насамперед математика) існує вже як форма теоретичної свідомості. Античні греки, хоч і спирались на пізнавальний досвід древніх цивілізацій Сходу, однак математичні знання сприймали вже не як сукупність правил числення і розрахунку, а як особливого роду ідеальне буття.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Виникнення, розвиток та значення науки для суспільства

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок