Головна Головна -> Реферати українською -> Філософія -> Коваль М.Р.ФІЛОСОФІЯ МУЗИКИ В РОМАНІ Р. ПАВЕРСА «ЧАС НАШОГО СПІВУ» ( THE TIME OF OUR SINGING)

Коваль М.Р.ФІЛОСОФІЯ МУЗИКИ В РОМАНІ Р. ПАВЕРСА «ЧАС НАШОГО СПІВУ» ( THE TIME OF OUR SINGING)

Назва:
Коваль М.Р.ФІЛОСОФІЯ МУЗИКИ В РОМАНІ Р. ПАВЕРСА «ЧАС НАШОГО СПІВУ» ( THE TIME OF OUR SINGING)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,77 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
УДК 821.111.02(73)Коваль М.Р.ФІЛОСОФІЯ МУЗИКИ В РОМАНІ Р. ПАВЕРСА «ЧАС НАШОГО СПІВУ» ( THE TIME OF OUR SINGING)
У статті на прикладі роману Р. Паверса «Час нашого співу» (The Time of Our Singing, 2003) розглядається модель суб'єктивізації історичного досвіду, що базується на баченні музики як філософії буття, як способу розуміння сучасності та як інструменту для самореалізації особистості. Через призму життя сім'ї Стромів- Дейлі, що вирішують виховати своїх дітей поза межами історії та расових обмежень у мікросвіті чистого мистецтва, аналізуються різні підходи до етосу музики. Розглядаються також проблеми соціальної функції мистецтва, взаємозалежності американської та європейської культур і впливу музики на конструювання художнього тексту.
Ключові слова: музика, раса, діалог культур, історія, ідентичність, циклічність.
В статье на примере романа Р. Паверса «Время нашего пения» (The Time of Our Singing, 2003) рассматривается модель субъективизации исторического опыта, базирующаяся на видении музыки как философии бытия, как способа понимания современности и инструмента для самореализации личности. Сквозь призму жизни семьи Стромов-Дейли, решивших воспитать своих детей вне исторических и расовых ограничений в микромире чистого искусства, анализируются различные подходы к этосу музыки. Рассматриваются также проблемы социальной функции искусства, взаимозависимости американской и европейской культур и влияния музыки на структуру художественного текста.
Ключевые слова: музыка, раса, диалог культур, история, идентичность, цикличность.
The article focuses on the role of music in the representation of subjective historical experience in R. Powers's novel The Time of Our Singing (2003). A story of the racially mixed family that decided to raise their children beyond race and outside history in a microworld dominated by the artistic purity of music determines the novel's narrative task. The paper analyzes aesthetic peculiarities of the subjective history model constructed on the art-versus-life standoff. It also explores different approaches to the family's ethos of music and considers social functions of art, interaction of the American and European cultures and the impact of music on the novel's structure.
Key words: music, race, dialogue of cultures, history, identity, circulation, repetition.Навіть побіжний погляд на масив художньої літератури, випродукуваної у США впродовж останніх двадцяти років дозволяє вести мову про домінування суб'єктивного історичного дискурсу як ознаки історичної свідомості людини зламу ХХ-ХХІ століть. Бачення ролі письменника як «архітектора історії» (визначення Дж. Дос Пассоса) вже давно не задовольняло естетичних потреб часу. Увага постмодернізму до маргінальних течій і явищ, поява на авансцені учасників історичного процесу, які раніше були позбавленими голосу, привели на зміну повністю дискредитованій «Великій історії» десятки мікроісторій, що створили калейдоскопічне культурне тло сучасності, що характеризується «силами гетерогенності, суперечності, фрагментації і відмінності» [5, с. 20]. Наративи минулого підпорядковуються людським слабкостям, а розповідь про минулі події більше не має на меті пошуку абсолютної істини. Ключовим підходом до художнього переосмислення історичного досвіду з точки зору його індивідуалізованого сприйняття стає суб'єктивний історицизм. Як стверджувала Ю. Крістева у «Революції поетичної мови», суб'єктивний історицизм - це оповідь про історичні події, в якій ставиться під сумнів творення ідентичності у межах соціального простору. Натомість предметом уваги стають тіло, його пориви і бажання, а також сліди пам'яті про події [2, с. 178]. З детального описування, перенасичення інформацією та відтворення життя індивіда на тлі історичних події фокус нарації змішується у площину індивідуальних спогадів, «людської правди» (folk truth) та неповного знання [6, с. 139]. Досвід, що спирається на особисті спогади та їх зв'язок з колективною пам'яттю, визначає ідентичність індивіда й ідентичність історії, які завжди залишатимуться нестабільними і непідвладними спробам їх зафіксувати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Коваль М.Р.ФІЛОСОФІЯ МУЗИКИ В РОМАНІ Р. ПАВЕРСА «ЧАС НАШОГО СПІВУ» ( THE TIME OF OUR SINGING)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок