Головна Головна -> Реферати українською -> Філософія -> Характерні риси філософії Середньовіччя та періоди розквіту схоластики

Характерні риси філософії Середньовіччя та періоди розквіту схоластики

Назва:
Характерні риси філософії Середньовіччя та періоди розквіту схоластики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,94 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
ПЛАН
ВСТУП 3
Характерні риси філософії Середньовіччя та періоди розквіту схоластики 4
Номіналізм і реалізм як основні тенденції
філософського осмислення світу 6
3. Росцелін як представник крайнього номіналізму 10
4. П’єр Абеляр та його спроба примирення
протилежностей 12
ВИСНОВКИ 16
ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 18
ВСТУП
Середньовічна філософія є етапом в історії європейської філософії, який визначений рамками II – XV століть і який безпосередньо пов'язаний з проблемами християнського вчення і обгрунтування його необхідності для розуміння миру.
Початок християнської філософії доводяться на період, коли з розкладанням Римської імперії розвиваються релігійно-містичні аспекти в ідеалістичній філософії. Філософська думка середніх століть йде своїм корінням в релігію єдинобожності (монотеїзму). До таких релігій належать іудаїзм, християнство і мусульманство. Середньовічне мислення по суті теоцентрично: реальністю, що визначає все суще, для нього є не природа, а Бог.
Завданням середньовічної філософії було не дослідження дійсності, а пошуки раціональних шляхів доказу буття Бога і всього того, що проголошувала віра. Звідси виникає така назва, як схоластика. Середньовічна "шкільна філософія", представники якої - схоласти - намагалисть раціонально обгрунтувати і систематизувати християнське віровчення. Сучасне розуміння схоластики - це мудрування, відірване від життя.
Характерною особливістю середньовічної філософії була боротьба реалізму і номіналізму, що відбувалася впродовж декількох століть. Ярими представниками номіналізму були П’єр Абеляр і Росцелін.
Мета моєї роботи - розглянути особливості таких учень як номіналізм і реалізм. Ознайомитися з представниками номіналізму П’єром Абеляром і Росцеліним.
Для цього необхідно виконати наступні завдання:
Охарактеризувати основні риси середньовічної філософії, визначити періоди розквіту схоластики.
Розкрити суть таких учень як номіналізм і реалізм.
Ознайомитися з тим, який внесок вніс представник крайнього номіналізму Росцелін в епоху ранньої схоластики.
Розглянути внесок П’єра Абеляра в середньовічну філософію.
1. Характерні риси філософії середньовіччя
та періоди розквіту схоласти
Розповсюдження християнства і початок християнської філософії доводяться на період, коли з розкладанням Римської імперії розвиваються релігійно-містичні аспекти в ідеалістичній філософії. Філософська думка середніх століть йде своїм корінням в релігію єдинобожності (монотеїзму). До таких релігій належать іудаїзм, християнство і мусульманство, і саме з ними пов'язаний розвиток як європейської, так і арабської філософії середніх століть. Середньовічне мислення по суті теоцентрично: реальністю, що визначає все суще, для нього є не природа, а Бог.
Характерні риси філософії Середньовіччя.
1. Вона була служницею богослів'я, теології.
У основі християнського монотеїзму лежать два найважливіші принципи: ідея творіння і ідея одкровення. Обидві ідеї тісні між собою зв'язані, бо припускають єдиного особистого Бога. Ідея творіння лежить в основі середньовічної онтології, а ідея одкровення складає фундамент вчення про пізнання. Звідси всестороння залежність середньовічної філософії від теології, а всіх середньовічних інститутів - від церкви. Придушення церквою свободи думки привело до панування авторитаризму і догматизму в середньовічній філософії.
2. Філософія багато в чому залишалася чужою середньовічному суспільству.
Тут були відсутні вільна особа і розвинені товарно-грошові відносини - чинники, які складають передумови раціонального. Філософія писалася на латині, незрозумілій простому народу, була ученням вузького громадянства, церковників.
3. Середньовічна філософія як синтез двох традицій: християнського одкровення і античної філософії.
Світогляд і життєві принципи ранньохристиянських общин спочатку формувалися в протистоянні язичницькому миру. Проте у міру того, як християнство отримував все більш широкий вплив і розповсюдження, а тому стало потребувати раціонального обгрунтування своїх догматів, стали з'являтися спроби використовувати для цієї мети учення античних філософів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Характерні риси філософії Середньовіччя та періоди розквіту схоластики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок