Головна Головна -> Реферати українською -> Філософія -> ФІЛОСОФСЬКО-ПОЛІТИЧНИЙ ПІДХІД Л. ТОЛСТОГО ДО ПРОБЛЕМИ НЕПРОТИВЛЕННЯ ЗЛУ ЯК КОНЦЕПЦІЇ ПАЦИФІСТСЬКОГО МИСЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ

ФІЛОСОФСЬКО-ПОЛІТИЧНИЙ ПІДХІД Л. ТОЛСТОГО ДО ПРОБЛЕМИ НЕПРОТИВЛЕННЯ ЗЛУ ЯК КОНЦЕПЦІЇ ПАЦИФІСТСЬКОГО МИСЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ

Назва:
ФІЛОСОФСЬКО-ПОЛІТИЧНИЙ ПІДХІД Л. ТОЛСТОГО ДО ПРОБЛЕМИ НЕПРОТИВЛЕННЯ ЗЛУ ЯК КОНЦЕПЦІЇ ПАЦИФІСТСЬКОГО МИСЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,59 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 141.7:172.4
Коваль А.А.
ФІЛОСОФСЬКО-ПОЛІТИЧНИЙ ПІДХІД
Л. ТОЛСТОГО ДО ПРОБЛЕМИ НЕПРОТИВЛЕННЯ ЗЛУ ЯК КОНЦЕПЦІЇ ПАЦИФІСТСЬКОГО МИСЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ
У статті аналізується релігійно-моральне вчення представника російської соціально-філософської думки, яке розкриває сутність теорії непротивлення злу та концепції ненасилля як основних постулатів пацифістської діяльності.
Ключові слова: теорія непротивлення злу Льва Толстого, соціальний опір, духовний потенціал особистості, пацифістська діяльність.
В статье автором дается анализ социально политических и религиозно- этических идей представителя русской социально-философской мысли, которые раскрывают сущность теории непротивления злу и концепции ненасилия как основных постулатов пацифистской деятельности.
Ключевые слова: теория непротивления злу Льва Толстого, социальное противодействие, духовний потенциал личности, пацифистическая деятельность.
In the article the author analyzed the moral theory of the member of Russian socially religious philosophy that had described unviolence in society as the main postulate of the pacifistic activity.
Key words: the theory of Lev Tolstoy about unforced evil, social action, moral level of the person, padfistic activity.
Постановка проблеми. Понад п'ятдесят років світ жив під загрозою глобальної війни між СРСР та США із застосуванням ядерної зброї. Але з розпадом СРСР проблема війни та миру не була вирішена, навпаки глобальні політичні процеси однополярного світу простимулювали поширення локальних збройних конфліктів, міжнародного тероризму, морського піратства. Ці процеси доводять актуальність вивчення та дослідження такого явища у суспільстві як пацифізм, в основі якого лежить заперечення будь-яких насильницьких дій, та який можна представити як альтернативу озброєного насильства. Для більш детальної розробки пацифістських ідей, на нашу думку, необхідне вивчення етично-філософського підґрунтя даного явища.
Аналіз досліджень, в яких започатковано роз- в 'язання даної проблеми.
Спочатку спроби створити теорію непротивлення злу як концепції мислення особистості були зроблені ще в стародавні часи, в творах античних філософів та мислителів - Гесіод [4], Геракліт [9], Платон [20], Аристотель [1]. Але реальна поява цих ідей та проектів пов'язана з більш пізнім періодом. Спираючись на цінності християнства, на теорії епохи Відродження, мислителі та деякі політики періоду середньовіччя та раннього Нового часу почали висувати проекти «вічного та справедливого миру», закладаючи тим самим гуманістичну традицію пацифізму. Народженню ідеї вічного миру, без сумніву, сприяло перетворення війни на все більшу загрозу для народів Європи. Вдосконалення зброї, створення масових армій і військових коаліцій, багаторічні війни змусили мислителів ледь не вперше замислитися над проблемою взаємовідносин між державами і шукати шляхи її нормалізації, тоді ж вперше заговорили й про зв'язок політики і війн. Поступово ідеї про «справедливий та вічний мир», як антитеза війні та насиллю, увійшли в світову філософську та суспільну думку. Таким чином цією проблемою займалися П. Дюбуа [28, с. 59-78], І. Подєбрад [18, с. 13-17], Е. Роттер- дамський [25, с. 200-257], Е. Крюсе [25, с. 260- 302], Ж.-Ж. Руссо [26], Ш.Л. Монтескье [15], І. Кант [11].
Виділення невирішеної частини загальної проблеми
Концепції культури миру мають глибокі історичні традиції та корені. Чисельні проекти «вічного та справедливого миру», що висувалися в ХІУ- XIX століттях, суттєво відрізнялися один від одного. Одні були навіяні чисто прагматичними цілями та намаганням деяких європейських політиків залучити на свій бік більше прихильників своїх ідей; автори інших проектів керувалися гуманістичними ідеями та бажанням встановити мир в Європі. Але в ході формування «мирної традиції» виявилась ще одна цікава тенденція. Проекти містили в собі тезу про перебудову суспільства, проведення глибоких соціальних та політичних реформ. Так створилася традиція взаємозв'язку миру та соціальних реформ, які допомагають сьогодні утверджувати культуру миру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ФІЛОСОФСЬКО-ПОЛІТИЧНИЙ ПІДХІД Л. ТОЛСТОГО ДО ПРОБЛЕМИ НЕПРОТИВЛЕННЯ ЗЛУ ЯК КОНЦЕПЦІЇ ПАЦИФІСТСЬКОГО МИСЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок