Головна Головна -> Реферати українською -> Філософія -> реферат на тему: Філософія періоду Відродження

Філософія періоду Відродження / сторінка 3

Назва:
Філософія періоду Відродження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,66 KB
Завантажень:
430
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 

Помітним представником братського руху є Мелетій Смотрицький (бл. 1572 — 1633), який, на відміну від по-передників, надає суспільно-громадянського спрямування своїм працям. Проблема людини, її душа, критика мо-рально-соціальних вад тогочасного суспільства набува-ють у нього підпорядкованого значення. Закликаючи до людяності й звертаючись до сумління та самопізнан-ня людини, М.Смотрицький надає самопізнанню не стіль-ки морального, як громадсько-патріотичного звучання.
Він долає заборону застосування логіки до теології. Він вперше звертається в своїх творах до логіко-дсдук-
тивного виведення логічних операцій і методів, розроб-лених західноєвропейською схоластикою і вдосконале-них пізніше розвитком філософії.
Касіян Сакович. Найбільш яскраво його філософські шукання відображені в написаних ним посібниках для братських шкіл: "Арістотелівські проблеми, або питан-ня про природу людини" та "Трактат про душу". При-діляючи велику увагу проблемі самопізнання, Сакович спрямовує її розв'язання не на осягнення Бога через моральне вдосконалення й духовність, а на тілесну при-роду людини та її душу, пов'язану з відчуттям і моз-ком. Життєдіяльність людини як біологічного єства К.Сакович пояснює законами природи й ідеєю природ-ного провидіння, яке заступає Боже втручання у природні справи. Пізнання тілесного єства людини, на думку К.Саковича, потрібне для того, щоб вивчивши закони і властивості власної природи, вона жила згідно з ними, управляла собою, уникала того, що їй шкодить.
Душа розглядається в її відношенні до тіла. Сако-вич більше схиляється до арістотелізму, ближчого до природничого й раціоналістичного тлумачення душі. Він надає перевагу думці про божественне походження душі.
В цілому філософія братчиків своїм розвитком спо-нукала до нових творчих шукань, які й відбилися у філософії видатних діячів Києво-Могилянської академії, що виникла в 1632 році на базі братської школи Київ-ського богоявленського братства.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Філософія періоду Відродження

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок