Головна Головна -> Реферати українською -> Філософія -> ТРАНСФОРМАЦІЯ ОСНОВНИХ ПОЛОЖЕНЬ РАННЬОГО ФУНКЦІОНАЛІЗМА У ТВОРЧОСТІ Л.САЛІВЕЛА, А.ЛООСА, Ф.Л.РФЙТА.

ТРАНСФОРМАЦІЯ ОСНОВНИХ ПОЛОЖЕНЬ РАННЬОГО ФУНКЦІОНАЛІЗМА У ТВОРЧОСТІ Л.САЛІВЕЛА, А.ЛООСА, Ф.Л.РФЙТА.

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ ОСНОВНИХ ПОЛОЖЕНЬ РАННЬОГО ФУНКЦІОНАЛІЗМА У ТВОРЧОСТІ Л.САЛІВЕЛА, А.ЛООСА, Ф.Л.РФЙТА.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,11 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат
ТРАНСФОРМАЦІЯ ОСНОВНИХ ПОЛОЖЕНЬ РАННЬОГО ФУНКЦІОНАЛІЗМА У ТВОРЧОСТІ Л.САЛІВЕЛА, А.ЛООСА, Ф.Л.РФЙТА.


Творче різноманіття в європейській архітектурі качану ХХ ст.
Із завершенням розвитку модерну в архітектуру, перш за усе Європи, приходити нова принципова рису її розвитку, характерна саме для XX ст. різноманіття творчих напрямів та концепцій, що становлять специфіку світової архітектури і донині. На зміну однорідності архітектурного розвитку XIX ст. (у руслі історизму) приходити паралельний розвиток кількох напрямів, кожний з яких, у свою чергу, розгортає ціле "віяло" нових або традиційних можливостей.
Разом з продовженням розвитку історизму, що стає у XX ст, принциповим ретроспективізмом різного спрямування та відтінків, після модерну починається бурхливий розвиток раціоналізму та експресіонізму (футуризму), а на доповнення до традиційного й нового історизму постає принципово новий альтернативний напрямок - національний романтизм, або етнографізм.
З усього творчого різноманіття європейської архітектури слід відзначити, перш за усе, напрями, так чи інакше пов' язані з індустріально - технологічним розвитком. Починається естетичне освоєння індустріальних новацій: технологічного конвеєру, техніки високих технологій та принципово нових промислових та наукових досягнень. Саме ці напрями стають в XX ст. домінуючими в архітектурі.
Еволюція ідей функціоналізму в середині XX ст.
З середини 30-х років центр застосування та втілення функціоналістичних ідей в архітектурі зміщується (разом з емігрантами з фашистської Німеччини - архітекторами - авангардистами) в США. Саме тут функціоналістичні ідеї реалізуються майстрами архітектури з найбільшим розмахом.
Ідея "універсального" простору, втілена, Л.Міс Ван дер Рої у великому комплексі Іллінойського технологічного інституту в Чикаго (1939-1957), житлових будинках в Чикаго (І95І), будівлі офісу компанії "Сігрем" (1958) в Нью-Йорку. Елегантність високотехнологічної конструкції поєднується тут із заявленими ще в барселонському павільйоні естетичними ідеями, однак в суворій і жорсткій симетрії композиції, розробкою своєрідного каркасного металічного "ордера", з навмисним "старінням" зовнішніх поверхонь оздоблення металічних частин ("Сігрем - білдінг"), з імітацією тонування ("патинуванням") старої древньої бронзи - вусі це свідчить про посилення монументально-класицистичних тенденцій в самому серці функціоналістичних по суті, рішень. Разом з тим, тиражування подібних рішень майстрів архітектури чисельними повторами багато в чому знецінює держтроту перших рішень найбільших майстрів сучасної архітектури й нівелює їх естетичну новітність. Метафоричні рішення найбільших майстрів сучасної архітектури в повторах епігонів створюють вже одноманіття середовища, де метафори високих технологій в чисельних повторах перестають працювати. Наступає формальна кризу функціоналізму.
Втім, і за самою суттю функціоналістичної ідеї ця кризу лише підсилюється : не справдилися претензії на соціально - реформістську функцію архітектури. Функціоналізм як інтернаціональний стиль починає трансформуватися. Разом з нарощуванням, по суті, ретроспективних тенденцій (монументалізація, класицистичний акцент) відбувається й природня регіональна трансформація інтернаціонального стилю, яка одержує назву архітектурного регіоналізму з розвитком національних шкіл архітектури в деколонізованих країнах, що розвиваються в Латинській Америці, Південній і Південно - Східній Азії, Африці. Відбувається трансформація функціоналізму під впливом місцевої глибинної архітектурної традиції. Вперше інтернаціональний стиль стає основою розвитку сучасної архітектури національних шкіл.
Еволюція ідей функціоналізму до середині 50-х років особливо помітна в пізній період творчості Ле Корбюзьє.
Для творчості Ле Корбюзьє 40-50-х років найбільш характерні три твори: марсельська "Житлова одиниця" (житловий комплекс в Марселі) -1947-1952рр.; капела в Роншані, (1950-1955рр.) і планування й забудова м Чандігарх (Індія) 1950-1957рр.
Так звана "Марсельська житлова одиниця", житловий дім -комплекс на 1600 жителів (337 квартир 23 різних типів), деручи повна реалізація давньої ідеї майстра - створення самодостатнього житлового комплексу, за аналогією з трансокеанським лайнером схожої місткості приблизно в 2000 пасажирів, де жителям - "пасажирам" надана можливість здійснення 24 годинний цілодобовий цикл життєдіяльності в принципі без необхідності виходу за межі комплексу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ ОСНОВНИХ ПОЛОЖЕНЬ РАННЬОГО ФУНКЦІОНАЛІЗМА У ТВОРЧОСТІ Л.САЛІВЕЛА, А.ЛООСА, Ф.Л.РФЙТА.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок