Головна Головна -> Реферати українською -> Філософія -> Технологічний ланцюг людства

Технологічний ланцюг людства

Назва:
Технологічний ланцюг людства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,87 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Технологічний ланцюг людства
Підступає кінець ХХ сторіччя. Завершується вік розквіту людського суспільства і вік виникнення загроз існуванню самого життя на Землі. Вік, в якому людина перетворила планету у свою безроздільну імперію.
Заради чого? Питання не коректне - такий хід історичного процесу суто об'єктивний.
Корисно розглядати інше питання: яким чином людина від положення однієї з багатьох істот тваринного світу перетворилася у господаря природи, діяльність якого і губить, і милує. На жаль, частіше руйнує.
Порівняно давно археологи, історики, економісти прийшли до висновку: суспільно-економічні формації розрізняються не тим, що у відповідну епоху виробляється, а тим, як це виробляється, якими знаряддями праці. Технологічна база, технологічні зміни - основа і критерій розвитку людського суспільства.
І сьогодні це незаперечний факт. Нобелівський лауреат 1987 року Р.Солоу у своїй роботі "Технічні зміни та функція сукупного виробництва" (1957) підрахував, що збільшення удвічі валової продукції на одну витрачену людино-годину в США за період 1909-1949рр відбулося на 12,5 % за рахунок зростання капіталоозброєності праці і на 87,5 % за рахунок технологічних змін [1].
Робота, яку пропонує автор, не більш як намагання простежити процес становлення і розвитку матеріальної культури людства, визначити джерела і рушійні сили у ньому, зробити деякі прогнозні зауваження. Питання економіки не розглядаються.
Матеріальна культура у цьому контексті - це сукупність матеріальних, речових елементів продуктивних сил (засобів і предметів праці) суспільства, яка визначає спосіб життя: життєдіяльність, безпеку, задоволення допитливості людей тощо.
Історія виникнення, накопичення і змін технологій цікава і корисна не тільки тому, що вона простежує зростання могутності людини, а ще й тому, що вона є єдиним джерелом, яке зв' язує сучасність із стародавніми часами безпосередньо. Дійсно, з тих часів ми отримали тільки залишки помешкань, могильників, знарядь мисливства, рибальства, праці. Устрій людських суспільств тих часів, спосіб життя, технологічні "ноу- хау" - все це сучасні нащадки багато у чому домірковують, дофантазовують.
Будемо відвертими, узагальнення, які автор робить у цій статті далі, теж мають досить умовний характер, але використані для них факти беззаперечні.
У розвитку людства можна виділити окремі ланки технологічного ланцюга. Приєднання кожної нової ланки поповнює арсенал людини в її взаєминах з природою. Образно кажучи, людина поступово заковує природу технологічним ланцюгом.
Поміж ланок технологічного ланцюга є такі, які мають революційний вплив не тільки на розвиток матеріальної культури, але й на усе життя людського суспільства.
Матеріально-технологічні революції у розвитку людства.
Перша - початок вироблення штучних знарядь виробництва (загострення ціпків, каменю).
Друга - опанування штучного вогню (за технологією тертя).
Третя - опанування технології виробництва їжі (скотарство, пташництво, землеробство).
Четверта - застосування енергії живої природи у технологічних процесах (вода, вітер).
П'ята - застосування енергії неживої природи у технологічних процесах (вода, вітер).
Шоста - початок виробництва технологічних машин (заміна функції руки).
Сьома - опанування технології перетворення теплової енергії у механічну (парові машини).
Восьма - опанування технології утворення матеріальних ресурсів хімічним шляхом.
Дев'ята - опанування ядерної енергії.
Десята - опанування технології утворення матеріальних ресурсів фізичним шляхом (застосування ядерних, лазерних технологій, кріогенної техніки тощо).
Одинадцята - опанування інформаційних технологій (АСУ, ГАП, ІНТЕРНЕТ), створення
штучного інтелекту;
Дванадцята - опанування біологічних технологій (генна інженерія).
Тринадцята - опанування космічних технологій, використання космічних ресурсів.
Такі, на наш погляд, основні ланки технологічного ланцюга людства. Ланцюг не має кінця, він буде приєднувати нові й нові ланки, доки існуватиме людство.
Кожну з наведених технологічних ланок можна супроводити будь-яким числом прикладів, що доводять їх епохальне значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Технологічний ланцюг людства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок