Головна Головна -> Реферати українською -> Філософія -> Проблеми евристично-пошукового мислення

Проблеми евристично-пошукового мислення

Назва:
Проблеми евристично-пошукового мислення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
105,25 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

РЕФЕРАТ
НА ТЕМУ:
«Проблеми евристично-пошукового мислення»

Виконала:
Гнатюк Марія

ЛЬВІВ-2012

ЗМІСТ

ВСТУП..3

1. Визначення основних понять «мислення», «творчого мислення»,
«евристики», «евристичного мислення»...5
2. Евристика, її моделі та евристично-пошукове мислення9
3. Нестандартне мислення і концепція «навігації мислення» Едварда Боно...18
4. Проблеми евристично-пошукового мислення22
4.1. Проблема підсвідомості у творчому мисленні22
4.2. Інтуіція як згорнуте несвідоме мислення.26
5. Розвиток евристично-пошукового мислення..28
5.1. Дидактична евристика28
5.2. Філософія для дітей30

ВИСНОВКИ...33
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ..35

ВСТУП

В сучасних умовах система вищої професійної освіти, як соціально-державний інститут, виконує функції підготовки студентів до вирішення в майбутньому професійних задач у вибраній області діяльності.
Зміни в сучасному господарстві показують, що значення людського капіталу зростає. Джерелом економічного багатства є, зокрема, здатність людини до творчого мислення, яка втілюється у створення об’єктів інтелектуальної власності. Обрана тема реферату вкладається у загальну структуру теми дисертації «Маркетингове забезпечення використання об’єктів інтелектуальної власності вищих навчальних закладів (ВНЗ)», в якій продуцентом об’єктів інтелектуальної власності виступає людський інтелектуальний капітал ВНЗ.
Для інтенсифікації процесу створення інтелектуальної власності (зокрема промислової) у ВНЗ, генераторами якої виступають науковці, викладачі та студенти, у роботі висловлюється думка про доцільність створення на базі Національного університету «Львівська політехніка» Інституту винахідництва. Цей інститут готуватиме як винахідників, які створюють об’єкти інтелектуальної власності, так і спеціалістів з їх комерціалізації, що дозволить сконцентрувати студентів з креативним мисленням, а це само по собі сприятиме їх творчому розвиткові. Дана ідея зумовила зацікавленість до детального вивчення творчого процесу (в даному випадку винахідництва), привернувши увагу до творчого і евристичного мислення, евристики та пов’язаних з ними проблем.
У роботі розглядаються основні поняття «мислення», «евристика», «евристичне мислення», «свідомість», «підсвідоме», «інтуіція».
У майбутньому було б цікаво більш детально дослідити теорії геніальності, як «крайній» прояв творчої діяльності, та пов’язані з ними проблеми. Зокрема, розглянути більш детально творчий процес (на прикладі винаходу), зосередитись на теоріях вирішення винахідницьких задач, які успішно застосовуються у Російській федерації і мають позитивний ефект. Варто відзначити, що на початку цього року у рамках російського державного проекту «Сколково» прийнято рішення про створення інституту, який готуватиме інженерні і підприємницькі спеціальності одночасно з метою активізувати творчий потенціал своєї країни, а саме підвищити рівень економічного розвитку вцілому, завоювавши чільне місце на рівні з високотехнологічними США та Японією.
Розуміння природи творчого мислення дозволить глибше пізнати процеси розвитку, дасть можливість виявити об’єктивні закономірності творчого мислення і створити систему розвитку творчих здібностей в навчанні.
Тільки в творчій діяльності відбувається розвиток творчих здібностей – оволодіння методами (способами) пізнання і перетворення ознак об’єктів. Звідси випливає необхідність активізувати творчу пізнавальну і практичну діяльність дітей. У рефераті розглядається тема розвитку евристичного мислення за допомогою «Філософії для дітей», що потребує подальшого вивчення.
Для написання реферату були використані як сучасні джерела, так і література видана чверть століття тому, але яка не втратила своєї актуальності і до тепер.

1. Визначення основних понять «мислення», «творчого мислення», «евристичного мислення», «евристики»
Мислення, будучи ефективною формою пізнавальної діяльності людини, досліджується багатьма науками: фізіологією, психологією, логікою, філологією, кібернетикою, а насамперед - філософією.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Проблеми евристично-пошукового мислення

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок