Головна Головна -> Реферати українською -> Філософія -> Людина і діяльність

Людина і діяльність

Назва:
Людина і діяльність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,38 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
з філософії
на тему: “Людина і діяльність”


План


Вступ
Як космоприродна і суспільна істота, людина має власні способи існування у світі. В них вона здійснює себе, реалізує свій потенціал, забезпечує особисту життєздатність. Способи її буттєвості є не лише дискретний прояв вітальної і функціонування соціальної системи, а також розгортання космічної енергії, ступінь її розвитку, на якому здійснюється самопізнання і вдосконалення Космосу.
Життєпрояви людської особистості різноманітні, вони не зводимі до якогось одного способу буттєвості. В них реалізується зв'язок людини з довкіллям, з іншими людьми, з самою собою в різних буттєвих станах і, нарешті, очевидно, з Космосом в його всезагальності і всеосяжності. Останній зв'язок здійснюється на духовному рівні у вигляді пізнання і інших духовних форм, що визначає тему даної роботи.
В роботі поданий виклад саме способів буттєвості, що мають спрямованість на зовнішній вияв і сукупність яких утворює дійсність людського існування. Це трудові операції, політичні акції, поведінка в стосунках з іншими людьми, морально обумовлені вчинки, творчий доробок в усіх сферах життєдіяльності, різноманітні форми оволодіння накопиченим людством багатством, нарешті, самовдосконалення, реалізація прагнення до свободи і багато іншого. Ця сукупність є буттям людини в світі, способи якого можна певним чином типізувати.
В першу чергу підлягає дослідженню діяльність як спосіб людської буттєвості, їй належить у філософській літературі чи не найчільніше місце. Ще в німецькій класичній філософії (Фіхте, Шелінг) діяльності було віддано належне, в марксизмі вона здобула статус вихідного принципу філософського аналізу.


1. Загальна характеристика філософії діяльності людини
Діяльність — це вираз людської сутності. Творення дійсності є реалізацією призначення людини в світі, яка неможлива без діяльнісних проявів.
Діяльність як така, як спосіб буття суб'єкту в світі властива лише суспільній людині, хоч часом цією категорією визначають і життєпрояви тварини. Однак, діяльність — це специфічно людська форма розвитку прийомів і засобів ставлення до світу, вона є цілеспрямована зміна дійсності на основі культурно заданих нормативів. Сама дійсність постає перед людьми в масштабах і вимірах діяльності. За її допомогою здійснюється проникнення людини у втаємничений світ, розкриття його таїни, явлення його людині.
Якщо визначати діяльність через її суб'єктоносія, то весь її зміст якраз і полягає в тому, що вона виступає як суб'єкт-об'єкт - не відношення, в якому покладання об'єкту можливе лише суб'єктом — не одиночним природним агентом, а носієм родового, всезагального, що володіє свідомістю, яка є ідеальним відображенням цього всезагального. Для суб'єкта об'єкт не результат локального цьогочасного зв'язку, що має відношення лише до життєзабезпечення безпосередньо діючого агента, а результат багаторазових перетворень об'єкта на протязі всієї попередньої історії суб'єкта і умова його подальшого розвитку. Звичайно, в природному світі, в тваринному середовищі є передумови діяльного відношення до світу.
Тварина також діяльна в тому розумінні, що змушена забезпечувати своїми діями умови власного життя. Але суттєва відмінність полягає в тому, що для природно діючої істоти її дії обмежені природним інстинктом, індивідно набутим досвідом і спрямовані на самозбереження і збереження нащадків, тоді як діяльність соціальна за походженням, змістом і спрямуванням.
Суб'єкт власною діяльністю відтворює суспільство через самого себе, і його діяльність завжди містить в собі безпосередньо перетворююче (практичне) і духовне начало, шляхом якого здійснюється трансляція всезагальності людського буття. Ототожнення тваринної і людської життєдіяльності не лише помилкове в теоретичному відношенні, але й дає невірні практичні орієнтації. І якщо на ранніх ступенях історії людську діяльність можна розглядати як чимось подібну до тваринної активності, то в потенції, в своїй сутності діяльність відрізняється своїм творчим характером.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Людина і діяльність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок