Головна Головна -> Реферати українською -> Філософія -> Вчення джайнізму і буддизму

Вчення джайнізму і буддизму

Назва:
Вчення джайнізму і буддизму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,45 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ЗМІСТ
ВСТУП 3
Період вед 4
Вчення джайнізму і буддизму 7
Вчення матеріалістів 11
Філософські системи індуїзму 12
ВИСНОВКИ 17
ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 19
ВСТУП
Перші спроби людини осмислити навколишній світ — живу і неживу природу, космічний простір, нарешті, самого себе — слід віднести до того періоду людського існування (імовірно його можна датувати другим тисячоліттям до нашій ери), коли людина в процесі еволюції, перш за все розумової, почала диференціювати природу як засіб свого проживання, поступово виділяючи себе з неї. Саме унаслідок того, що людина стала сприймати тваринний і рослинний світ, космос як щось відмінне і таке, що протистоїть йому, у нього почалося формування здібностей осмислювати дійсність, а потім і філософствувати, тобто робити висновки і висувати ідеї про навколишній світ.
Філософська думка людства зароджувалася в епоху, коли на зміну родовим відносинам приходили перші класові суспільства і держави. Окремі філософські ідеї, що узагальнювали багатотисячний досвід людства, можна виявити в літературних пам'ятниках Давнього Єгипту, Стародавнього Вавілона. Найбільш стародавньою є філософія, що виникла в країнах Стародавнього Сходу: у Індії, Китаї, Єгипті і Вавілоні.
Про філософські вчення Стародавньої Індії можна міркувати дуже багато, і тому в своїй роботі мені б хотілося торкнутися деяких аспектів староіндійської філософії і їх ролі і значенні для сучасної Індії.
Мета моєї роботи – познайомитися з особливостями філософії давньої Індії.
Для цього необхідно виконати наступні завдання:
Ознайомитися з особливостями періоду вед.
Розглянути вчення джайнізму і буддизму.
Дізнатися, якими доктринами володіють матеріалісти.
Познайомитися з філософською системою індуїзму і цією течією взагалі.
1. Період вед
Для історії стародавньої і середньовічної філософії Індії характерні хронологічна невизначеність, відсутність точного датування більшості філософських джерел. Першим джерелом інформації про життя (спільно з археологічними знахідками) староіндійського суспільства є тексти індуської (харапської) культури (близько 2500-1700 років до н.е.) - так звана література вед.
Формування літератури ("веда" – знання) вед відбувалося протягом тривалого і складного періоду, який починається з приходом індоєвропейських аріїв до Індії, їх поступовим заселенням спочатку північних і середніх областей і завершується виникненням перших державних утворень, об'єднуючих обширні території. У цей період спочатку кочові і пастушачі племена аріїв перетворюються на соціально-диференційоване суспільство з розвиненим землеробством, ремеслом і торгівлею. Його соціальна структура, ієрархізацією, що характеризується, включає чотири головні варни (стани): брахмани (священнослужителі і ченці), кшатрії (воїни і представники колишньої племінної влади), вайш’ї (землероби, ремісники і торговці) і шудри (маса безпосередніх виробників і переважно залежного населення). Розвиваючись, ця соціальна структура утворила надалі надзвичайно складну систему каст. Окрім індоєвропейських ариів в процесі генезису староіндійської культури періоду вед брали участь різні етнічні групи жителів тодішньої Індії, зокрема, дравіди і мунди.
Література вед традиційно розділяється на декілька груп або шарів текстів.
Перший шар - власне Веди - самхіти, тобто збірки гімнів на честь богів. Самхит існує чотири. Найважливіша з них - Рігведа (XII в. до н.е.) - містить 1028 гімнів різним богам, в ній десять розділів (мандал), гімни складаються з двовіршів (гилок). Тут важливу роль грають Індра - бог грози і воїн, який знищує ворогів ариев, Агні - бог вогню, за допомогою якого сповідуючий Веди індус приносить жертви і таким чином звертається до решти богів. Далі слідують Сур’я (бог сонця), Сома (бог однойменного напою, що п'янить, використовуваного при ритуалах), Ушас (богиня уранішньої зорі), Д’яус (бот небес), Ваю (бог вітрів) і ін. Такі божества як Вішну, Шива і Брахма пробиваються в перші ряди божеств тільки в пізніших текстах вед.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Вчення джайнізму і буддизму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок