Головна Головна -> Реферати українською -> Філософія -> Гегель

Гегель

Назва:
Гегель
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,49 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
План.
1. Ранні роботи Гегеля.
а) Народна релігія і християнство.
б) Життя Ісуса.
в) Позитивність християнської релігії.
2. Лекції Гегеля по філософії релігії.
а) “Природна релігія”.
б) Релігія духовної індивідуальності.
в) Абсолютна релігія.


Гегель і релігія.
Георг Вільгельм Фрідріх Гегель народився 27 серпня 1770 року в Штутгарті, в сім'ї крупного урядовця. Вже під час навчання в Штутгартськой гімназії виявилася цінна якість характеру Гегеля - пристрасть до знань. Гегель з великим старанням вивчав літературу, історію, математику, філософію, педагогіку і т.д. Багато часу він відводив ознайомленню з античною культурою, особливо, із старогрецькою літературою. Після закінчення гімназії Гегель поступив в Тюбінгенській теологічний інститут, де з 1788 року по 1793 рік прослуховував дворічний філософський і трьохлітній теологічний курси. Проте своїм духовним розвитком Гегель зобов'язаний не педантичному проходженню академічної програми, а головним чином - самостійним заняттям і духовному спілкуванню з друзями по навчанню - Гельдерміном, згодом видатним поетом, що став, і Шеллінгом, майбутнім філософом.
В 1790 році Гегель захистив магістерську дисертацію по церковній історії Вюртемберга, проте від духовної кар'єри відмовився.
Радикальні політичні переконання, що склалися під впливом Великої Французької Революції, утримали Гегеля від того, щоб стати священиком. Але проблеми релігії протягом ще довгого часу займають домінуюче положення в його духовному світі, через їх призму він дивиться на багато інших проблеми світогляду.
В перші роки діяльності Гегель займався головним чином суспільно - історичними проблемами, а не філософськими у вузькому значенні слова. Про це говорять його праці: “Народна релігія і християнство”, “Життя Ісуса” “Позитивність християнської релігії”. В цих роботах він в основному протиставляє античне суспільство сучасному миру. Політичні питання в цих роботах зачіпаються побічно: у формі обговорення релігійних етичних і естетичних проблем.
Покинувши Тюбінген, Гегель прямує в Берн, щоб зайняти там місце домашнього вчителя в багатій сім'ї. В Берні він продовжує роботу над початим ще в інституті першим своїм самостійним твором. Воно залишилося незавершеним і було опубліковане багато років опісля після смерті філософа під назвою “Народна релігія і християнство”. Гегель переконаний в тому, що релігія є “однією з найважливіших справ нашого життя” в релігії перш за все зацікавлено серце. Справжня, жива, “суб'єктивна” релігія виражається у відчуттях і вчинках. Їй протистоїть або, точніше, в неї включена “об'єктивна релігія”, існуюча у вигляді мертвого знання про бога. Якщо першу можна порівняти з живою книгою природи, то друга - кабінет натураліста, який убиває комах, засушує рослини, заспиртовує тварин, укладає в єдину рубрику все те, що природа роз'єднує, встановлює єдину мету там де природа зв'язує узами дружби нескінченне різноманіття мети. Іншими словами “суб'єктивна релігія” - це синонім моральної поведінки, вона властива “добрим людям” об'єктивна релігія - це богослів'я: щодо його моральних потенцій Гегель виражається стримано, вважаючи, що воно здатне “приймати будь-яке забарвлення”, майже байдуже яку.
Багато специфічних рис філософії Гегеля виникли із зіставлення позитивності моральної суб'єктивності. Гегель ототожнює позитивність з християнською релігією, що знімає моральну автономію суб'єкта. Саме це значення вкладає він в поняття “позитивність” і вслід за представниками Освіти визначає християнство, як институционализированную релігію. Програма Гегеля - це радикальне оновлення суспільства шляхом зняття позитивності а скидання деспотизму означає для нього звільнення від позитивної релігії.
В Берні Гегель пише роботу, спеціально присвячену “позитивності” християнства. “Позитивна релігія," - читаємо ми тут, - “протиприродна або надприродна, містить поняття, відомості для розуму і для розуму недосяжні і надмірні вимагає таких відчуттів і дій, які ніколи б не були проведені людиною природною, але які, якщо узяти відчуття, насильно викликаються особливими засобами, а якщо узяти дії, то скоюються тільки по указці і із слухняності без особистої зацікавленості”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Гегель

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок