Головна Головна -> Реферати українською -> Філософія -> Динамічні зміни суспільства і світу в цілому під впливом науково-технічного прогресу. Інформаційно-комунікативна технологія як нова сфера суспільного буття

Динамічні зміни суспільства і світу в цілому під впливом науково-технічного прогресу. Інформаційно-комунікативна технологія як нова сфера суспільного буття

Назва:
Динамічні зміни суспільства і світу в цілому під впливом науково-технічного прогресу. Інформаційно-комунікативна технологія як нова сфера суспільного буття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,88 KB
Завантажень:
355
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Динамічні зміни суспільства і світу в цілому під впливом науково-технічного прогресу.
В кожному суспільстві та у світі в цілому проходять швидкоплинні процеси. Суспільство і світ рухають вперед і соціальні революції, і соціальні реформи, науково-технічні революції, науково-технічний прогрес. НТП змінює життя людей, вони є прискорюючим фактором планетних змін. Початок поклала промислова революція XVIII ст. Вона започаткувала нову техногенну еру в розвитку людства і планети Земля.
Після промислової революції через півтора століття почалась науково-технічна революція. Техногенні дії мають руйнівний характер: руйнуються біосфера, знищується екосистема. Екологічна криза може привести людство до самознищення і до знищення самої біосфери.
Необхідна коеволюція суспільства і природи. В цілому суть космічного або ноеоосферного стійкого розвитку людства. Ноеоосфера відповідає коеволіційному змісту розвитку людства і природи.
Завдяки діяльності людини біосфера переходить в новий еволюційний стан – ноеоосферу. Технологічний поворот людства зв’язаний перш за все із зміною енергетичних основ еволюції людства. Стались зміни біологічних продуктивних сил людини (мускульна сила) техніко-технологічними.
У кінці XVIII ст. частка людської мускульної сили і одомашнених тварин складала 98% від усіх виконуваних у світі робіт. За останні два століття (ХІХ і ХХ) частка машинної енергетики збільшилась з 2 до 99%.
Визначальними елементами соціальної енергетики стала наукотехніка (інтелект людини і техніки). Зросли продуктивні сили, які забезпечують людину життєво важливими продуктами і соціально-культурними, цивілізованими товарами. У ХХ ст. кількість багатих і заможних людей зросла в 200 раз. Основними благами цивілізації (дім, квартира, медичне обслуговування, транспорт, зв’язок, освіта, регулярний відпочинок) користуються біля 40% громадян. На початку ХХ ст. їх було 1%. Але зростає нерівність між людьми. 500 багатих сімей володіє таким багатством як 3 млрд. людей.
Індустріалізація, науково-технічна революція, урбанізація – соціальні механізми зміни цивілізації. І соціальні і науково-технічні революції в ХІХ-ХХ ст. перевели людство до інших форм життя – від індустріальних до постіндустріальних. Ведучим стає науково-технологічний спосіб виробництва. Зросли наукові міста, технополіси, згодом з’являться інформ-поліси, глобальна інформаційна магістраль, всесвітній комп’ютерний інтелект (Інтернет-2).
Світ переходить від природного стану до штучного. Формується не тільки техносфера, але і штучні біосфери, штучна постлюдська істота. Збільшується глобальне суспільство.
У ХХ ст. людство “проїло” третину біологічної речовини планети, знищило третину плодючих земель, половину лісів, значну частину планктону, зруйнувало дві третини природних систем. Треба навчитись регулювати існуванням біологічного в соціально-техногенному світі.
Відрив людини від основ біосферного життя супроводжується її деградацією. Фізичне навантаження на людину зменшилось в 10 раз, що викликає погіршення здоров’я. Здоровими народжуються тільки десята частина людей. Виникають хвороби “техногенної цивілізації” – Спід, серцево-судинні, онкологічні, алергічні, психічні. Деградуючі природні органи людини замінюються штучними: зуби, шкіра, слухові апарати, очні кристалики, судини, нирки, серце, легені, кров. Біосферна людина замінюються техносферною. Може виникнути замість біосоціальної людини – біотехносоціальна а далі – технобіосоціальна і кіберг-нестатева істота.
Світ, світове господарство горизонтально ділять на Захід і не-Захід, вертикально – на найбільш розвинуті, багаті, менш розвинуті і ті, що стали на шлях трансформації. На долю 20% найбільш багатої частини населення планети (“золотий міліард”) приходиться 83% світового доходу, а на долю інших 80% - лише 17%.
Сучасний світ, постмодерністський характеризується по-перше формуванням віртуальної реальності і ЗМІ, маскультури, Інтернет з його кіберпростором. Ця реальність вже незалежно від творця-людини володіє своїм простором-часом і специфічними законами існування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Динамічні зміни суспільства і світу в цілому під впливом науково-технічного прогресу. Інформаційно-комунікативна технологія як нова сфера суспільного буття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок