Головна Головна -> Реферати українською -> Філософія -> Цінності

Цінності

Назва:
Цінності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,43 KB
Завантажень:
408
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему:
Цінності


1. Природа цінностей
Людська ді-яльність будь-якого роду охоплює: задум, реалізацію і результат.  
За-дум же складається з мети, цінності і плану. Мета відповідає на пи-тання: що треба зробити? Реалізація одних і тих же мети і планів може мати повністю різні життєві змісти, ціннісні значення. Так формується поняття цінність. Цінності - специфічні соціальні визначен-ня об'єктів навколишнього світу, що виявляють їх позитивне або негативне значення для людини і суспільства (благо, добро, зло, чудове і потворне, що втілюються в явищах суспільного життя або природи). Природу, походження, розвиток і роль цінностей в житті людини і сус-пільства вивчає аксіологія — вчення про цінності.
Аксіологія входить принципово важливою частиною в структуру ряду філософських соціологічних концепцій - неокантіанськи-веберовської, феноменологічно-інтеракціоністської і позитивістської орієнтації. В соціології проблему цінностей ввів Макс Вебер. Аналізуючи дії індивідів, Макс Вебер виходив з неокантіантської передумови, за якою кожний людсь-кий акт стає осмисленим лише в співвіднесенні з цінностями, в світі яких визначаються норми поведінки людей та їх мета.
Сучасне людство стало мислити світоглядне і філософськи, най-частіше саме не віддаючи собі звіту. Це не від доброго життя. У вся-кому випадку, не від спокійного життя. Ядерні та екологічні апокаліп-сиси, національні відродження і націоналізм, різноманітний, строкатий плюралізм способів життя, мети, стилів, краса тіла на конкурсах! олім-піадах і смерть впротяж наркоманів і алкоголіків, самовідданість три-бунів і безглуздя терористів, мільярди біт інформації, що потрапляє в вуха і очі через телеекрани, наморочить голови, але й розворушує мозок. Загроза розпаду вимагає зосередженості. Старіюче XX сторіч-чя перестало сміятися над романтичними запитаннями про зміст життя, настільки корисними мислителям минулого. Питання цінності життя знов і знов набувають значимості. Якщо цінності не речовинні, а ду-ховні, можуть здатися несуттєвими і ніби неіснуючими. Алеївсі цін-ності духовні, навіть матеріальні, тому що саме поняття цінності є людська, соціальна категорія: з її допомогою вимірюються всі пред-мети та явища, суспільні та природнО Людина є міра всіх речей, спра-ведливо стверджував давньогрецький філософ-софіст Протагор, але інструментом виміру, мірилом виступають цінності.Поняття цінність -ідеал, мета, спрямованість. Світ цінностей - світ належного?
Зовні цінності виступають як властивість предмета або явища. Проте цінності притаманні предмету або явищу не від природи, не просто через внутрішню структуру об'єкта самого по собі, а тому, що об'єкт втягнутий у сферу суспільного буття людини і стає носієм певних соціальних відносин. У ставленні до суб'єкта - людині цінності слу-жать об'єктами її інтересів, а для ЇЇ свідомості здійснюють роль повсяк-денних орієнтирів в предметній і соціальній дійсності, визначення різноманітного практичного ставлення людини до навколишніх пред-метів і явищ^/Гак, склянка, будучи інструментом для пиття, виявляє цю корисну властивість як споживча вартість, матеріальне добро. Бу-дучи продуктом праці і предметом товарного обміну, склянка висту-пає уже як економічна цінність, вартість. Якщо ж склянка є предмет мистецтва, то наділяється ще й естетичною цінністю, красою. Всі властивості склянки визначають її різноманітні функції в системі людської життєдіяльності і виступають як предметні ознаки, символи певних суспільних відносин, в які вступає людинаТ^Виходячи з необ-хідності мати житло або реалізації принципу - мій будинок - моя фортеця, можна побудувати будинок, а з престижних міркувань мож-на побудувати ще дачу, котедж тощо. Точнісінько так же повністю різні цінності, життєвий сенс можуть стояти за метою отримати дип-лом про вищу освіту та ін. Піднімаючись на світоглядний східець свого буття, людина ніби відволікається від самої себе і намагається увібрати в себе світ. І цей світ справді духовно входить в неї, збагачу-ючи людську особу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Цінності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок