Головна Головна -> Реферати українською -> Філософія -> Ведична література як джерело філософії брахманізму. Основні поняття: пуруша, пракриті, атма, джіва, карма та інші.

Ведична література як джерело філософії брахманізму. Основні поняття: пуруша, пракриті, атма, джіва, карма та інші.

Назва:
Ведична література як джерело філософії брахманізму. Основні поняття: пуруша, пракриті, атма, джіва, карма та інші.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,23 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Ведична література як джерело філософії брахманізму. Основні поняття: пуруша, пракриті, атма, джіва, карма та інші.
Філософія в Стародавній Індії тісно пов'язана з пануючими там релі-гійними уявленнями. Найдавніший із відомих релігійно-філософських епосів Індії - Веди (знання). Вважають, що Веди було записано близько п'яти тисяч роківтому, а тому їх розглядають як науку всіх наук про сутність першооснови, про походження Всесвіту, про керуючі світом закони, про причини, що відрізняють людей одне від одного тощо.
Хто я: тіло, розум чи щось вище? Чи треба шукати людині своє істин-не Я? От питання, над якими сучасне матеріалістичне суспільство мало за-мислюється. Але згідно з принципами ведичної культури досконалість жит-тя полягає в узгодженні взаємин людини з Богом, оскільки люди і всі живі істоти - невід'ємні частки Бога. Частини покликані служити цілому, і при-родно, що ми завжди комусь служимо: сім'ї, країні, заводу, хазяїну, а іноді ми заводимо кішку або собаку і служимо їм. Хоча ми рідко задоволені ви-бором об'єкта служіння, тому що він був зроблений неправильно.
Людська форма життя дана нам не для важкої і безглуздої праці, по-дібно худобі, вчать Веди, а щоб досягти вищої досконалості життя. Але, на жаль, на завершення епохи Калі-юги люди змушені будуть надриватися на роботі заради шматка хліба. З кожним роком працювати буде важче, а плат-ня за працю буде меншою. Бездуховного руху людство зупиняється у своє-му розвитку. Душа рухає тіло, а сповнене життя тіло рухає світом. Наше непорозуміння втому, що ми піклуємося про тіло, не знаючи продух, який рухає ними, хоча саме людське тіло — чудовий засіб досягти вічного життя.
«Бгагавад-гіта» - книга, найбільш доступна для знайомства з прин-ципами ведичної культури. Вона вчить, що човен людського тіла має руха-тися до духовної мети, але його утримують:
прихильність до матеріального тіла;
прихильність до родичів, яка виникає з тілесних відносин;
прихильність до місця народження і матеріальної власності: будин-
ку, меблів, рухомого і нерухомого майна, ділових паперів та іншого;
прихильність до матеріалістичної науки, яка завжди недосконала
внаслідок відсутності духовного світла;
прихильність до релігійних церемоній і священних обрядів, які за-
проваджені без розуміння Божественних законів.
Веди вчать, що виключно в наших інтересах прагнути вирватися з цього жалюгідного, сповненого страждань світу. Але мало лише припинити ма-теріальну діяльність. Важливо зайнятися духовною діяльністю, прагнучи до вічного життя, тобто духовного існуванню в Брахмані, Абсолюті, у царстві Бога. Досконала релігія вчить, як любити Бога, не шукаючи для себе матеріального зиску. А будь-яке знання, яке не сприяє спасінню від страждань, ведична філософія вважає безглуздим.
Веди поділяють людей, оцінюючи їх світогляд, на чотири класи. Кармі — трудяться заради матеріальної вигоди, заради насолоди результатами своєї праці. Джняні — намагаються міркувати над проблемами народження, смерті, старості і хвороб, намагаються стати безсмертними, злившись з буттям Бога. Йоги — намагаються розвинути в собі містичні сили, щоб де-монструвати чудеса. Бгакті — відданий, він не хоче нічого для себе; він хоче тільки служити Богу з любові до Нього, як мати служить своїй дитині.
Карма. Наука і філософія визнають важливість закону причинності, тому що всяка дія, або подія, принаймні, матеріального характеру, має відповідні причини. У ведичній філософії поняття карми має важливе зна-чення, оскільки підвладна кармі джіва залишає старі і вселяється в нові тіла, подібно до людини, що знімає старий і надягає новий одяг. Джіва не може звільнитися від карми, просто відмовившись від діяльності. Веди стверд-жують, шо душа за своєю природою незмінно діяльна, але той, хто зрікся плодів своєї праці, вважається тим, хто істинно зрікся. Людина повинна вчитися діяти, не створюючи карми. Мистецтво карма-йоги в тому, щоб уся діяльність людини була ніби пожертвою Богу, бо саме це рятує від кар-ми, від рабства в матеріальному світі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Ведична література як джерело філософії брахманізму. Основні поняття: пуруша, пракриті, атма, джіва, карма та інші.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок