Головна Головна -> Реферати українською -> Філософія -> Філософія просвітництва особливості просвітництва в Україні

Філософія просвітництва особливості просвітництва в Україні

Назва:
Філософія просвітництва особливості просвітництва в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,49 KB
Завантажень:
190
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Філософія просвітництва особливості просвітництва в Україні
План
1. Філософія Просвітництва: основні особливості і видатні діячі епохи
2. Особливості Просвітництва в Україні
Філософія Просвітництва: основні особливості і видатні діячі епохи
Духовними спадкоємцями гуманістів епохи Відродження стали просвітителі XVIII століття. Найгостріше критикуючи і гнівно осміюючи феодальні порядки і церковні догмати, просвітителі підривали ідеологічну основу старого суспільства і створювали нову духовну культуру, засновану на принципах гуманізму, рівності людей, розкріпачення людського розуму і гармонічного розвитку особистості.
Просвітництво - це політична ідеологія, філософія і культура епохи краху феодалізму і встановлення капіталістичних відносин. Термін "просвітництво" був введений Вольтером і Гердером. Німецький філософ і. Кант визначив Просвітництво як необхідну історичну епоху розвитку людства, сутність які складається в широкому використанні людського розуму для реалізації соціального прогресу.
Видатні діячі Просвітництва
Англійське Просвітництво
Локк Джон (1632-1704) - філософ матеріаліст, один з перших сформував багато ідей Просвітництва, автор теорії суспільного договору і природного права.
Шефтсбері Антоні Ешлі Купер (1671-1713) - філософ-матеріаліст, естетик, представник деїзму; Шефтсбері естетизує світ, стверджуючи естетичний характер моральної досконалості, малюючи величну картину вічно творимого і творящого космосу з единим першоджерелом щирого, благого і прекрасного.
Толанд Джон (1617-1722) - філософ-матеріаліст, близький до діалектичного трактування сутності миру (здогадка про саморух матерії); у книзі "Християнство без таємниць" виступав проти християнської релігії і церкви; за обвинуваченням у нападках на релігію і моральність книга була засуджена на спалення, а автор засуджений до тюремного ув'язнення, але втік. Головний філософський твір - "Листа до Серени".
Коллінз Вільям Уілкі (1824-1889) - письменник, в художній формі критикував не тільки старі феодальні порядки, але і буржуазні моральні норми, які зароджувалися.
Французьке Просвітництво
Шарль Луї Монтеск'є (1689-1755) - філософ, письменник, історик. В основному творі "Про дух законів" обґрунтовує позицію деїзму; засновник географічної школи в соціології, яка вивчала вплив природних факторів на хід історії; розвивав концепцію функціональної ролі релігії, необхідної для підтримки громадського порядку і збереження моральності.
Вольтер (справжнє ім'я Франсуа Марі Аруз, 1694-1778) -філософ, письменник, публіцист; в художній формі критикував феодальні відносини, деспотичну форму правління, феодально-клерикальний світогляд. В "Філософських листах", "Трактаті про метафізику"; "Філософському словнику" виступав як деїст, у тон же час висловлював ідею про вічність і не-створення матерії, її об'єктивне існування і вічний рух. Дуже вилинув на французьких матеріалістів XVIII століття.
Маблі Габріель Бонно де (1709-1785) - політичний мислитель, історик, утопічний комуніст. Уважав джерелом соціальних бід приватну власність, бачив шлях перетворення суспільства в зменшенні майнової нерівності за допомогою припинення розкоші і обмеження потреб (аскетичний комунізм); визнавав народ носієм верховної влади. Ідеї Маблі сприяли ідеологічній підготовці Великої французької революції.
Руссо Жан Жак (1712-1778) - філософ, письменник, естетик, педагог, ідеолог Великої Французької революції. Видана в 1762 році робота Руссо "Еміль, або Про виховання" за релігійне вільнодумство була засуджена до спалення, а автор на п'ять років іммігрував в Англію. В поглядах на природу Руссо - деїст. Соціально-політичним ідеалом Руссо була республіка, він захищав думку про неправомірну владу, яка діє проти народу, його життєвих інтересів, обґрунтовував право народу на революційне повалення такої влади. У роботах "Чи сприяло відродження наук і мистецтв поліпшенню моралі", "Міркування про походження і обґрунтування нерівності між людьми" прозорливо описав багато протиріч соціального і науково-технічного прогресу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Філософія просвітництва особливості просвітництва в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок