Головна Головна -> Реферати українською -> Філософія -> Коливання у проявах альтруїзму-егоїзму протягом життя людини

Коливання у проявах альтруїзму-егоїзму протягом життя людини

Назва:
Коливання у проявах альтруїзму-егоїзму протягом життя людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,46 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 159.9(05)
Хоржевська І.М., Миколаївський державний університет імені В.О. Сухомлинського
Коливання у проявах альтруїзму-егоїзму протягом життя людини
У статті досліджується зміна альтруїзму-егоїзму протягом життя людини. Погляди стосовно цієї ціннісно-смислової позиції не є статичними, з віком вони можуть змінюватися, наближаючись навіть до діаметрально протилежного прояву. Розкриті причини цих змін.
The questions of person's altruism - egoism changes during the age are examined in the article. Vies conceming this valuable-meaning position are not statistic. During the age they can change, sometimes approaching to opposite manifistation. The causes of these changes are discovered.
Формування моральної свідомості людини залежить від становлення особистості, ії соціалізації. Соціалізація - це процес входження індивіда в соціальне середовище шляхом засвоєння норм, ідеалів, цінностей тощо. Триває цей процес протягом усього життя людини у різних соціальних інститутах: у сім'ї, навчальних закладах, професійних, товариських колективах.
Соціалізація являє собою процес формування особистості в певних соціальних умовах, процес засвоювання людиною соціального досвіду, у ході якого людина перетворює його у власні цінності й орієнтації, вибірково вводить у свою систему поведінки ті норми та системи поведінки, які прийняті у суспільстві чи групі [1, с. 608].
Процес становлення особистості різні психологи визначають по-різному. Так, у концепції американського психолога Е.Еріксона становлення особистості розглядається як заміна станів, на кожному з яких відбувається якісне перетворення внутрішнього світу людини і радикальна зміна його відношень з оточуючими людьми [2, с. 257].
Отже, можна стверджувати, що можливості, властивості спрямованості особистості,
становлення її свідомості залежать від часу.
З накопиченням психологічною наукою фактів виходить, що психіка людини існує у часі, який переживається, і всі психічні процеси включають в себе його метричні і топологічні властивості. Час, який переживається суб'єктом, протікає. Про його протікання людина дізнається із власного досвіду. Час розпадається на прожите минуле, плинне теперішнє і майбутнє. На думку Цуканова Б.Й., "Розвиток людської особистості, її поява, становлення, розпад, зникнення мають онтогенетичне розгортання у часі життя з низкою критичних, поворотних пунктів, періодів творчих злетів і невдач" [3].
Час є, перш за все, тривалістю буття людського життя. Життя та існування особистості розгортається, упорядковується і реалізується у певному відрізку часу. У працях Л.С.Виготського і його послідовників психічний розвиток розглядається як процес якісних змін, які відбуваються у психіці людей під час засвоєння ними соціального досвіду, який наданий у предметах людської культури. За думкою Л.С.Виготського, "перебудова потреб і спонукань, переоцінка цінностей є основним моментом при переході від віку до віку" [4, с. 327].
Похідна часу і фундаментальна характеристика людського існування - вік, у якому, за висловлюванням К.А.Абульханової- Славської, з'єднуються "соціальне і психологічне в особливі "кванти" - періоди життєвого шляху" [5, с. 308].
Виходячи з аналізу цих двох фундаментальних характеристик виникла задача, поставлена на даному етапі дослідження: розглянути, як змінюється альтруїстична-егоїстична позиція особистості з віком.
Всі ми живемо у соціальному (і історичному) часі і якраз він визначає коло наших можливостей. І вийти за його межи ми не можемо. У соціальному плані можливості епохи, ресурси нації і є можливості і ресурси окремої людини, народженій у тій чи іншій країні у ту чи іншу епоху. Усвідомлення історичних подій, співставлення національних відмінностей, ретреспективне осмислення найближчого майбутнього і минулого країни нерідко підсилюють драматизм часу, який переживається. І все ж таки у заданих обмеженнях досягнення людей дуже коливаються у залежності від особистих властивостей, приналежності до певної соціальної групи і т. і.
Значний вклад у вирішення даної проблеми вніс Лоуренс Колберг.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Коливання у проявах альтруїзму-егоїзму протягом життя людини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок