Головна Головна -> Реферати українською -> Філософія -> ОСОБА

ОСОБА

Назва:
ОСОБА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,48 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему:
ОСОБА


Людське суспільство - багате різноманітністю індивідуальних людських істот, живих і активних діючих елементів історичного про-цесу. Як не велика сила суспільного, що розвивається, саме людина, справді жива людина - ось хто творить все те, чим володіє, і те все, за що бореться. Історія не є якась особлива особа, яка користується людиною як засобом для досягнення своєї мети. Історія не що інше, як діяльність людини, яка переслідує свою мету. Підвищений інтерес до людини як індивідуального явища, як особи - характерна прикме-та соціальної філософії. Суть людини як суб'єкта всіх видів діяльності проявляється завдяки взаємодії з іншими суб'єктами, а також з влас-ним середовищем проживання - суспільством і досліджується в систе-мі: людина - людина, людина - спільність людей, людина - суспільство, людина - світ. У соціальному бутті людина формується і набуває змісту проблема її свободи, автономії, відносної незалежності від сус-пільства і обумовленості будь-яких форм її діяльності.
1. Людина: індивід, індивідуальність, особа
Відомий поет Стародавньої Греції Евріпід  говорив, що в світі багато дивних див, та найдивніше з них - людина. Унікальне творіння природи, суспіль-ства і самої себе - ось що таке людина - найдивніше з дивних див -з її неповторністю, з багатоманітними біологічними рисами. З дав-ніх-давен філософи прагнуть розкрити суть людини, її світ, зміст, її життя. Ще філософ Сократ заклав основи філософії людини. За-гально визнано, що людина - продукт біологічної еволюції. Виділен-ня людини з тваринного світу - настільки грандіозний стрибок, як і виникнення живого з неживого. Адже мова йде про створення тако-го роду живих істот, усередині якого з певного моменту припиня-ється процес видоутворення і починається творча еволюція людства зовсім іншого типу. Та передісторія людства і досі залишається та-кою ж загадковою і таємничою, як і виникнення життя. І справа тут не просто в нестачі фактів. Справа ще в нових і нових відкриттях, іноді зовсім бентежних, парадоксальних, що хитають основи теорій, що недавно здавались чіткими і зрозумілими, переконливими. Не дивно, що сучасні наукові уявлення про становлення людини покояться в основному на гіпотезах. Більш-менш достовірними можна вважати лише загальні контури і тенденції процесу становлення людини.
Суть людини в тому, що людина - істота розумна, людина -істота, яка має самосвідомість, людина - істота моральна і вільна та ін. Поняття людини, насамперед, охоплює загальнородові риси, що відрізняють людину від інших живих істот. Поняття людини в такому визначенні стосується не якоїсь конкретної людини, а людини як представника роду людського. Основними ознаками людини є якіс-ні характеристики людини, які виділяють її з тваринного світу, є і її біологічна структура, а також загальні прояви соціальної суті: сві-домість, мова, здібність до праці і творчості. Антропологи і філосо-фи підходять до питання походження людини з різних і зовнішньо навіть протилежних одна одній позицій. Антропологи стурбовані пошуками недостаючої ланки в біологічній еволюції від мавпоподіб-ного предка людини до людини розумної. Філософи прагнуть ви-явити і змалювати сам перерив поступовості - революційний стри-бок, що є в процесі становлення людини. Це сприяє правильному розумінню проблеми масштабів світогляду. Давно визнано, що пе-ретворення тварин в людей не могло бути якоюсь миттю, одно-актною подією. З неминучістю має існувати тривалий період ста-новлення людини (антропогенеза) і становлення суспільства (соціогенеза). Це дві нерозривно зв'язані сторони одного за приро-дою процесу - антропосоціогенеза, що тривав майже 3-3,5 мільйо-нів років, тобто майже в тисячу разів далі, аніж вся «писана історія».
У з'ясуванні загального змісту антропосоціогенеза важливу роль відіграла і відіграє трудова гіпотеза, яка визначала значення праці в процесі антропосоціогенеза. Та значення праці в процесі станов-лення людини і суспільства не можна перебільшувати, тлумачити в дусі натуралістичних (а тим більш механістичних) уявлень про причини і залежності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок