Головна Головна -> Реферати українською -> Філософія -> Філософія і культура

Філософія і культура

Назва:
Філософія і культура
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,96 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Міністерство освіти і науки України
Прикарпатський університет імені Василя Стефаника
РЕФЕРАТ
на тему
Філософія
і культура
Івано-Франківськ, 2000
ЗМІСТ
Вступ.......................................................................................... 3
1. Феномен культури................................................................ 5
2. Культура як філософська категорія................................... 11
3. Значення культури у вирішенні основного питання
філософії............................................................................... 13
Висновок................................................................................... 19
Список використаної літератури............................................ 21
ВСТУП
"Кожна людина - у душі філософ" - це майже риторичне твердження все ж має в собі глибокий зміст. Оскільки уявляти або мислити про речі, які містяться поза межами безпосереднього сприйняття, за явищами навколишнього світу, є незаперечною властивістю людської природи, не залежною від її волі. Однак цей процес роздумування про світ, його явища, підстави буття речей може бути не лише спонтанним, а й керованим. І якщо спонтанність тут, хаотичність є підставою побутового філософствування** Несвідоме чи усвідомлене мислення про підстави буття речей, явищ у їхній цілісності з опиранням на обмежений життєвий досвід, власний чи досвід інших людей. , то кероване роздумування, намагання пізнати світ і місце людини в ньому, взаємовідносини між людиною і світом - прерогатива власне філософії як науки. Головним завданням вивчення якої - зробити спробу вступити в поле мислення, зрозуміти об'єктивні та суб'єктивно - людські підстави і внутрішню необхідність вироблених в історії форм і напрямків філософствування, які індукують це поле Вступ до філософії: Історико-філософська пропедевтика: Підручник / Г.І. Волинка та ін. - К.: Вища шк., 1999. - С.12.. Однак як і в індивідуальному житті кожної окремо взятої людини процес становлення світоглядних ідеалів і пошуки шляхів їх досягнення складний і суперечливий, так і в загальному історично-еволюційному розвитку людства простежуються найрізноманітніші тенденції розвитку філософської думки. Тому філософію не можна вивчати, акцентуючи увагу лише на змісті тієї чи іншої філософської концепції. Адже концепції - то ще не філософія, про що було відомо вже Платону, вони - продукт філософії, яка, в свою чергу, - є активністю, діяльністю для створення цього продукту Там же. - С.13.. Саме цю діяльність, активність і слід засвоювати.
Отже, філософія вчить в духовно - діяльнісний спосіб пізнавати світ у всій його багатогранності та цілісності, а також співвідношення людини і світу. Порівнявши такий висновок з одним із визначень культури, з філософської точки зору, а саме: "...культура є особливий, діяльнісний спосіб освоєння людиною світу, включаючи як зовнішній світ, природу і суспільство, так і внутрішній світ самої людини у значенні формування і розвитку її." Філософія: Підручник / Г.А.Заїченко та ін. - К.: Вища шк., 1995. - С.402-403. - не можливо не помітити тісний зв'язок між поняттями філософії і культури.
Складне й унікальне явище культури зосередило на собі увагу багатьох вчених. Вітчизняна і європейська наука досягла значних успіхів у вивченні історії й теорії культури конкретних епох, регіонів, специфіки її структурних елементів, методології дослідження культури як соціальної пам'яті людства. Та, на жаль, немає концептуальної єдності в підходах до цілісного процесу розвитку людства Історія світової культури: Навч. посібник / Керівник авторського колективу Л.Т.Левчук. - К.: Либідь, 1999. - С.4.. Тому у сучасних культурологічних дослідженнях простежується тенденція органічного поєднання вивчення певних історичних процесів із з'ясуванням і виявленням загальних процесів руху культури, маючи на меті створити її як складну, динамічну систему, з властивою їй діалектикою прогресу і регресу. Важливо не тільки з'ясувати що собою являє культура, а й яке значення вона має для людства, яким чином людина повинна організувати свою соціокультурну життєдіяльність, щоб створити світ Гармонії і Краси.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Філософія і культура

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок