Головна Головна -> Реферати українською -> Філософія -> Вчення і доля Сократа

Вчення і доля Сократа

Назва:
Вчення і доля Сократа
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,14 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
„Вчення і доля Сократа”


План
Вступ..........................................................................................................3
Етапи формування грецької античної філософії.........................4
Мудрець, що не вважав себе мудрим...............…........................5
“Сократівський” метод..................................................................9
Висновок.................................................................................................15
Література...............................................................................................16


Вступ
Сократ – яскравий представник ідеалістичного релігійно-морального світогляду, відкрито ворожого матеріалізму. Вперше саме Сократ свідомо поставив перед собою задачу обгрунтування ідеалізму і виступив проти античного матеріалістичного світосприйняття, природно-наукового знання і безбіжжя. Сократ історично був зачинателем „тенденції, або лінії Платона” в античній філософії. Сократ – великий античний мудрець, знаходиться біля джерел раціоналістичних і просвітительських традицій європейської думки.
Спосіб життя Сократа, моральні і політичні колізії в його долі, популярний стиль філософствування, мужність, трагічний фінал життя – оточили його ім’я ореолом легендарності. Слава, якої Сократ набув ще за життя, легко переживала епохи і крізь товщу двох із половиною тисячоліть дійшла до наших днів. Сократом цікавилися і захоплювалися за всіх часів. Від сторіччя до сторіччя аудиторія його співрозмовники змінювалася, але не зменшувалась. І сьогодні вона, без сумнівів, чисельніша ніж коли.
Сократові належить видатне місце в історії філософії та етики, логіки, діалектики, політичних і правових учень. Його вплив на прогрес людського пізнання відчувається й у наші дні. Він назавжди увійшов в духовну культуру людства.


Етапи формування грецької античної філософії
Грецька антична філософія сформувалась в VII – VI ст. до н.е. Своїм характером і направленістю змісту, методом філософствування вона відрізняється від східних філософських систем і являє собою першу в історії спробу раціонального осягнення навколишнього світу.
В розвитку стародавньої грецької філософії вирізняють чотири основних етапи:
досократівський – від формування власного грецького філософського мислення до зламу V – IV ст. до н.е. Філософський рух в періуд життя Сократа є дійсно знаменною межею в розвитку античного філософського мишлення, який, однак, не можна пов’язувати вийнятково з особистістю Сократа. Потреба в новому типі знань, а значить і філософствування, зумовлена, передусім, суттєвою зміною суспільних відносин. Як наслідок цього з’являється новий тип мислителів – софісти. Вони звертають увагу саме на проблематику політичного життя громадян грецького полісу;
классичний – пол. Vст. – більша част.IV ст. до н.е. Характеризується впливом і діяльністю Сократа, Платона, Арістотеля. Цей періуд – вершина розвитку грецької рабовласницької демократії. Культурне, наукове і політичне життя зосереджене в Афінах. Хоча після поразки в Пелопонеській війні Афіни втрачають своє вийняткове становище серед грецьких міст, однак лишаються центром науки і культури;
елліністичний – кін. IV – II ст. до н.е.. Він пов’язаний із встановленням гегемонії Македонії та економічним і політичним занепадом грецьких міст. На арені з’являється ціла низка філософських напрямків та шкіл. Багато з них з’явились під впливом Платона та Арістотеля, та передусім вони з’явились зміною суспільного стану в античному світі;
четвертий етап –I ст. до н.е. – IV - II ст. до н.е. – припадає на періуд, коли вирішальною силою античного світу стає Рим, що є швидше хранителем, ніж продовжувачем грецької філософської думки.
Мудрець, що не вважав себе мудрим
Сократ (пр. 470 – 399 рр. до н.е.) стародавній грецький філософ, що жив в Афінах. Наприкінці життя був притягнений до суду за “введення нових божеств та розбещення юнацтва”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Вчення і доля Сократа

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок