Головна Головна -> Реферати українською -> Філософія -> Теорії особистості

Теорії особистості

Назва:
Теорії особистості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,44 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Теорії особистості


ЗМІСТ
ВСТУП
Актуальність дослідження. Існує підвищений інтерес у сучасному житті до проблем соціології особистості. Та й взагалі проблема особистості є однією з центральних у багатьох науках, серед яких є такі, як соціологія, філософія, психологія та багатьох інших. Про її складність та багатогранність свідчить навіть той факт, що сьогодні існує понад 50 визначень поняття “особистість”. За теоретичною та практичною значущістю вона належить до однієї з фундаментальних проблем. Проектування й діагностика особистості, визначення оптимальних умов і найефективніших шляхів її формування та функціонування у суспільстві неможливі без знання структури особистості й закономірностей її становлення та розвитку.
Але можна сказати, що поняття “особистість” також служить для характеристики соціального в людині. Особистість можна визначити як стійкий комплекс якостей, властивостей, набутих під впливом відповідної культури суспільства і конкретних соціальних груп, до яких вона належить, до життєдіяльності яких включена.
Предметом досліджень в роботі є основні поняття та проблеми соціології особистості, а також філософо-соціологічний концептуальний підхід до особистості.
Наукові дослідження тематики. Враховуючи актуальність тематики роботи на сьогодні у періодичній літературі та працях провідних діячів в області соціології приділяється багато уваги питанням та проблематиці, що стосуються соціології особистості та її філософо-соціологічних концепцій.
Основною метою роботи є вивчення сутності та ролі особистості в соціумі, формулювання більш чіткого представлення про специфіку психологічного і соціологічного підходу до особистості у нашому житті.
Філософсько-соціологічні концепції особистості
З точки зору філософії будь-які концепції розгляду питання правомірні, в тому числі і концепції особистості в соціумі. У будь-якої людини є метафізичне уявлення і навіть в узагальненнях філософсько-соціологічної концепції особистості усе можна створювати заново.
Проблема особистості – одна з найважливіших у сучасній соціології. Неможливо аналізувати соціальні процеси, функціонування і розвиток соціальних систем, не звертаючись до дослідження сутності особистості як суб’єкта соціальної поведінки та суспільних відносин, не вивчаючи потреб, інтересів, духовного світу особистості, не аналізуючи складних й різнобічних її зв’язків з соціальним мікро- і макросередовищем.
Особистість вивчається різними науками. Філософію цікавить особистість як суб’єкт пізнання і творчості. Психологія аналізує особистість як стійку цілісність психічних процесів, властивостей. Соціологвивчає особистість як елементсоціального життя, розкриває механізм її становлення під впливом соціальних факторів, механізм зворотньої діїна соціальний світ, її участь у змінах та розвиткусуспільних відносин.
Суспільство – одна з основоположних категорій соціальної філософії, історії та соціології, яка відображає:
1) в широкому розумінні якісно відмінне від природи надскладне, багатомірне, внутрішньо розгалужене і водночас органічно цілісне утворення, що постає як сукупність історично сформованих способів і форм взаємодії і об’єднання (діяльності, відносин, спілкування, поведінки тощо) індивідів та їх груп, в яких знаходять своє виявлення всебічне і багаторівнева взаємозалежність людей;
2) у вузькому розумінні:
а) діахронічно чи синхронічно фіксований соціальний організм;
б) відносно самостійний і стабільний цілісний момент такого організму;
в) спільна основа, “поле” перетину і накладання індивідуальних дій людей (А. Тойнбі);
г) корелят держави (громадянське суспільство);
д) корелят спільноти, утворений сумою цілеспрямованих, раціонально організованих дій і зв'язків, що не відрізняються такою глибиною, іманентністю і органічністю, як спільноти.
Як цілісність суспільство є предметом не лише соціальної філософії, а й історії та соціології. Проте, на відміну від історії, що розглядає його переважно в діахронічному зрізі та соціології, яка акцентує увагу на зрізі синхронічному, філософію визначає поєднання цих зрізів при вивченні суспільства як цілого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Теорії особистості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок