Головна Головна -> Реферати українською -> Філософія -> Поняття технічної естетики. дизайн як проектна культура. Специфіка естетичної діяльності

Поняття технічної естетики. дизайн як проектна культура. Специфіка естетичної діяльності

Назва:
Поняття технічної естетики. дизайн як проектна культура. Специфіка естетичної діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,21 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Поняття технічної естетики. дизайн як проектна культура. Специфіка естетичної діяльності


Різноманітність естетичних відношень людство відтворило як естетичні категорії. Водночас усвідомлювався процес формуван-ня власне естетичного відношення, що започаткувало, крім інших, і категорію естетичної діяльності як специфічної здатності осо-бистості та людства в цілому перетворювати дійсність за зако-нами краси. Ця діяльність пов'язана з усіма проявами людської діяльності, проте має ряд особливостей.
У будь-якій утилітарній діяльності (як індивідуальній, так і колективній) є хоча 6 елементи загальнолюдського значення, змісту, сенсу, які відтворюють загальнолюдську цінність даної діяльності. З цим загальнолюдським началом пов'язано естетич-не забарвлення або естетичний зміст людської діяльності.
Кожен, хто володіє естетичною свідомістю, свідомо або несвідомо працює, діє, оцінює дійсність у співвідношенні зі своїми естетичними уявленнями. Тому на ступінь естетичної забарвленості даного виду діяльності справляє істотний вплив таке: якість естетичного смаку; зміст естетичного ідеалу; роз-виненість естетичного почуття, емоцій та уявлень суб'єкта діяльності.
Таким чином, естетична діяльність – це будь-яка людська діяльність у її загальнолюдському вимірі (хоча загальнолюдське не вичерпується естетичним. Разом з красою зміст загально-людського складають добро, істина, свобода тощо). Наприклад, кожній людині красивий будинок подобається більше, ніж не-показний, і на будівництво такої оселі будуть спрямовані всі її зусилля; елегантне плаття приваблює більше, ніж лантухувате, тому вибір за інших рівних умов буде зупинений на першому. Кожен сподівається побачити результат своєї праці гармоній-ним, пропорційним, привабливим, який прикрашає побут, пра-цю, оселю, зовнішність особистості, піднімає її настрій, самопо-чуття.
Мета естетичної діяльності – перетворення дійсності за за-конами краси, тобто за законами ритму, симетрії, пропорції, гармонії тощо. Це пов'язує естетичну діяльність з діяльністю творчою, яка акцентує на перетворюючому характері впливу, естетичний намір вносить якісний сенс, «зверхідею» цього пе-ретворення. Зв'язок між естетичним та творчим характером людської діяльності є діалектичним, відсутність будь-якого ас-пекту позбавляє сенсу діяльність в цілому.
Мета естетичної діяльності знаходиться не зовні, а в людині:
завдяки їй у особистості розвиваються якості та здібності, які мають загальне культурне значення. Згідно з законом перене-сення, у процесі естетичної діяльності формуються, а потім мо-жуть бути використані у будь-якій людській діяльності якості мислення та характеристики ціннісного світу, що наповнюють творчістю та естетичною значущістю будь-який прояв особис-тості. Серед цих результатів слід назвати чуттєве, образне мис-лення; здатність до емоційного реагування, співвідносну з куль-турою почуття; здатність до тонкого, чутливого спілкування з іншими людьми; здатність до відображення дійсності, яка фор-мується на підставі творчого уявлення, що має естетичну при-роду; здатність до передбачення тощо.
Цінності, що створюються у процесі естетичної діяльності, мають вічний характер. Наприклад, фізика за два віки пройшла шлях від І. Ньютона до А. Ейнштейна. Є галузі, в котрих не діють закономірності, що були відкриті Ньютоном, де діє фізика Ейнш-тейна. Але знахідки, зроблені Рубенсом чи Рембрандтом, не стали менш значними з появою шедеврів Матісса чи Ван Гога. Е. Золя, Ч. Діккенс, В. Гюго стоять поряд, а не нижче, ніж А. Франс, Б. Шоу, Е.-М. Ремарк тощо. Більше того, те, що було передбачено у XVI ст. Босхом або у XIX ст. Діккенсом, набирає своєї істинної значущості та життєвого наповнення у XX ст.
Естетична діяльність породжена трудовою діяльністю та існує як її частина (згадаймо, наприклад, танці народів Півночі, в яких відтворені звичаї та головні види трудової діяльності, наприклад, мисливство (полювання на тюленів, оленів, качок тощо). Тому необхідно враховувати таке: естетична діяльність – це необхід-ний аспект суспільної практики, на підставі якої розвивається естетичне виробництво (творчість і свідомість) та естетичне спо-живання; естетична діяльність – атрибут (істотна властивість) будь-якої соціальної діяльності, що створює довершену річ, дос-коналий твір, породжує відточену думку (ідею); однак естетичну діяльність можна розглядати як окремий вид діяльності, яка існує самостійно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Поняття технічної естетики. дизайн як проектна культура. Специфіка естетичної діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок