Головна Головна -> Реферати українською -> Філософія -> Фрідріх НІЦШЕ АНТИХРИСТИЯНИН

Фрідріх НІЦШЕ АНТИХРИСТИЯНИН

Назва:
Фрідріх НІЦШЕ АНТИХРИСТИЯНИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,29 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Фрідріх НІЦШЕ АНТИХРИСТИЯНИН
Фрідріх Ніцше (1844–1900) – німецький філософ, представник ірраціоналізму і волюнтаризму, народився в сім'ї протестантського пастора і отримав релігійне виховання. Навчався в Боннському і Лейпцизькому університетах на класичному і філологічному відділеннях, де проявив геніальні здібності. Будучи 24-літнім студентом Лейпцизького університету, він був запрошений Базельським університетом на місце професора класичної філології. Через рік Лейпцизький університет присвоїв йому звання доктора наук за сукупністю праць, без захисту дисертації. Творча діяльність Ніцше обірвалася в 1889 р. у зв'язку з душевною хворобою.
"Антихристиянин" побачив світ у 1887 р. Відомо, з якою нечуваною різкістю Ніцше заперечував християнство. Наприклад, він говорив: "Хто висловить сьогодні хоча б найменший сумнів у своєму ставленні до християнства, тому я не простягну й мізинця. Тут можлива лише одна позиція: безумовне "Ні".
Насамперед, філософ висловлює своє розуміння деяких важливих понять:
Що добре? – Все, що підвищує в людині почуття влади, волю до влади, саму владу.
Що погано? – Все, що відбувається від слабості.
Що є щастя? – Почуття зростаючої влади, почуття протидії, що перемагається.
Далі Ніцше прагне розкрити більш детально ці поняття і показати, як перекручуються вони християнством.
Відстоюючи свою, раніше висловлену, концепцію "надлюдини", Ніцше стверджує, що "слабкі" та "невдахи" повинні загинути, що це – основа "нашої любові до людини". Найшкідливішим пороком є активне співчуття до всіх невдах і слабких. Цим і займається християнство.
"Християнство називають релігією співчуття. Співчуття... діє пригнічувальним чином. Через співчуття втрачається сила. Співчуттям ще збільшується і ускладнюється втрата в силі, що завдається життю стражданням. Саме страждання робиться заразним через співчуття". І далі: "Співчуття взагалі суперечить закону розвитку, який є законом вибору. Воно підтримує те, що повинне загинути, воно стає на захист на користь знедолених і засуджених життям; підтримуючи в житті різного роду недолуге, воно робить саме життя похмурим і таким, що породжує сумнів".
Християнство, на думку Ніцше, дегенеративне, воно повне елементів, що гниють. Його рушійною силою є бунт "недороблених і неповноцінних". Цей бунт почали євреї, його занесли в християнство "святі епілептики", на кшталт Св. Павла, позбавленого будь-якої чесності. Новий Заповіт – це євангеліє зовсім підлих різновидів людини". Християнство – найфатальніша і найспокусливіша брехня з усіх, які будь-коли існували. Ніколи і ніхто з видатних людей не був подібний християнському ідеалу, взяти хоч би героїв "Життєпису" Плутарха. Християнство повинне бути засуджене за заперечення цінності "гордості, пафосу, відстані, великої відповідальності, інстинктів війни і завоювання, обожнення пристрасті, помсти, гніву, чуттєвості, ризику і знання". Ніцше стверджує, що всі ці речі хороші, але християнство оголошує їх поганими, негативними.
Ніцше говорить, що християнство прагне упокорити людське серце, але це помилка. Адже в дикому звірі є щось чудове, що він втрачає, коли стає приборканим. Наприклад, злочинці, з якими спілкувався Достоєвський, були кращі за нього, тому що мали більше самоповаги.
Негативне ставлення до християнства Ніцше висловлює так: "Чому ми боремося з християнством? Тому, що воно прагне зруйнувати сильних, розбити їх дух, використати хвилини стомленості та слабкості, перетворити їх горду впевненість в неспокій та тривогу; тому, що воно знає як отруювати благородні інстинкти і заражати їх хворобою, доки їх сила, їх воля до влади не обернеться проти них, доти, доки сильні не загинуть внаслідок надмірної самозневаги і принесення себе в жертву..."
Своєрідне у Ніцше розуміння "благородної" людини, яку він хоче бачити замість християнського святого. Вона не є представником всіх. Це – правлячий аристократ. "Благородна" людина здатна на жорстокість, навіть на те, що вульгарно розглядається як злочин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Фрідріх НІЦШЕ АНТИХРИСТИЯНИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок