Головна Головна -> Реферати українською -> Філософія -> реферат: Історія природи й історія людства

Історія природи й історія людства / сторінка 2

Назва:
Історія природи й історія людства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,84 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Лише колектив додає життєвий зміст і могутню силу знаряддям. Саме в колективі предтрудовая діяльність наших предків могла перетворитися в працю, що є вираженням соціальної діяльності і формуванням зачатків виробничих відносин.
Праця є “... процес, що відбувається між людиною і природою, процес, у якому людина своєю діяльністю опосередковує, регулює і контролює обмін речовин між собою і природою.” (Маркс К., Энгельс Ф., Соч., тім 23, стор.188).
Мова - найважливіший засіб здійснення трудового процесу, що обумовив могутній прогрес у розвитку людського мислення.
Між природної і суспільним немає прірви - суспільство залишається частиною більш великого цілого - природи. Але кожне при цьому має свою специфіку. Людина живе на Землі в межах тонкої її оболонки - географічного середовища. Вона є зона обитания людини і сфера додатка його сил. Із самого свого виникнення людське суспільство вимірювало навколишнє середовище, використовуючи досягнення попередніх епох, і, у свою чергу, як би передає неї в спадщину майбутнім поколінням, перетворюючи багатство ресурсів природи в засоби культурно-історичного життя. Людина не тільки перемістила в інші кліматичні умови різні види рослин і тварин, але і змінив них. Вплив суспільства на природу обумовлюється розвитком матеріального виробництва, науки і техніки, суспільних потреб, а також характером суспільних відносин. При цьому, у силу наростання ступеня впливу суспільства на природу відбувається розширення рамок географічного середовища і прискорення деяких природних рамок географічного середовища. Якщо позбавити сучасне географічне середовище її властивостей, створених працею багатьох поколінь і поставити сучасне суспільство у вихідні природні умови, то воно не зможе існувати, тому що людина геохимически переробив світ і процес цей уже необоротний.
У свою чергу і географічне середовище впливає на розвиток суспільства. Людська історія - наочний приклад того, як умови середовища й обриси поверхні планети сприяли або, навпроти, перешкоджали розвитку людства. Якщо на Крайній Півночі, у цій визначеній стихії, людина вирвав у негостинної суворої природи засобу існування ціною болісних зусиль, то в тропіках неприборкана пишність марнотратної природи веде людини, як дитини, на помочах і не робить його розвиток природною необхідністю. Географічне середовище, як умова хазяйської діяльності суспільства може вплинути на хазяйську спеціалізацію країн і районів.
Природне середовище життя суспільства не обмежується лише географічним середовищем. Якісно іншим природним середовищем його життя є сфера всього живого- біосфера, що включає населену мікроорганізмами верхню частину землі, води, рік, морів і океанів, а також нижню частину атмосфери. У результаті тривалої еволюції біосфера склалася як динамічна, внутрішньо диференційована рівноважна система. Але вона не залишається незмінної, а будучи системою, що самоорганізується, розвивається разом з еволюцією Вселеної і всього живого. Історія життя на нашій планеті показує, що глибокі перетворення вже не раз відбувалися, і якісна перебудова біосфери приводила до зникнення різних видів тварин і рослин і появі нових. Еволюційний процес біосфери має необоротний характер. Крім рослин і тварин біосфера містить у собі і людини: людство - частина біосфери. Причому його вплив прискорює процес зміни характеру біосфери, роблячи усе більш могутній і інтенсивний вплив на неї в зв'язку з небаченим раніше розвитком науки і техніки.
З виникненням людства здійснюється перехід до нового якісного стану біосфери - ноосфері (від грецького noos - розум, розум) представляющий собою сферу живого і розумного. Ноосфера - не відвернене царство розуму, а історично закономірна ступінь розвитку біосфери. Ноосфера - нова особлива реальність, зв'язана з більш глибокими і усебічними формами перетворюючого впливу суспільства на природу. Вона припускає не тільки використання досягнень наук, але і розумне співробітництво держав, людства і високі гуманістичні принципи відносини до природи - рідному будинкові людства.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Історія природи й історія людства

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок