Головна Головна -> Реферати українською -> Філософія -> Історія природи й історія людства

Історія природи й історія людства

Назва:
Історія природи й історія людства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,84 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
“Історія природи й історія людства”
ПЛАН.
Природа - универсум, що охоплює все суще.
Історичний розвиток уявлень про природу.
Історичний розвиток людини у взаимоотношении з природою.
Географічне середовище - зона обитания людини.
Сфера всього живого - біосфера.
Ноосфера - ступінь розвитку біосфери.
Створення “другої природи”.
Екологічні проблеми.
Усвідомлення людства, як єдиного цілого з природою.
Список використаної літератури:
Введення у філософію. Підручник у двох частинах./ П/р Фролова С.М.- М.: 1989р.
Філософія. Курс лекцій. Навчальний посібник./ П/р Бычко. - К.: 1993р.
Філософські проблеми взаємодії суспільства і природи./ Воронович Б.А. - М.: 1982р.
Людина, цивілізація, суспільство./ Сорокін П. - М.: 1992р.


Історія людського суспільства у визначеному змісті виявляє собою картину його взаємодії, що змінюється, із природою.
Природа - це насамперед универсум, що охоплює все суще, у тому числі наші пізнання і практична діяльність, весь Всесвіт, і в цьому змісті вона близька до поняття матерії, можна сказати, що природа - це матерія, узята у всьому різноманітті її форм. У цьому плані ми лише часточка цього универсума, хоча й унікальна по своїх можливостях.
У системі античного мислення природа розумілася, як рухливе, що змінюється ціле, і в цьому змісті людин не стільки протиставлявся природі, скільки сприймався як одна з його частин. В античних філософів, як ми знаємо, поняттям космосу власне кажучи охоплювалася вся доступна людському поняттю природа. При цьому космос протиставлявся хаосові - він трактувався як щось не тільки всеосяжне, але й організоване, закономірн і зроблене. Ідеалом вважалося життя в згоді з природою.
Зовсім інше розуміння природи склалося в середньовічній християнській культурі. Тут, що оточує людини природа розглядалася як щось створене богом і більш низьке, чим сама людина, оскільки тільки він у процесі утвору був наділений Божим початком - душею. Більш того, природа нерідко розумілося як джерело зла, якому потрібно перебороти або підкорити, а життя людини при цьому виступав як утвір Божественного початку - душі з гріховним природним початком - тілом. І це служило виправданням для негативного відношення до природи і навіть обґрунтуванням застосовуваного до неї насильства. Подібна система поглядів не могла стимулювати інтерес до наукового пізнання природи.
В епоху Відродження відношення до природи міняється. Людина відкриває для себе красу і пишноту навколишньої природи, починає бачити в ній джерело радості, насолоди, у противагу похмурому аскетизмові середньовіччя. Природа починає розумітися як притулок, що протистоїть розбещеної і порочної людської цивілізації. Жан-Жак Руссо прямо затверджував, що перехід людини від природного природного початку до соціального є джерелом усіх наших нещасть.
Залежність людини від природи, від природного середовища обитания, існувала на всіх етапах людської історії. Вона, однак не залишалася постійної, а змінювалася діалектично суперечливим образом. У взаємодії з природою людин поступово, у процесі праці і спілкування формувалася як соціальна істота. Цей процес має своїм вихідним пунктом виділення людини з тваринного світу. У силу вступає і соціальний добір: виживали і виявлялися перспективними ті найдавніші спільності людей, що у своїй життєдіяльності підкорялися визначеним социально-значимым вимогам згуртованості, взаємодопомоги, турботі про долю потомства, що формувало зачатки моральних норм. Соціально значиме закріплювалося і природним добором і передачею досвіду. Образно говорячи, людина у своєму розвитку поступово ставав на рейки соціальних законів, сходя з колії біологічних закономірностей. У перетворенні в людське суспільство велику роль грали соціальні закономірності на тлі активної дії біологічних. Це здійснювалося в процесі праці, навички до якого постійно удосконалювалися, передаючи від покоління до покоління, і утворити, тим самим, речовинно фіксовану “культурну” традицію. Процес праці починається з виготовлення знарядь, а їхнє виготовлення і вживання може відбуватися тільки в колективі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Історія природи й історія людства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок