Головна Головна -> Реферати українською -> Філософія -> Антична філософія: елліністичний і римський період

Антична філософія: елліністичний і римський період

Назва:
Антична філософія: елліністичний і римський період
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,45 KB
Завантажень:
611
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Антична філософія: елліністичний і римський період”


План
Вступ.
Елліністичний період у філософії.
Римський період.
Використана література.


Вступ
Виникла в YI ст. до н.е. в м.Мiлетi, була одним з осередкiв iонiйської фiлософської традицiї. Основними представниками були Фалес (625-547рр. до н.е.), Анаксiмандр (610-546 рр. до н.е.), Анаксiмен (588-525 рр. до н.е.).
Вчення мiлетцiв про природний початок свiту протиставляється мiфологiчним уявленням про створення свiту богами iз хаосу. Мiфи про богiв мiлетцi вважають зайвим припущенням про стороннi сили, якi свiтовi не потрiбнi для його виникнення та iснування. Мiфологiчно-теогонiчне тлумачення свiту у мiлетцiв замiнюється Логосом (у значеннi ‘‘слово’‘‘‘,’‘смисл’‘, ‘‘судження’‘, ‘‘задум’‘, ‘‘порядок’‘, ‘‘гармонiя’‘, ‘‘закон’‘). Даний термiн мiлетцями ще не використовувався, їхнє вчення фактично вiдповiдає головним визначенням поняття ‘‘Логос’‘. Вперше цей термiн ввiв послiдовник мiлетської фiлософiї Гераклiт, маючи на увазi космiчний порядок, який забезпечується незалежним вiд людей i богiв законом буття. В спробах визначити першопочаток цi фiлософи повнiстю ще не вiдмежувалися вiд мiфологiчної традицiї використовувати чуттєво-наочнi образи, тому ззовнi їх тексти нагадують мiф, а не аналiтичну систему понять. Уподоблення першопочатку особливiй природнiй стихiї, що доступна чуттєвому сприйняттю (це: вода - Фалес, повiтря - Анаксiмен, вогонь - Гераклiт) продовжує традицiї саме мiфологiчного опису. Проте вже у Анаксiмандра поняття про ‘‘апейрон’‘, який не дається безпосередньо чуттям, а може бути осягнутий лише розумом, являє собою крок до суто поняттєвого вiдображення свiту. Апейрон, однак, ще не уявляється як поняття взагалi, вiн визначається як найменша частинка, першоречовина, яка з причин мiкроскопiчностi своїх розмiрiв не може бути вiдчутною.
Визначальна тенденцiя цiєї школи - намагання знайти не-видиму простим оком єднiсть у видимiй багатоманiтностi ре-чей. Ця єднiсть може бути опанована тiльки розумом. Причому вона розглядається як завжди iснуюча в безмежному Космосi. Першопочаток породжує всю багатоманiтнiсть речей, обiймає все iснуюче, оформлюючи його в упорядкований Космос, i керує рухом та розвитком Космосу.


1. Елліністичний період у філософії
Виникла в м. на півдні у VI-V ст. до н.е. Головними її представниками були , , , , .
ЕЛЕЙСКА ШКОЛА, школа старогрецької філософії, що одержала свою назву по грецькому місту Елєє (інша назва - Велія) на півдні Італії. Навчання школи було засноване на двох принципах: буття єдине, а зміни ілюзорні. Засновником школи звичайно вважається Ксенофан з Колофона (р. біля 570 до н.е.), хоча до повного розвитку його довели в 5 в. до н.е. Парменід (р. ок. 515 до н.е.) і Зенон Елейській (р. біля 490 до н.е.). Ксенофан піддав критиці сучасний йому політеїзм, проголосивши в своєму дидактичному епосі, що Бог - це вічна єдність, пронизлива Всесвіт і управляюча нею силою своїй думці. Уявний монотеїзм цього твердження може бути примирений з його пантеїстичним вченням про єдність і вічність всього буття, тільки якщо виходити з того, що Ксенофан ототожнював Єдине з Богом.
Це навчання одержало подальший розвиток і систематизацію у учня Ксенофана, Парменіда, який у власному дидактичному епосі Про природу додав йому метафізичне звучання. Парменід - перший грецький філософ, що протиставив мислення думці. Він стверджував, що істинне лише одне незмінне буття, тоді як множинність і зміна - лише ілюзія. Істина перебуває в думці, відчуття ж ведуть до помилки. Буття і небуття утворюють фундаментальну опозицію, вони внутрішньо суперечливі, а оскільки небуття не існує, буття єдине і виникнення неможливе. Іншими словами, мислення указує, що буття єдине і незмінне, всупереч породженій відчуттями ілюзії множинності і мінливості.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Антична філософія: елліністичний і римський період

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок