Головна Головна -> Реферати українською -> Філософія -> Чи має сенс життя людини 5

Чи має сенс життя людини 5

Назва:
Чи має сенс життя людини 5
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,45 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Чи має
сенс життя людини 5


ПЛАН
Що таке сенс життя?
Аналіз основних підходів до розуміння сенсу життя
Моє ставлення до проблеми сенсу людського життя
ЩО ТАКЕ СЕНС ЖИТТЯ?
Сенс життя – ціннісні орієнтири, які направляють вчинки та загальну поведінку людини протягом життя. При відсутності сенсу життя життєдіяльність людини носить більш спонтанний характер, з великою кількістю змін у своїх поглядах та вчинках.
За думкою сучасного мислителя, філософа Франкла, існує ряд основоположних цінностей, орієнтуючись на які людина здійснює пошук сенсу життя: творча трудова діяльність; цінності переживання (краса природи, мистецтва); цінності спілкування (любов, дружба, співчуття); цінності подолання людиною самої себе, здобування влади над собою (своїми інстинктами, потягами, пристрастями). Доки людина живе, вона має можливість реалізовувати певні цінності. Сенс життя може бути виражений і іншими параметрами: право на життя, смерть, безсмертя.
2. АНАЛІЗ ОСНОВНИХ ПІДХОДІВ ДО РОЗУМІННЯ СЕНСУ ЖИТТЯ
Але з'ясовувати сенс життя треба з різних точок зору.
Зараз існує багато релігій. Але якщо придивитися поуважніше до всіх релігій, можна помітити, що вони усі сходяться у своїх вченнях: Бог є, він єдиний і всемогутній. Але кожна релігія затиснута в корсеті своїх догм і ніколи не погодитися визнати, що усі релігії схожі і говорять про одному, але різними мовами.
У Біблії написане " Спочатку було Слово і Слово було Бог". Дійсно, слово не можна поторкати і відчути на смак, напевно тому в Біблії і приводиться це порівняння. Енергію теж не можна чи поторкати побачити, але вона є. Ця фраза стане більш зрозумілої якщо замінити "слово" на "енергію". Усі є енергія, з енергії народжується й в енергію звертається. Біблія на цьому не зупиняється і наставляє людини далі. Щирий християнин той, хто реалізував Бога у своєму серці, того хто виливає із серця Святу Любов і Святий Жаль.
"Будуйте замки не на землі, але на Небесах". Скільки до нас жило людей, цивілізацій? Усі вони загинули. Хто тепер пам'ятає про їх? Також і ми: зараз живемо, а завтра нас немає. І нам нічого вже не буде треба: ні грошей, ні слави. Смерть усіх зрівняє. Навіть якщо після нашої смерті на нас буде молитися все людство, нам від цього легше не буде.
Зараз багато говорять про те, що людина не обмежується фізичним тілом, що в нього є душу. Напевно багато хто чули про переселення душ. Деякі вчені займаються дослідженням цього "феномена". От представте, умер людину, що не думала при своєму житті про душ. Його душа звільнилася. Отут можна тільки поспівчувати: душу в житті людини не брала участь, не розвивалася. Які якості вона придбала? Ніяких. А ми що робимо для розкриття наших душ? Нічого. Ми задавили її егоїзмом, себелюбністю, жорстокістю, лицемірством, жадібністю й іншими всілякими негативними якостями.
"Квітка лотоса може розцвісти і на узбіччі в купі мусору". Ця індійська мудрість говорить нам, що якими б ми не були у своєму житті ми завжди можемо змінитися і стати краще. У кожній людині є насіння прекрасного, котре може перетворитися в лотос - прекраснішу із квіток.
Самопізнання, вважає він, дає можливість людині керувати "домом свого тіла" — відчуттями, розумом, волею, вчинками. Непристойно людині, — каже він, — "не знати законів своєї природи, не знати властивостей і обов’язків членів, з яких складається її тіло, не відати того, що зберігає її природу в цілості, і що веде до її руйнування". Людині дано знати про всі речі, — міркував далі мислитель, — але для чого все це потрібне їй, якщо вона не пізнає себе саму, не знатиме, з чого, ким і для чого створена. Ще виразніше формулює ренесансно-гуманістичну ідею стихійного самоутвердження людини, її здатності через моральне самовдосконалення і щонайповнішу реалізацію закладених у неї Богом творчих і розумових потенцій набувати рис Божественної істоти С.Оріховський. Людина, стверджує він, пізнавши всі знані і небесні речі, а до того ж саму себе, домоглася того, що справді рівною Богові стала.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Чи має сенс життя людини 5

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок