Головна Головна -> Реферати українською -> Філософія -> Християнське вчення про Святу Трійцю

Християнське вчення про Святу Трійцю

Назва:
Християнське вчення про Святу Трійцю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,40 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
План
Вступ 3
1. Християнство – світова релігія 4
2. Про історію свята і церковних звичаїв 5-6
3. Догмат про Пресвяту Трійцю – основа християнської релігії 7-8
4. Історія догмата про Пресвяту Трійцю 9
Висновок 10
Список використаної літератури 11
Вступ
Більшість християн свято вірять у Трійцю і вже протягом сторіч вчення про неї є для них основою віри. У загальному це вчення говорить, що Бог існує в трьох іпостасях: Батько, Син і Святий Дух. Усі ці три особи рівні, всемогутні і існують вічно в одному Божестві. Прихильники вчення про Трійцю говорять, що воно ґрунтується не тільки на релігійному переказі, але і на Біблії.
1. Християнство – світова релігія
Християнство є найбільш значною світовою релігією нашого часу, в якій розрізняють три головні напрями: православ'я, католицизм та протестантизм, а також численні більш дрібні різновиди. Головним об'єктом шанування християн є Ісус Христос, якого більшість християнських релігій вважає водночас і Богом, і людиною, а дехто — тільки Богом або тільки божественним посланцем. Усі християни вірять або тільки думають, що праведних після смерті чекає винагорода у вигляді вічного блаженства в раю, а грішників — покарання, яке вони уявляють собі по-різному.
Християнство виникло у другій половині 1 ст. в одному із східних районів Римської імперії — Палестині. Головною соціальною причиною виникнення християнства було безсилля пригноблених у боротьбі з гнобителями. Пригноблені неодноразово підіймалися на боротьбу за своє визволення. Проте усі повстання неминуче зазнавали поразки. Жорстокі розправи з повстанцями посилювали настрої загальної апатії, відчаю та безнадії, а щоб продовжувати жити в таких умовах треба було мати якусь перспективу в житті. Та частина рабів і пригноблених, котра відмовилася від боротьби, знайшла розраду в релігії. [1,124]
2. Про історію свята і церковних звичаїв
Свято Трійця - одне із самих незвичайних православних свят. Воно виділяється з інших двунадесятих церковних свят хоча б тим, що не згадує якоїсь визначений євангельської історії.
Свято Трійці незвичайний ще і тим, що на Русі воно установлено не в часи її Водохрещення, а після трьох століть, у самий розквіт Православ'я - при преподобному Сергії Радонежському. Хоча шанування Святий Трійці на нашій землі почалося зі святої рівноапостольної Ольги, воздвигшей перший на Русі Троіцикий храм у Пскові. Пізніше храми на честь святий Живоначальної Трійці були зведені в Новгороді Великому й інших наших містах.
Шанування Святий Трійці у формах, створених і заповіданих святим ігуменом Радонежським, стало однієї з найбільш глибоких і самобутніх рис церковності.
У Трійці Живоначальній Преподобним Сергієм була зазначено не тільки свята досконалість вічного життя, але і зразок для життя людської, духовний ідеал, до якого повинне прагнути людство, тому що в Трійці як Нероздільної засуджуються усобицы і благословляється соборність, а в Трійці як Неслиянной засуджується ярмо і благословляється воля. Весь духовний досвід і духовне устремління Російської Церкви втілилися в литургическом творчості свята Святий Трійці, троицких церковних обрядів, ікон Святий Трійці, храмів і обителей її імені. [3,241]
Можливо, святкування Трійці введено спеціально, щоб замістити собою весняні язичеські звичаї й обряди, що продовжували жити в народі. Утім, народні свята, що славлять красу розквітаючої природи, по суті своєї не ворожі християнству. І свято Трійці не скасував цю радість, а, навпаки, заповнив неї, показавши людям, відкіля виходять ця гармонія і животворяща сила природи. Адже насправді, як ні прекрасний світ у пору свого цвітіння, він усього лише тінь Творця!
У цілому Трійця охоплює собою відразу кілька свят. Це і Троїцька батьківська субота (один з чотирьох загальпоминальних днів у році), потім саме Троїцька неділя, а також наступний за ним Духів день. Крім того, на ці дні накладалися і спогаду про старі язичеські святкування, "органічно ввійшли" в усі слов'янські християнські обряди.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Християнське вчення про Святу Трійцю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок