Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Філософія -> Поняття про індуктивні умовиводи

Загрузка...

Поняття про індуктивні умовиводи

Назва:
Поняття про індуктивні умовиводи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,09 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
ЗМІСТ
ВСТУП.....................................................................................................................3
1. Поняття про індуктивні умовиводи..................................................................4
2.Повна індукція.....................................................................................................4
3.Пеповна індукція.................................................................................................6
Задача.....................................................................................................................11
Література..............................................................................................................12
ВСТУП
Крім дедукції, найбільш загальний тип умовиводів — це індукція. У ній укладена глибока своєрідність, і вона знаходиться в тісних взаєминах з дедукцією. У реальній практиці мислення її сутність виявляється теж у різноманітних видах.
Значення вивчення індукції обумовлене тим, що вона нерозривно зв'язана з практикою, життям і служить важливим засобом одержання емпіричного, досвідченого знання. От чому нею так широко користаються в природничих науках, заснованих на досвіді, у конкретних соціальних дослідженнях, включаючи правові.
1. Поняття про індуктивні умовиводи
Індукція виникає в процесі практичної діяльності людей з настійної потреби в узагальненні, тобто одержанні знань про більш-менш загальні властивості предметів і явищ навколишнього світу.
Структура індуктивного умовиводу наступна: Вихідні судження тут називаються посилками. Різниця в тім, що в дедукції ними служать загальні чи частині судження, а тут характерні одиничні судження, оскільки в них виражене знання про окремі предмети.
Судження, виведені логічним шляхом, називаються висновками, що за своїм характером головним чином загальні. Логічною підставою висновку в індуктивному умовиводі служить логічний зв'язок між посилками і висновком, у якій полягає об'єктивний зв'язок між окремою і загальної, причиною і наслідком.
Так само, як у дедукції, види індукції різноманітні. Найбільш загальними з них є повна і неповна. Оскільки всяка індукція являє собою узагальнення, то їхнє розходження обумовлене головним: чи вивчені для цього узагальнення елементи того чи іншого класу цілком чи частково.
2.Повна індукція
Повної індукція є у тому випадку, якщо, по-перше, досліджені всі елементи класу предметів і, по-друге, якщо встановлене, що кожному з них належить (чи не належить) ти самі загальні властивість (відношення).
У найпростішому випадку це виглядає так. Наприклад, ми щодня ведемо запис спостережень за погодою і фіксуємо сонячні дні протягом такого відрізка часу, як тиждень. Ми можемо констатувати, що кожний із днів був сонячним. Це дає можливість зробити загальний висновок, що весь тиждень погода у цілому була сонячною. На цьому прикладі можна переконатися, що індуктивний умовивід приймає особливу форму, відмінну від дедуктивного. У навчальних цілях її можна представити так:
Понеділок — сонячний день.
Вівторок - сонячний день.
………………......
День п — сонячний день.
Понеділок, вівторок ... день п вичерпують усі дні тижня.
__________________________________
Отже, тиждень був сонячною
Більш складний випадок являє собою приклад індукції— про те, що «Усі планети Сонячної системи рухаються з заходу на схід». Цей загальний висновок може бути зроблений шляхом безпосередніх астрономічних спостережень за кожною планетою в отдельності
В обох випадках умовивід має структуру. Вона може бути представлена наступною формулою:
S1 - Р
S2 - P
……………………..
SN -P
S1, S2 ... Sп... вичерпують клас 3.
Отже, усі S — Р.
Яке пізнавальне значення висновку у формі повної індукції? На перший погляд здається, що в порівнянні з посилкою він не дає ніякого нового знання чи що його значення незначне. На жаль, такого роду погляди висловлювалися й в історії науки. У дійсності повна індукція дає нове знання, якщо в посилках міститься знання лише про окремі елементи якого-небудь класу предметів, то у висновку мова йде про цей клас у цілому.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Поняття про індуктивні умовиводи

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок