Головна Головна -> Реферати українською -> Філософія -> Гіпотеза як форма розвитку біологічного знання

Гіпотеза як форма розвитку біологічного знання

Назва:
Гіпотеза як форма розвитку біологічного знання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,33 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
----------------------------------------------------------------------------------
Р Е Ф Е Р А Т
на тему Гіпотеза як форма розвитку біологічного знання
ЗМІСТ. сторінка
1. УВЕДЕННЯ 3
2. РОЗДІЛ 1 . Гіпотеза. 5
2.1. Обґрунтованість і проверяемость гіпотез 11
2.2. Функції гіпотез у науковому дослідженні 13
3. РОЗДІЛ 2 . Гіпотеза на прикладі біологічного
пізнання. 15
4. Висновок. 25
5. Список використаної літератури. 26


УВЕДЕННЯ
Основні моменти в становленні наукової ідеї - це проблема, гіпотеза і закон. При цьому ці елементи теорії взаимосвязанны між собою, єдині і генетично взаємообумовлені. Так, проблема може виникати і дійсно виникає тільки в контексті наукового знання; будучи сформульованої, проблема приводить до побудови гіпотези; нарешті,, закон трактується як особливого роду гіпотеза, що задовольняє деякою додатковою формальною, методологічним і гносеологічною вимогами. Узята в цілому, ланцюжок “проблема - гіпотеза - закон”утворять систему,яку можна розглядати як наукову ідею: проблема - це джерела ідеї, гіпотеза - її попереднє оформлення, закон - закінчена і перевірена досвідом формулювання [ 4, с. 3 ].
Усі, вищесказане можна віднести до доводів при виборі теми реферату- гіпотеза як форма розвитку біологічного знання. Ця тема дуже близька мені як людині занимающемуся вивченням, біологічним пізнанням, взаємозв'язків у природі між організмами .
У рефераті розглядається саме поняття гіпотези, логічна і гносеологічна класифікація , обґрунтованість і проверяемость гіпотез, функції гіпотез у науковому дослідженні.
У другому розділі приводиться приклад, розглянутих вище визначень. Для приклада ми вибрали еволюційну теорію виникнення життя з хімічних сполук , стаття про яку була нипечатана в журналі “ Джерела “ наука вищих вимірів. Видавці цього журналу - Міжнародне суспільство свідомості Кришны. Коли мені в руки потрапив цей журнал, і, я його прочитав від кірки до кірки, він сильно мене зацікавив змусивши його використовувати в якості иллюстрационного приклада при розгляді вище названої теми. І відповідно представляючи його на суд наших шановних викладачів.
Основним джерелом для першого розділу послужила монографія автора - Карповича В. Н. “ Проблема, гіпотеза, закон” ,1980 року видання. На мій погляд, вона полнолностью висвітлює визначення гіпотези у взаємозв'язку з проблемою і законом, тому що вони єдині. У ній розглядаються тільки емпіричні науки в широкому змісті цього слова, як протилежні формальним дисциплінам і закономірності реального світу, що досліджують.
Біологія - це наука, що відноситься до природних, тобто вивчаючий закони природи. Якщо звернутися до класиків філософії, наприклад, у Энгельса є таке вираження: що гіпотеза, форма розвитку мислячого природознавства [ 10, с.555 ].
Виходячи з усього вище сказаного, перейдемо до безпосереднього розгляду змісту теми реферату.


ГЛАВА. 2. Г И П О Т Е З А.
Деяким людям питання про те,відкіля виникло життя,здається нескінченно далеким від їхніх повсякденних проблем. Для них дискусії вчених на цю тему - не важливо, обговорюються в цих дискусіях логічні ідеї опирающиеся на перевірені наукові факти ,або мрячні надумані гіпотези,засновані на сумнівних даних і наукових забобонах,- це розмови людей, щозамкнулися у вежі зі слоновой кісти [ 3., с. 29].
Життя ставить перед нами проблеми, що нам необхідно вирішувати.Після того як проблема або проблемний комплекс сформульовані і досліджені,тобто проаналізовані йде процес пошуку рішення. Деякі проблеми дозволяються звертанням до реального світу,пошуком нових фактів за допомогою процедур спостереження, виміру і т.п.Інші ж проблеми можуть бути вирішені тільки шляхом побудови деяких нових теорій, нового суб'єктивного образа об'єктивного світу.Звичайно здається очевидним, що емпіричні проблеми і связынный з ними процес нагромадження емпіричного матеріалу повинні передувати концептуальним проблемам, що полягають в обробці отриманих даних тими або іншими логічними методами.Тому навіть у тих випадках, коли відзначається фундаментальна роль проблеми як вихідного пункту наукового дослідження, традиційно наступним етапом у розгляді процесу наукового дослідження є саме аналіз засобів і методів одержання наукових фактів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Гіпотеза як форма розвитку біологічного знання

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок