Головна Головна -> Реферати українською -> Філософія -> Швейцер, Альберт – філософ, теолог, музикант, лікар

Швейцер, Альберт – філософ, теолог, музикант, лікар

Назва:
Швейцер, Альберт – філософ, теолог, музикант, лікар
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,82 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ШВЕЙЦЕР, АЛЬБЕРТ (Schweitzer, Albert) (1875–1965рр.), теолог, філософ, музикант і лікар. Народився 14 січня 1875р. в Кайзерсберзі (Верхній Ельзас, в ті роки територія Німеччини) в сім'ї бідного лютеранського пастора. Дитинство провів в селі Гюнсбах в долині Мюнстера (поблизу Кольмара), з раннього віку вчився грі на органі, відвідував реальне училище в Мюнстере, гімназію в Мюльхаузені. У 1883р поступив в Страсбурзькій університет, де слухав лекції В.Віндельбанда. Після закінчення університету захистив дисертації на здобуття ступенів доктора філософії (1899р) і ліценціата теології (1900р). Габілітаціонну (тобто що дає право на викладання) роботу по теології захистив в 1902р. Під час навчання регулярно виїжджав до Парижа, де брав уроки гри на органі і фортепіано. У Страсбурзі багато грав на органі в церкві св. Вільгельма. Захоплювався музикою І.С.Баха і Р.Вагнера. Грав на органах в Берліні, Парижі і інших європейських містах. У 1902р. був призначений помічником приходського пастора в Страсбурзі, а в 1903р. очолив фонд св. Хома. Займався викладацькою діяльністю, читав лекції про Шопенгауере, Гартмане, Зудермане, Гете, Ніцше і інших мислителях. Опублікував на французькій мові працю І.С.Бах – музикант і поет (J.S.Bach, musicien-poиte, 1905р.), в 1908р. вийшло перероблене і розширене видання на німецькій мові під назвою Іоганн Себастьян Бах (Johann Sebastian Bach). Ця книга, а також Історія дослідження життя Ісуса (Geschichte der Leben-Jesu-Forschuung, 2-е видання 1913р; перше видання вийшло в 1906р. під назвою Від Реймаруса до Шкоді (Von Reimarus zu Wrede) принесли йому широку популярність.

У автобіографії, що вийшла в 1931р, Швейцер писав: «Одного разу вранці в Гюнсбахзі я сказав собі, що до тридцяти років рахую, що маю право читати проповіді, займатися наукою і музикою, але після цього рубежу присвячу себе безпосередньо служінню людям». Швейцер ніколи не брав участь в «суспільній» діяльності, мислив себе поза існуючим реальним світом і не прагнув його змінити; він створив власну картину світу – такого, в якому він міг би жити відповідно до власних уявлень. На той час, коли Швейцер досяг 30-річного віку, він був відомим теологом, педагогом і проповідником, визнаним знавцем І.С.Баха і будови органа. Проте він залишив свої улюблені заняття і приступив до вивчення медицини. На довгі роки його гаслом стало: «Спочатку я повинен вилікувати людей, а вже потім нести їм слово Боже». Закінчивши курс на медичному факультеті Страсбурзького університету (1905–1912рр.), Швейцер одержав ступінь доктора медицини (1913р, тема дисертації – Психіатрична оцінка особи Ісуса) і, зібравши мінімальні засоби на організацію санітарної станції, відправився до Африки. У 1913р. йому вдалося створити лікарню в селищі Ламбарене на річці Огове у французькій колонії Французька Екваторіальна Африка (у провінції Габон, в ту пору Французьке Конго, згодом – Республіка Габон).

Він був всесвітньо відомий антивійськовими настроями, виступаючи за заборону атомної зброї. Швейцер завжди намагався реалізувати свій принцип служіння людині. У студентські роки брав участь в піклуванні про безпритульних дітей, пізніше влаштовував життя бродяг і людей, які відбували тюремне ув'язнення. Головна заповідь Швейцера не «судити інших».

На початку ХХ століття Альберт Швейцер завойовує популярність як органіст. Він був широко відомий як видатний концертмейстер. Основне значення Швейцера як музикознавця пов'язане з його роботою про Іоганне Себастьяне Баха. Відкриває для сучасників музику Баха, з нової, несподіваної сторони, сприяв відродженню інтересу до його творчості.

Під час Першої світової війни як ельзасець, а отже німецький підданий, був інтернований і відправлений до табору до Франції. У 1918р.– після переходу Ельзасу – Лотарингії до складу французької держави – Швейцер прийняв французьке громадянство. Якийсь час виступав з органними концертами і лекціями в Європі, зібрав засоби, що дозволили йому розплатитися з боргами, поправив здоров'я, що похитнуло у французьких таборах, відновив роботу над філософськими працями. Особливо популярним Швейцер був в Швеції, де на його лекції стікалася безліч людей зі всіх кінців країни. З того часу почався своєрідний «культ Швейцера», завдяки якому впродовж багатьох років вдавалося підтримувати діяльність лікарні в Ламбарене. Економії засобів сприяв підкреслено спартанський спосіб життя Швейцера. У 1923р. вийшла почата ще в Габоне книга Культура і етика, в якій мислитель виказав головну свою ідею.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Швейцер, Альберт – філософ, теолог, музикант, лікар

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок