Головна Головна -> Реферати українською -> Фізика -> Енергетика майбутнього

Енергетика майбутнього

Назва:
Енергетика майбутнього
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,31 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
“Енергетика майбутнього”

Ми звикли, що газ і нафта здатні озолотити країну, в якій вони добуваються. «Кров» енергетики давно стала політичною валютою. Але ця історична ера добігає кінця. Зміниться не тільки паливно-енергетичний комплекс планети, а й політична карта світу. Людству не доведеться зіткнутися з енергетичним голодом і його катастрофічними наслідками, чим іноді лякають недостатньо обізнаного читача. Але причина для оптимізму не в багатих запасах корисних копалин. В усьому світі — і Україна не виняток — триває бурхливе зростання наукових досліджень, направлених на нові енергетичні технології. На наших очах здійснюється прорив у багатьох галузях знань, перехід на нові рівні мислення, свідомості та психофізики. Така інформація рідко з’являється у відкритому друці. Але саме ці наукові досягнення визначають енергетику майбутнього. Значний доробок у цьому напрямі мають і українські вчені. Сьогодні на сторінках «Дня» — визнаний авторитет у цій галузі, професор Лев Федорович КУЧИН.

ЗВІДКИ ДРІВЦЯ?

Незабутні слова великого Д.І. Менделєєва, що «палити нафтою — це все одно, що палити асигнаціями» викликають почуття сором’язливого жалю до нас — недостатньо розумного людства. Безглуздо спалюється те, що створювалося природою багато мільйонів років. Наприклад, для того, щоб збільшити врожайність зернових культур у два рази (з 20 до 40 центнерів із гектара), витрати невідновної енергії повинні зрости у десять разів. Споживання енергії всіма країнами світу постійно збільшується і подвоюється через кожні 15 років. Запасів тільки органічного палива (вугілля, нафти і газу) людству вистачило б ще на 150 — 200 років.

Пошук альтернативних джерел енергії продовжується в усіх напрямах. Необхідність цього пояснюється складними екологічними проблемами. Зокрема парниковим ефектом від згоряння звичних теплоносіїв. Нагрівання внутрішніх шарів атмосфери від цього ефекту підвищує середню температуру планети.

Так що ж може наука протиставити енергетичному голоду? Поступово доводять свою пріоритетність інші нетрадиційні джерела енергії, які відновлюються. Це вітер, сонце, тепло морів, океанів, глибинних шарів землі, біомаса, припливи та відпливи, хвилі, течії та інші дари Землі.

У знаменитому (перше у світі розщеплення атомного ядра!) Харківському фізико- технічному інституті вже створено економічні, надійні та дешеві мікроГЕС. Завдяки цій технології можна буде досить ефективно використовувати енергію рік і річечок України.

Іншим шляхом пішли в іншій відомій науковій школі. У Харківському державному університеті отримано патенти на винаходи палива, альтернативного всім відомим видам (і пристрої для його виготовлення). Суть способу проста, як все геніальне. Тут використовується рівняння Клайперона-Менделєєва 1834 р., яке встановлює залежність між параметрами ідеального газу. Енергію дає нагрівання газу при надвисокому тиску. Отримувана температура речовини пропорційна величині надвисокого тиску. Цікаво, що ті ж процеси відбуваються в центрі Землі. Джерело теплової енергії при гравітаційному тиску в її ядрі не дає охолонути і нашій планеті.

НОВІ РЕСУРСИ

Японія, яка раніше була багата хіба що на людські ресурси, вже розпочала розробку родовищ переохолодженого метану з дна океану. Світові запаси газового концентрату майже у 80 тисяч разів більші від запасів природного газу! Тільки ресурси метану в США можуть забезпечити енергетику цієї країни на найближчі дві тисячі років. Крім того, метан є значно більш екологічно чистим паливом — у продуктах його згоряння немає сірчистих залишків і солей металів, як при згорянні нафти.

У Німеччині пропонують інший різновид нової енергетики — без вуглецю і кисню. А саме: отримувати енергію не тільки традиційним чином, спалюючи в кисні вуглець, а й при взаємодії інших елементів: кремнію та азоту. Вже не потрібно миритися з тим, що вироблення енергії неминуче пов’язане з погіршенням екології, зростанням вмісту в атмосфері землі вуглекислого газу.

Отже, кремній здатний вельми енергійно сполучатися з азотом (при 500 градусах). Цінність цього випадкового відкриття велика. Якщо кремній так легко горить (а він складова частина піску), то палива на землі досить. По-друге, горіння в азоті не супроводжується виділенням в атмосферу парникових газів, передусім — двоокису вуглецю. Щоправда, щоб отримати кремній із піску, слід витратити велику енергію. Але ці енергетичні витрати будуть з лишком відшкодовані за рахунок сполучення з азотом. Фабрики відновлення кремнію вигідно розташовувати в пустелях, де є пісок, повітря і сонячна енергія.

Подібним чином геліоенергетичні установки можуть розщеплювати і воду на кисень та водень. Водень — також чудове паливо: згоряючи, виділяє багато тепла, залишаючи після себе лише воду. Найбільші автомобільні фірми розглядають водень як замінник бензину.

СМЕРЧ У МИРНИХ ЦІЛЯХ

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Енергетика майбутнього

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок