Головна Головна -> Реферати українською -> Фізика -> Зародження світового кінематографу. Брати Люмьєри

Зародження світового кінематографу. Брати Люмьєри

Назва:
Зародження світового кінематографу. Брати Люмьєри
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,00 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Не набагато більше ста років тому, у грудні 1895 року, у Парижі на бульварі Капуцинок відбувся перший кіносеанс. Глядачі, яких залучило незвичайне рекламне оголошення, стали свідками чуда: на білому екрані виникали примарні, чорно-білі, але цілком пізнавані і реальні картини. Це була не тільки « фотографія, щорухається,» - це саме життя ввірвалася на екран, просяяла посмішкою дитини, прошелестіла вітром у кронах дерев, промчалася разом з фіакром по ошатній вулиці Ліона.

Історія не зберегла вражень найперших кіноглядачів. Але навряд чи хтось з них підозрював, що буквально в них на очах народжується мистецтво, що визначить обличчя ХХ століття – «синема», мистецтво екрана. Кіно. Кінематограф, якщо говорити французькою мовою, мовою творців перших кіноапаратів.

Ще в XV столітті італійський вчений і художник Джованно ді Фонтана винайшов простий ліхтар із прозорим склом, на якому був нанесений малюнок. Коли ліхтар запалювали, на стіні виникала чітка проекція малюнка.

Тоді ж великий учений, військовий, архітектор і живописець Леонардо да Вінчі запропонував використовувати спеціально стовщене скло – лінзу – для того, щоб сфокусувати потік світла від звичайного ліхтаря. Для дослідження світлових зображень він використовував «камеру обскуру» (що в перекладі з латині означає «темну камеру»), знаходячи між її конструкцією і будівлею людського ока багато загального.

Одним з перших винахідників «чарівного ліхтаря» — шухляди, усередині якого прокручивались паперові стрічки з довгим чи пейзажем безліччю найрізноманітніших фігур — у XVII столітті був німецький вчений і чернець-єзуїт Атанасиус Кирхер.

У XIX столітті прилади для оптичних ілюзій стали більш складними. Виникли стробоскопи, де в різні сторони оберталися щільні диски: верхні – із прорізами (невеликими отворами), нижні – з послідовно намальованими фазами руху.

До середини століття ідея створення апарата для проекції зображень за допомогою світла просто витала в повітрі. Звідси вже рукою подати до спроби не тільки піймати невловимий образ предмета, але і закріпити його. У грудні 1839 року французькі вчені Луи-Жак Дагер і Нисефор Ньепс оголосили про народження фотографії.

Тепер людина одержала немислиме раніше могутність – можливість запам'ятати мить. Розгорілися суперечки: чи вважати це мистецтвом? Чи це просто відображення життя – як у дзеркалі, а мистецтвом було і залишається всі те, у що людина через уміння вкладає своє знання, свою душу?

У 1885 році фірма «Істман Уокер Компані» випустила в продаж гнучкий фотонегатив у виді целулоїдної стрічки. Трьома роками пізніше в продаж надійшла перша камера знаменитої серії «Кодак» з використанням гнучких негативних фотоматеріалів.

У 1891 році знаменитий американський винахідник Томас Алва Едісон вперше продемонстрував у своїй лабораторії апарат для одержання зображень, що рухаються – кінетоскоп (з горизонтальним протяганням плівки й індивідуальним об'єктивом для перегляду). Асистент Едисона Вільям Кеннеді Лорі Діксон зняв за допомогою цих приладів перший «фільм» — ролик за назвою «Фред Отто чхає». Конструкція кинетоскопа дозволяла склеювати плівку в кільце – і зацікавлений глядач міг скількох завгодно спостерігати живу картинку настільки цікавого дійства.

Кінетоскоп Едисона залишався технічною іграшкою, однак вивчення його конструкції вело інших ентузіастів до нових технічних пошуків. А 1895 рік став просто каруселлю відкриттів. У Німеччині Макс Складановский виготовив новий апарат і назвав його «биоскоп». В Англії, у березні, Берт Екрис за допомогою кінокамери, розробленої їм у співробітництві з Робертом Вільямом Полем, зняв змагання з веслуванню. Франція: учень професора Маре – Жорж Демени – разом з Леоном Гомоном сконструював «хронофотограф», що дозволяв, і знімати, і проектувати зображення.

Безіменне поки мистецтво немов підштовхувало своїх творців. Але – згадаємо мудрі слова одного з піонерів і ентузіастів хронофотографии, астронома Віктора Янсенна: «Відкриття ніколи не є імпровізацією і творчістю одного обличчя, вона є останню ланку в ланцюзі, початок який із працею піддається визначенню».

Брати Огюст і Луї Люмьер були спадкоємцями власника фабрики фотопаперу і пластинок у Ліоні. Вони не тільки добре розбиралися в техніку, але і були непоганими фотографами. Саме вони винайшли найлегший і компактний апарат. Випробуючи його, брати Люмьер зняли кілька роликів, і, підібравши програму, улаштували перший публічний кіносеанс у Гран-Кафі на бульварі Капуцинок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 



Реферат на тему: Зародження світового кінематографу. Брати Люмьєри

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок