Головна Головна -> Реферати українською -> Фізика -> Температурні явища

Температурні явища

Назва:
Температурні явища
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,23 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Температурні явища

Прямопропорційна залежність рідини від атмосферного тиску, чим він більший, тим більша температура, при якій відбувається кипіння води. Температура, при якій кипить рідина, називається температурою кипіння.

Температура кипіння рідини при нормальному атмосферному тиску називається точкою кипіння. Для води вона становить 100 0.

Але вода може кипіти і при 150 0, і при 200 0, і т.д., а може кипіти і при 500, 100 і навіть при 00. підвищений тиск і підвищена температура кипіння створюються в автоклавах.

Температура кипіння води найбільша в шахтах, а найменша в горах.

При кипінні, при пониженому тиску температура рідини знижується, так як вона кипить за рахунок власної внутрішньої енергії.

Критичною температурою речовини називається така температура, при якій густина рідини і густина її насиченої пари стають однаковими.

Тиск насиченої пари якої-небудь речовини при його критичній температурі називається критичним тиском . Він є найбільш можливим тиском насиченої пари цієї речовини. Для води .

Якщо речовина перебуває при критичній температурі і критичному тиску, то її стан називають критичним станом. Об'єм, який займає речовина в критичному стані, називається критичним об'ємом . Він є найбільшим об'ємом, який може займати наявна маса речовини в рідкому стані. У таблицях звичайно дають значення критичного об'єму для одного моля речовини. Значення , і (для одного моля) називаються критичними параметрами речовини.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Температурні явища

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок