Головна Головна -> Реферати українською -> Фізика -> Нікола Тесла - пророк електричного віку

Нікола Тесла - пророк електричного віку

Назва:
Нікола Тесла - пророк електричного віку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,75 KB
Завантажень:
226
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
За всю історію людства існувало тільки два генії - Леонардо да Вінчі й Нікола Тесла, так вважають деякі вчені.

Факти й нічого більше

Нікола Тесла (1856 -1943 р.) - автор 800 винаходів в області електро - і радіотехніки, заснованих на унікальних здібностях передбачення. Він відкрив змінний струм, флуоресцентне світло, бездротову передачу енергії, вперше розробив принципи дистанційного керування, основи лікування струмами високої частоти, побудував перші електричні годинники, двигун на сонячній енергії й багато чого іншого. Нікола Тесла створив генератор змінного струму, опираючись на принципи обертання магнітних полів Землі, і тим самим надав людству можливість широкого використання електрики.

Його лабораторію часто відвідував Марк Твен. Великий письменник допомагав Ніколе при демонстрації його винаходів. А Жуль Верн під враженням досвідів Тесла створив образ капітана Немо. Спонсорами винаходів Ніколи Тесли були сталевий магнат Дж. Морган, великий підприємець Вестінгауз. Разом з Вестінгаузом вони побудували першу електростанцію на Ніагарі на змінному струмі. На Резерфорда Тесла склав настільки сильне враження, що великий фізик назвав його пророком електричного віку.

Нікола Тесла розробив багатофазні електричні машини й схеми розподілу багатофазних струмів. Він зрозумів принципи й розробив пристрої високочастотної техніки (генератори, трансформатор і ін.). У 1893 р. Тесла одержує патент на перший радіопередавач, у 1895 р. вперше демонструє радіоприймач, а в 1897 р. одержує патент на нього.

В 1898 році створив першу конструкцію судна, керованого радіосигналами на значній відстані. Із всіх своїх винаходів він запатентував більше 300, заробивши на них 15 мільйонів доларів (у нинішніх цінах приблизно 250-300 мільйонів). Таким чином, суспільство гідно оцінило його внесок у науку.

Ідеї, проекти, відкриття

Винахід Ніколе Тесли змінного струму можна зрівняти з винаходом колеса. Це прорив не тільки в науці, але у всіх сферах життя й побуту людини.

«Я не труджуся більше для сьогодення, я труджуся для майбутнього», говорив Тесла.

У 1934 році «New York Times» повідомила, що Тесла відкрив «промені», здатні збити 10000 літаків на відстані 250 миль. Тесла представляє цей винахід як систему захисту від військового вторгнення іншої країни. Він був супротивником війни, однак розумів, що вона можлива, і тому серед його винаходів було чимало такого, що могло бути використане для зміцнення оборони. Однак, військові командири застосовували деякі ідеї й винаходи Тесли з метою агресії.

Що стосується відкритих їм «променів», Нікола Тесла пропонував використати їх також для бездротової передачі електроенергії. Однак, по іронії долі, саме ці проекти Теслы лягли в основу післявоєнних розробок променевої зброї в США й Росії.

Ще у 1914 році винахідник запропонував проект, по якому вся земна куля разом з атмосферою повинна була стати гігантською лампою. Для цього потрібно лише пропустити по верхніх шарах атмосфери високочастотний струм, і вони почнуть світитися. Але от як це зробити, Тесла не пояснив, хоча неодноразово затверджував, що ніяких труднощів у цьому не бачить. Можливо, він побоювався, що цей його винахід людство використає собі на зло.

У 1915 р., займаючись дослідженнями великих енергій, Тесла сказав: «...Виробництво руйнівного впливу на відстані безумовно, можливо... Впливу великої руйнівної сили можуть бути передані в будь-яку точку земної кулі, певну заздалегідь із великою точністю».

Рукотворні блискавки

У 1891 році Нікола Тесла створює перший високочастотний (резонансний) трансформатор. На відміну від інших трансформаторів, у ньому немає феромагнітного сердечника: потрапляючи в резонанс, котушки передають один одному струм буквально по повітрю. Коли він випробовував свій винахід, повітря в окрузі наелектризовувалося так, що світилися будь-які предмети, що перебувають у поле експерименту, і навіть люди випускали блакитнувате сяйво. Періодично виникали електричні розряди - блискавки. Вони були величезні, їхній заряд досягав кілька мільйонів вольтів. Вся ця феєрія викликала здивування й страх у людей, які поки ще не були знайомі з електрикою. У 1899 р. Тесла проводив досвіди за допомогою величезної котушки-вежі в Колорадо-Спрінгс (США). Із приводу цього грандіозного видовища газети в той час писали:

«Грім від вивільної енергії можна було почути за 15 миль. Люди, що йшли по вулицях, були вражені, спостерігаючи іскри, що скакачуть між їхніми ногами й землею, або електричні вогники, що вистрибують із крана, коли хто-небудь відкручував його, щоб напитися води. Коні в збруї одержували електрошокові удари через металеві підкови. Навіть комахи були ушкоджені: метелики стали наелектризованими й безпомічно кружлялися колами, їхні крила били струмками синіх ореолів Вогню Ельма».

Задоволений результатами експериментів, Тесла писав: «Я превстиг у створенні розрядів, потужність яких значно перевершує силу блискавок».

Резонанс

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Нікола Тесла - пророк електричного віку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок