Головна Головна -> Реферати українською -> Фізика -> Експлуатація харчового теплового обладнання на паровому обігріві

Експлуатація харчового теплового обладнання на паровому обігріві

Назва:
Експлуатація харчового теплового обладнання на паровому обігріві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,88 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Парові харчоварильні котли

На підприємствах громадського харчування на паровому обігріві працюють котли, шафи, марміти та інше обладнання. Як правило, пароварильною апаратурою обладнуються щільні при промислових підприємствах, які мають власну котельну установку. Пара, отримана в котельній установці, по паропроводу подається в парову сорочку харчоварильного котла, де охолоджується, конденсується, відводиться через конденсатовідвідник у конденсатопровід й знову подається до котельної установки для повторного нагріву.

Використовуються на підприємствах громадського харчування котли типів КПП-100, КПП-260, КПП-250. Вони мають однакове конструктивне виконання і відрізняються розмірами, ємністю та вагою.

Котел типу КПП-250 має варильну ємність (внутрішній котел), зовнішній корпус, облицювання, постамент. Простір між внутрішнім котлом та зовнішнім корпусом створює парову сорочку, в яку з парової магістралі подається пара. У просторі між зовнішнім котлом та облицюванням розміщена теплоізоляція. Зверху котел закритий двостінною кришкою, закріпленою на валу-шарнірі та обладнаний противагою. Щільність прилягання кришки до котла забезпечує спеціальна прокладка, виготовлена з харчової гуми.

Котел закріплений на чавунному постаменті. Пара в парову сорочку подається по паропроводу із зовнішнього джерела парозабезпєчення. Для регулювання кількості пари та інтенсивності нагріву на паропроводі перед котлом розмішений парозапірний вентиль. Створений конденсат із сорочки через конденсатовідвідник, який знаходиться на дні котла, виводиться у конденсатопровід. Котел обладнаний трубопроводами холодної та гарячої води та поворотною і рубкою крана змішувача, за допомогою якого котел заповнюється холодною або гарячою водою.

На трубопроводах є вентилі з надписами "Хол.", "Гар.", "Промивка", "Каналізація".

Крім цього, котел обладнаний контрольно-вимірювальними приладами та арматурою: клапаном-турбінкою, манометром, подвійним запобіжним краном. Клапан-турбінка, встановлений у верхній частині кришки котла, попереджує утворення надлишкового тиску у варочному резервуарі, випускаючи залишок пари (із тиском вище 0,0025 МПа) у паровідвідну трубку, з'єднану з каналізаційним трубопроводом.

Манометр служить для контролю за величиною тиску пари в пароводяній сорочці котла (гранично допустимий тиск 0.05 МПа). Подвійний запобіжний клапан захищає парову сорочку від надмірного тиску пари, а також виключає можливість створення в ній розрідження. Подвійний клапан обладнаний спеціальним важелем, який дає можливість промусово відкривати верхній паровий клапан для прочищення його паром. Повітряний клапан дозволяє на початку роботи усунути з сорочки повітря, яке уповільнює нагрівання котла.

Продувний кран, який розташований в дні котла, служить для зливання з пароводяної сорочки залишку конденсату.

Таблиця 49

Технічна характеристика

КПП-60 КПП-100 КПП-160 КПП-250

Корисна ємкість, л 60 100 160 250

Тривалість розігріву, хв. 19 20 26 31

Габаритні розміри, мм

довжина 985 950 865 1030

ширина 600 1100 1150 1150

висота 1100 1200 1200 1200

Вага, кг 100 200 265 290

Правила експлуатації КПП-250

Перед початком роботи перевіряють клапан-турбінку, подвійний запобіжний клапан, манометр, цілісність гумової прокладки кришки. Клапан-турбінка повинен легко підніматись над сідлом, подвійний клапан - бути запломбованим, а манометр - міцно закріпленим на арматурній стійці й мати ціле скло.

Після цього промивають теплою водою варильний резервуар, клапан-турбінку та пароводяну трубку. Промивання частин котла здійснюють при опущенній кришці. Потім відкривають продувний кран, зливають залишок конденсату й викручують повітряний клапан для продування сорочки котла. Після цього котел заповнюють водою та продуктами, граничний рівень рідини повинен бути на 10-15 см нижчим верхньої кромки котла.

Завантажений котел закривають й поступово з однаковим зусиллям загвинчують відкидні болти, не допускаючи, перекошування кришки. Потім на 1/4 обертів відкривають парозапірний вентиль, чим забезпечують поступову подачу пари в сорочку котла. Після появи пари з повітряного клапана, його закривають, а парозапірний вентиль повністю відкривають. Пара, яка поступає в рубашку, нагріває стінку варильного резервуара та його місткість, конденсується і через конденсатовідвідник виводиться у конденса-топоовіл.

У процесі роботи контролюють тиск пари в котлі за допомогою манометра. Якщо тиск за манометром перевищує величину 0,05 МПа та спрацьовує подвійний запобіжний клапан, а також при інтенсивному обертанні клапана-турбінки, що свідчить про бурхливе кипіння вмісту котла, парозапірний вентиль трішки прикривають, зменшуючи подачу пари. Парозапірний вентиль у процесі роботи повинен бути настільки відкритий, щоб забезпечити режим спокійного кипіння продуктів у варильному резервуарі й повільне обертання клапана-турбінки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Експлуатація харчового теплового обладнання на паровому обігріві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок