Головна Головна -> Реферати українською -> Фізика -> Провідники в електричному полі

Загрузка...

Провідники в електричному полі

Назва:
Провідники в електричному полі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,04 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.2


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Електричне поле.

Простір навколо електрично-заряджених частинок і тіл характеризується певними фізичними властивостями. Наприклад, на довільну заряджену частинку, внесену в цей простір, діє кулонівська сила, значення якої може змінюватись при переході від точки до точки.

У механіці при вивченні гравітаційної взаємодії тіл зазначалося, що взаємодія між тілами передається через поле тяжіння. Аналогічно у процесі вивчення взаємодії електричних зарядів виникали питання: як передається дія від одного до іншого заряду; чи відбуваються які-небудь зміни в навколишньому просторі за наявності тільки одного заряду? Для з’ясування цих питання розвивалися дві різні за своїм змістом концепції: далеко- і близькодії. Згідно із першою концепцією вважалося, що дія від одного заряду до іншого передається миттєво без участі будь-якого матеріального носія цієї взаємодії і що за наявності тільки одного заряду ніяких змін у навколишньому просторі не відбувається. Згідно із концепцією близькодії взаємодія між нерухомими зарядами передається через електричне поле, які оточує ці заряди, із скінченою швидкістю від одних точок поля до інших. Концепція далеко дії не відповідала дійсності і була відкинута після відкриття та дослідження електромагнітного поля. Отже, за сучасними поглядами матеріальним носієм взаємодії нерухомих зарядів є електричне поле. Електричне поле- це матеріальна складова електромагнітного поля, яке діє на заряд, зумовлене зарядами або змінним у часі магнітним полем. Основною ознакою наявності електричного поля є те, що на будь-який заряд, внесений у це поле, діє сила. При вивченні магнітної взаємодії струмів або постійних магнітів аналогічно прийдемо до поняття магнітного поля. Також буде показано, що електричне і магнітне поле є окремими проявами електромагнітного поля, яке характеризується енергією, масою, імпульсом, тобто всіма атрибутами матерії. Отже, електромагнітне поле є матеріальним, існує у просторі і часі, і через нього здійснюється електромагнітна взаємодія. Поле реальне так само, як і речовина, і є одним із видів матерії.

Розкриття властивостей фізичних полів- одне із найважливіших завдань фізики.

Ми поки що розглядатимемо стаціонарні електричні поля, тобто такі, що не змінюються з часом і створюються нерухомими електричними зарядами або постійними струмами. Такі поля, як зазначалося, називаються електростатичними. При вивченні електростатичних полів обидві концепції дають однакові результати. Проте вивчення явищ, пов’язаних з рухом електричних зарядів, виявило непридатність концепції далеко дії.

Розподіл зарядів на поверхні провідника

. До провідників належать речовини, які добре проводять електричний струм. Характерною особливістю провідників є наявність у них вільних носіїв зарядів: у металах- електронів, в електролітах-іонів. Якщо в провіднику створити електричне поле, то на кожний із носіїв заряду діє сила F=g E, що зумовлює напрямлений рух їх, тобто виникнення електричного струму.

Зарядимо тіло і розглянемо розподіл електричних зарядів на твердих металевих провідниках. На основі теореми Гаусса можна сказати, що всередині зарядженого однорідного провідника об’ємна густина заряду дорівнює нулеві .Справді, у стані рівноваги з умови відсутності напрямленого руху вільних зарядів у середині зарядженого однорідного провідника можна зробити висновок про відсутність там електричного поля (Е=0), а з рівності divЕ= К0 випливає також, що всередині провідника =0, тобто позитивні і негативні заряди взаємно компенсуються. З цього можна зробити висновок, що наданий провідникові надлишковий електричний заряд розміщується лише на зовнішній поверхні. Товщина поверхневого шару, в якому зосереджені електричні заряди є наскільки малою, що його можна вважати геометричною поверхнею і характеризувати розподіл зарядів на провідниках поверхневою густиною . Як уже зазначалося, поверхня зарядженого провідника є еквіпотенціальною, а силові лінії напруженості поля в кожній точці провідника напруженості по нормалі до його поверхні.

Про відсутність електричного поля і об’ємних зарядів усередині однорідних провідників можна судити також із дослідів. Якщо в середині провідника зробити порожнину, то рівноважний розподіл зарядів на його поверхні не змінюється, а його напруженість поля в середині порожнини і на його стінках дорівнюватиме нулеві. Досліди з вимірювання характеристик поля всередині зарядженої порожнистої провідної посудини вперше провів М. Фарадей за допомогою електроскопа. Ці вимірювання показали, що поля всередині порожнини немає. Отже, всередину замкненої провідної поверхні електростатичне поле не проникає і всередині однорідних провідників об’ємних зарядів немає. Цю особливість провідників використовують для електростатичного захисту чутливих приладів та пристроїв.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Провідники в електричному полі

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок