Головна Головна -> Реферати українською -> Фізика -> Альфред Нобель. Нобелівська премія

Альфред Нобель. Нобелівська премія

Назва:
Альфред Нобель. Нобелівська премія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
63,11 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ПЛАН

1. Життя і діяльність Альфреда Нобеля

2. Історія створення Нобелівської премії

Використана література

1. Життя і діяльність Альфреда Нобеля

Альфред Бернхард Нобель народився 21 жовтня 1833 р. у Стокгольмі. У цей рік будинок і майно Нобелів згоріли вщент, і це було знаменням. Життя Альфреда йшло при багряному підсвічуванні всепожираючого полум'я, під акомпанемент вибухів.

Батьки Альфреда Нобеля - Іммануіл і Андрієта, були людьми, яким випало все - і успіх, і поразка.

Іммануіл Нобель був обдарованим механіком, креслярем, винахідником. Він міг би стати і гарним архітектором, але в 1833 році молода родина вступила в смугу невдач. Нещастя посипалися одне за іншим. Коли пожежа знищила їхній будинок, родина переселилася в більш ніж скромну квартиру в північній частині Стокгольму.

У 1837 році батько Альфреда – Іммануіл Нобель, рятуючись від кредиторів, у пошуках кращої долі залишив сім’ю і виїхав за кордон. Спочатку він відправився в Турку (Фінляндія), потім у Санкт-Петербург, сподіваючись на успіх свого винаходу - вибухових мін.

Андрієта залишилася у Швеції з дітьми - Робертом, Людвігом і Альфредом, яким було тоді 6, 10 і 4 роки відповідно. Це були лихоліття для родини. Але зрештою, з Росії прийшли гарні новини: Іммануіл таки переконав російську владу в перевагах винайдених ним мін.

Нарешті в 1842 році, після п'яти довгого років, родина знову змогла возз'єднатися в Санкт-Петербурзі. Хлопчик, після пережитого ним глибокого нестатку, став у Росії членом привілейованого класу суспільства.

Іммануіл зробив усе можливе, щоб його сини одержали гарну освіту. До сімнадцяти років Альфред міг вільно говорити на п'яти мовах: шведській, російській, англійській, французькій і німецькій мовах.

Незабаром юнак виявив свої технічні здібності. Однак він був і великим аматором літературного читання. Коли Альфред зайнявся поезією всерйоз і заявив, що хоче стати письменником, він зустрів протидію з боку батька. У планах Іммануіла Нобеля не було місця сину-літератору: він хотів бачити Альфреда винахідником і технологом. Тривала закордонна подорож - ось та спокуса, проти якого не встояв Альфред.

За умовами, виставленим батьком, він зміг відправитися в далекі країни, лише давши обіцянку забути про кар'єру письменника. Альфред побував у державах не тільки Європи, але й Америки. Однак батько так і не зміг погасити той вогонь, що палав у серце сина: Альфред продовжував складати вірші. Але навіть ставши знаменитістю, він не ризикнув обнародувати свої твори і, зрештою, спалив усе, що написав. Лише у віці 63 років Альфред Нобель публікує свою п'єсу "Немесіс".

Що стосується Іммануіла Нобеля, справи його неухильно просувалися в гору, а разом з цим ріс і добробут родини. Йшла Кримська війна, і російський уряд мав потребу у великій кількості боєприпасів. Старшому Нобелю було зроблене замовлення, яке принесло настільки гарний прибуток, що він міг розрахуватися з усіма боргами у Швеції. За внесок у розвиток Російської промисловості Іммануіл був нагороджений Золотою імператорською медаллю.

Іммануіл робив експерименти майже з усіма видами вибухових речовин, і Альфред пішов по його стопах.

Під час своєї тривалої подорожі по Європі Альфред зустрівся з італійцем Собреро, що декількома роками раніш винайшов речовину з величезними вибуховими якостями: нітрогліцерин. Альфред швидко зрозумів, які можливості таїть у собі це, на той час ще зовсім не досліджена речовина. Сам Альфред Нобель описує 1860 рік як час, коли він "домігся успіхів з вибухом нітрогліцерину".

Круті повороти в житті Нобелів на той час ще не закінчилися. Іммануіл знову розорився. Війна закінчилася, і потреба в боєприпасах різко знизилася. Родина знову розділилася - Андрієтта разом з молодшим сином Емілем повернулася в Стокгольм. Через кілька років приїхав у Швецію й Альфред. Разом з батьком він продовжував завзято працювати над "прирученням нітрогліцерину".

У 1864 році сім’я зазнала трагічної події: у сараї їх будинку, де ставилися досвіди, вибухнуло 140 кг гліцерину. Загинуло п'ять чоловік, у тому числі і молодший брат Альфреда Еміль.

Цей випадок став першим у новій низці нещасть і невдач. Однак це не зупинило Альфреда. Оскільки влада заборонила експерименти з нітрогліцерином у межах Стокгольму з точки зору безпеки, то Альфред був змушений перенести свою майстерню на баржу на озері Маларен. Головне що він намагався збагнути, чому нітрогліцерин вибухає так легко. Альфред повинен був зробити такий вибуховий пристрій, що, коли б не виникала потреба в його застосуванні, не ставило б під погрозу життя тих людей, хто цей пристрій застосовує. І молодший Нобель, нарешті, вирішив цю задачу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Альфред Нобель. Нобелівська премія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок